ÖZBEKİSTAN TURU
İpek Yolunun Rüya Şehirleri Gezilecek Yerler: Taşkent – Semerkand – Buhara – Hiva Gün : 5 Gece 6 Gün Ulaşım : Türk Havayolları Konaklama : 4 Yıldızlı Oteller Vize :

Vizesiz Tur

Telefon : 0212 236 5850
1049.00 € / Kişi Başı

ÖZBEKİSTAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: ISTANBUL – TAŞKENT

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 368 sefer sayılı uçuşu ile 01:05’de Taşkent’e hareket. Yerel saat 07:25’de Taşkent’e varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, Barak Han Medresesi, Kaffal-i Şaşi Türbesi, Tilla Şeyh Camii bulunmaktadır. Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığında bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal nüshasını, Kökeldaş Medresesi’ni, ünlü Taşkent Metrosunu ve meşhur Taşkent Çarşısını göreceğiz. Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 


2. Gün: TAŞKENT – SEMERKAND

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket. Varışımız sonrası şehir turumuz başlıyor. Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zarafet sembolüydü. Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender, Cengiz Han, Emir Timur) tek şehirdir. Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur),Registon Meydanı, Uluğbey Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şirdar Medresesi, Tillakari Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.


3. Gün: SEMERKAND – BUHARA

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket. Varış sonrası İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Lebi Havuz Camii, Yahudi Mahallesi, Poyi Kalon Kompleksi, İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Uluğbey Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır. Geziler sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama Buhara’daki otelimizde.


4. Gün: BUHARA – HİVA

Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hiva şehrine hareket. Hiva’ya varış sonrasıotelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte Hiva’nın eşsizmimari güzellikleri arasında Akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği sonrası bir zamanlar yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hiva sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz. Gezi sonrası konaklama Hiva’daki otelimizde.


5. Gün: HİVA

Sabah kahvaltısının ardından Hiva şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır. Turumuz sonrası Hiva’nın masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hiva’daki otelimizde.


6. Gün: HİVA – ÜRGENÇ – İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK263 sefer sayılı uçuşu ile 08.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 10.35’de varışımızın ardından turumuzun sonu.


Birde Bu Turlara Bakın

TÜM TURLAR DAHİL
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
7 Gece 8 Gün 13.10.2023
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
725.00 Kişi Başı

MAKEDON GECESİ / KUZU ÇEVİRME DAHİL

İncele / Satın Al
BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU
8 GECE / 9 GÜN ( 7 GECE KONAKLAMA ) 14.10.2023
BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU
550.00 Kişi Başı

EXTRA GEZİ ÜCRETİ YOK

İncele / Satın Al
VİZESİZ
ÖZBEKİSTAN TURU
5 Gece 6 Gün 15.10.2023
ÖZBEKİSTAN TURU
1049.00 Kişi Başı

İpek Yolunun Rüya Şehirleri

İncele / Satın Al
TÜM TURLAR DAHİL
FAS TURU
6 GECE 7 GÜN 09.11.2023
FAS TURU
899.00 Kişi Başı

FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x