İsim Soyisim :          

Telefon          :          

Mail Adresi    : 

Adres             :  

 

 
TUR PROGRAMINI OKUDUM ANLADIM VE KABUL EDIYORUM.
 
Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları - 24 SAAT
Atilla Şimşek : +90 535 817 68 70 
 
IPTAL VE DEVIR
1) Acente, gerekli tum ozeni gostermis olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına   engel teşkil eden ; gerekli yolcusayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz havakoşulları , yol engeli , grev , terör , sis , savaş ihtimali ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı gezi iptal veya tehir edebilir.
Bu durumda tüketicinin tazminat hakki yoktur.
2) Tüketici ,hizmetin başlamasından 21-15  gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35 ini , 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 sini,7 günden az bir sure kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
3) İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7gunden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
4) Uçaklı Turlarla, Uçakların Yoğunluğuna göre; Havayolu Şirketi, Uçuş Yönü ve Uçuş Saati Değiştirilebilir. Hitit Tour bu Hakkını,değişikliği misafirlerine en geç 48 saat öncesinden bildirmek ve servis ayarlamak suretiyle saklı tutar. Tura katılan her misafirimiz, değişikliği önceden kabul etmiş sayılır.
 
1618 NOLU TURIZM KANUNUNA GORE ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
 
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
Tedavi masraflarınızla ilgili bilgi için lütfen seyahat sağlık sigortası poliçenizi okuyunuz
 
SATIS SOZLESMESI
 
1)İş bu sözleşme,
a) İmza sahibi rezervasyon sahibi ile birlikte kayıt formunda adi gecen tüm rezervasyon sahiplerini,
b) Rezervasyon (kayıt) tarihinden itibaren turun bitiş tarihine kadar olan sureci, kapsar
c) İptal ve Devir
1) Acente, gerekli tum ozeni gostermis olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden ; gerekli yolcu sayısı kadar kesinkaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları , yol engeli , grev , terör , sis , savaş ihtimali , öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı gezi iptal veya tehir edebilir.
Bu durumda tüketicinin tazminat hakki yoktur.
2) 
a-Tüketici ,hizmetin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.
b-Tüketici ,hizmetin başlamasından 21-15gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35 ini , 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 ini 7 günden az bir sure kala isetamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhut eder. Tuketici tarafindan yapilan tarih degisiklikleri iptal hukmundedir.
c- 3-Indirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
d- Gezi, ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ve gezi programıyla bir bütündür. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre gezileri ve benzeri haklara ilişkin bedel iadesi yapılmaz.
3) Turun başlangıç tarihinden 21 gün ve daha yakın tarihli iptallerde, tura habersiz katılmama, ulaşımaracını kaçırma, turun başlangıcından sonra tura devam etmeme hallerinde tur bedeli iade edilmez.
4) Turun gerceklesmesi icin gerekli sayida rezervasyon yapilamamis olması halinde veya mücbir sebeplerle, acentenin turu iptal etme veya yolcusunu başka bir acenteye devretme hakki vardır. Turun iptal edilmesi halinde, alınan ücret vize masrafları hariç aynen iade edilir.
5) Çocuk indirimleri, çocukların ebeveynleri ile ayni odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları hainde uygulanır.
6) Ulasim araclarinda 2 yasini doldurmus cocuklar icin koltuk zorunlulugu bulundugundan, ucrete tabidir.
7) Otobüs ile yapılan seyahatlerde her yolcu, 50 x 70 ebadında bir valiz ile 20 x 50 oranında bir el çantası bagaj bulundurabilir. Bunundışındakiler otobüs bagaj hacmi uygunsa kabul edilir, aksi halde kabul edilmez. Uçak ile yapılan seyahatlerde ise fazla bagaj uçak şirketininesaslarına göre tespit olunur ve ücreti yolcunun kendisine aittir.
8) Rezervasyon sahipleri, yanlarında bulunan eşyaları tur müddetince takip ve kontrol etme yükümlülüğünde olup, kayıp/çalıntı/zayi olaneşyalardan acentenin sorumluluğu yoktur.
9) Acente tur programında rezervasyon sahibine ilave maliyet getirmeyen eşdeğerde düzenlemeler ve değişiklikler yapma hakkini haizdir. Bu durumda rezervasyon sahibinin onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakki doğurmaz.
10) Acente, mücbir sebeplerle veya operasyonel nedenlerle  gerek turdan önce gerekse tur esnasında, tur programında, konaklama tesislerinde, ulaşım araçlarında hertürlü değişiklik yapma veya turu iptal etme hakkini haizdir. Bu durumda rezervasyon sahibinin onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakki doğurmaz.
Bunun gibi rezervasyon sahibinin mücbir sebeplerle tura katılmasının veya devam etmesinin mümkün olmaması halinde, rezervasyonu tur icingerekli tum kosullari haiz ucuncu bir kisiye devretmesi mumkundur. Bu durumda devreden ve devralan acenteye karşı bakiye tutardan ve tümmasraflardan müteselsilen sorumludurlar.
11) Havayolu ile ulaşımlarda, havayolu şirketinden kaynaklanan sebeplerle uçuş saatinin veya uçak tipinin değişebileceği hususunda sözleşmesırasında özel uyarı ve bilgilendirme yapılmış olup, rezervasyon sahibi tarafından kabul edilmiştir.
12) Tur programinda ucrete dahil olan tum hizmetler ayrintili olarak belirtilmis olup, bunlarin disindaki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir.
Katilim isteğe bağlı olup, ancak yeterli katılımcının sağlanması halinde yapılabilmektedir.
13) Konaklama tesislerinde oda blokajını tesis yapar. Odalara giriş saat 14.00'te ve çıkış saat 11.00'dedir.
14) Yurtdışı turlarda -bebekler dahil- pasaport gerekmektedir (KKTC için nüfus cüzdanı yeterlidir).
Rezervasyon sirasinda bildirilecegi uzere bazi ulkelerce vize uygulanmaktadir.
Vize ve pasaport işlemleri tamamen rezervasyon sahibinin kendisine aittir. Ancak, gezinin başlangıcından 15 gün önce tüm belgelerin eksiksiz teslim edilmesi halinde vize işlemleri ücreti mukabilinde acente tarafından takip edilebilir.
Vize alınması, ilgili ülkenin konsolosluğunun inisiyatifinde ve ilgili sahsa siki sıkıya bağlı bir ilsem olduğundan vizenin alınamaması sebebiyleacentenin hiçbir sorumluluğu olmadığı gibi, bedel iadesine de hak kazandırmaz.
TUM YURTDISI KONAKLAMALARI ODA KAHVALTIDIR.
YURTDISI CIKIS HARCI,TUM VIZE ISLEMLERI VE LIMAN VERGILERI MISAFIRE AIT OLUP PAKET UCRETE DAHIL DEGILDIR.
15) Tur programında belirtilen konaklama seklinin kapsamı dışında kalan her türlü ekstra hizmetin bedeli otelden çıkış sırasında rezervasyon sahibitarafından pesin olarak ödenir.
16) Otobüs ile ulaşımlarda kalkıştan yarım saat önce ve havayolu ile ulaşımlarda ise kalkıştan iki saat önce buluşma yerinde olunması zorunludur.
17) Tur rehberi, durumun gereklerine göre, tur programini tamamen gerceklestirmek kaydiyla programin seyrinde değişiklik  yapabilir.
18)Tur müddeti, ulaşım aracının hareketi anında baslar ve donusun tamamlanmasıyla biter.
Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır.
19) Otel konaklamalarında 0-6 yas çocuklara ayrı yatak verilmez.
20) Rezervasyon esnasında ulaşım araçlarına ilişkin olarak koltuk numarası verilmez.
21) İade şartlarının gerçekleşmesi halinde, fatura kesildikten sonra iade yapılabilmesi için fatura aslinin acenteye iadesi gerekmektedir.
22) Taksitli satislarda, borclunun iki taksidi odemede temerrude dusmesi halinde kalan borcun tamamı muacceliyet kazanır.
23) Rezervasyon sahibi, işbu sözleşmede belirtilen vadelerde borcunu ödeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Borçlunun borcunu ödemede temerrüde düşmesi halinde hiçbir ihtara gerek kalmaksizin rezervasyon toplaminin %5'i oraninda cezai sart ve aylik %17 gecikme faiziuygulanacaktır(Kart ile yapılan ödemelerde kart sahibi kurumla yapılmış sözleşmedeki kurumun haiz olduğu haklar bakidir).
24) Tesis tarafindan belirlenen kriterler dogrultusunda ucretsiz veya indirimli konaklayacak çocukların rezervasyon sırasında beyan edilenözelliklerinin (yas gibi) doğru olmadığının anlaşılması halinde, bu çocuklar icin de derhal ve tamamen ödeme yapılacak ve her turlu tazmindebulunulacaktır.
25) Ulaşım araçlarında ve tesiste evcil hayvan kabul edilmez.
26) Taraflar işbu sözleşmede belirtilen adres ve telefonlarin dogru oldugunu ve degisiklikler yazili olarak bildirilmedikce gecerli oldugunu kabul ve beyan ederler.
27) Seyahat sigorta güvencesi paketi ücretleri rezervasyon sahiplerine aittir.
28) Tur ile ilgili broşür mevcut olup, rezervasyon sırasında verilmiştir.
29) İhtilaf halinde TURSAB TAHKIM KURULU görevli ve yetkilidir. Ihtilafin cozumunde TURSAB Cizelgesi kullanilacaktir.
Acentenin konuya ilişkin tutanak ve kayıtları delil olarak dikkate alınacaktır. işbu hüküm tahkim ve delil anlaşması niteliğindedir.
Bununla ilgili her turlu başvurunun tur bitim tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılması gerekmektedir.
 
Hizmet Alan(lar) Adına Sözleşmeyi Yapan                                     
 

  

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x