İsim Soyisim :          

Telefon          :          

Mail Adresi    : 

Adres             :  

 

 {{DAHILHIZMETLER}}

{{DAHILOLMAYANHIZMETLER}}

 

TUR PROGRAMINI OKUDUM ANLADIM VE KABUL EDIYORUM.

 

Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları - 24 SAAT

Atilla Şimşek : +90 535 817 68 70 

 

SATIS SOZLESMESI

 

1) İş bu sözleşme,

a) İmza sahibi rezervasyon sahibi ile birlikte kayıt formunda adi gecen tüm rezervasyon sahiplerini,

b) Rezervasyon (kayıt) tarihinden itibaren turun bitiş tarihine kadar olan sureci, kapsar.

 

c) İptal ve Devir

1) Acente, gerekli tum ozeni gostermis olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden ; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları , yol engeli , grev , terör , sis , savaş ihtimali , öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı gezi iptal veya tehir edebilir.
Tehir edilemeyecek bir durum söz konusu ise,acente hiç bir kesinti yapmadan ödemenin tamamını tüketiciye iade eder.

Bu durumda tüketicinin tazminat hakki yoktur.

2) 

a-Tüketici ,hizmetin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

b-Tüketici ,hizmetin başlamasından 21-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35 ini ,

c-Tüketici ,hizmetin başlamasından15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 ini

d-Tüketici ,hizmetin başlamasından 7 günden az bir sure kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

e-Tuketici tarafindan yapilan tarih degisiklikleri iptal hukmundedir.

f- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

g- Gezi, ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ve gezi programıyla bir bütündür. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre gezileri ve benzeri haklara ilişkin bedel iadesi yapılmaz.

3) Turun başlangıç tarihinden 21 gün ve daha yakın tarihli iptallerde, tura habersiz katılmama, ulaşım aracını kaçırma, turun başlangıcından sonra tura devam etmeme hallerinde tur bedeli iade edilmez.

4) Turun gerceklesmesi icin gerekli sayida rezervasyon yapilamamis olması halinde veya mücbir sebeplerle, acentenin turu iptal etme veya yolcusunu başka bir acenteye devretme hakki vardır. Turun iptal edilmesi halinde, alınan ücret vize masrafları hariç aynen iade edilir.

5) Çocuk indirimleri, çocukların ebeveynleri ile ayni odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları hainde uygulanır.

6) Ulasim araclarinda 2 yasini doldurmus cocuklar icin koltuk zorunlulugu bulundugundan, ucrete tabidir.

7) Otobüs ile yapılan seyahatlerde her yolcu, 50 x 70 ebadında bir valiz ile 20 x 50 oranında bir el çantası bagaj bulundurabilir. Bunun dışındakiler otobüs bagaj hacmi uygunsa kabul edilir, aksi halde kabul edilmez. Uçak ile yapılan seyahatlerde ise fazla bagaj uçak şirketinin esaslarına göre tespit olunur ve ücreti yolcunun kendisine aittir.

8) Rezervasyon sahipleri, yanlarında bulunan eşyaları tur müddetince takip ve kontrol etme yükümlülüğünde olup, kayıp/çalıntı/zayi olan eşyalardan acentenin sorumluluğu yoktur.

9) Acente tur programında rezervasyon sahibine ilave maliyet getirmeyen eş değerde düzenlemeler ve değişiklikler yapma hakkini haizdir. Bu durumda rezervasyon sahibinin onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakki doğurmaz.

10) Acente, mücbir sebeplerle veya operasyonel nedenlerle  gerek turdan önce gerekse tur esnasında, tur programında, konaklama tesislerinde, ulaşım araçlarında her türlü değişiklik yapma veya turu iptal etme hakkini haizdir. Bu durumda rezervasyon sahibinin onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakki doğurmaz.

Bunun gibi rezervasyon sahibinin mücbir sebeplerle tura katılmasının veya devam etmesinin mümkün olmaması halinde, rezervasyonu tur icin gerekli tum kosullari haiz üçüncü bir kişiye devretmesi mümkündür. Bu durumda devreden ve devralan acenteye karşı bakiye tutardan ve tüm masraflardan müteselsilen sorumludurlar.

11) Havayolu ile ulaşımlarda, havayolu şirketinden kaynaklanan sebeplerle uçuş saatinin veya uçak tipinin değişebileceği hususunda sözleşme sırasında özel uyarı ve bilgilendirme yapılmış olup, rezervasyon sahibi tarafından kabul edilmiştir.

12) Tur programinda ucrete dahil olan tum hizmetler ayrintili olarak belirtilmis olup, bunlarin disindaki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir.

Katılım isteğe bağlı olup, ancak yeterli katılımcının sağlanması halinde yapılabilmektedir.

13) Konaklama tesislerinde oda blokajını tesis yapar. Odalara giriş saat 14.00'te ve çıkış saat 11.00'dedir.

14) Yurtdışı turlarda -bebekler dahil- pasaport gerekmektedir (KKTC-Azerbaycan-Moldova-Gürcistan için nüfus cüzdanı yeterlidir).

15)
a-Rezervasyon sirasinda bildirilecegi uzere bazi ulkelerce vize uygulanmaktadir.

b-Vize ve pasaport işlemleri tamamen rezervasyon sahibinin kendisine aittir. 

c-Vize alınması, ilgili ülkenin konsolosluğunun inisiyatifinde ve ilgili sahsa sıkı sıkıya bağlı bir ilsem olduğundan vizenin alınamaması sebebiyle acentenin hiçbir sorumluluğu olmadığı gibi, bedel iadesine de hak kazandırmaz.

d-Vizesiz ülkelere giriş sırasında , ilgili ülkenin kanunları geçerlidir. Makamlarca ülkeye giriş izni vermeme ve sınırdışı etme hakkına sahiptir.Bu durumda tur ücreti iade edilmez.

16) Tur programında belirtilen konaklama şeklinin kapsamı dışında kalan her türlü ekstra hizmetin bedeli otelden çıkış sırasında rezervasyon sahibi tarafından peşin olarak ödenir.

17) Otobüs ile ulaşımlarda kalkıştan yarım saat önce ve havayolu ile ulaşımlarda ise kalkıştan iki saat önce buluşma yerinde olunması zorunludur.

18) Tur rehberi, durumun gereklerine göre, tur programını tamamen gercekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

19)Tur müddeti, ulaşım aracının hareketi anında baslar ve dönüşün tamamlanmasıyla biter.

*Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır.

20) Otel konaklamalarında 0-6 yas çocuklara ayrı yatak verilmez.

21) Rezervasyon esnasında ulaşım araçlarına ilişkin olarak koltuk numarası verilmez.

22) Taksitli satislarda, borclunun iki taksidi odemede temerrude dusmesi halinde kalan borcun tamamı muacceliyet kazanır.

23) Rezervasyon sahibi, işbu sözleşmede belirtilen vadelerde borcunu ödeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Borçlunun borcunu ödemede temerrüde düşmesi halinde hiçbir ihtara gerek kalmaksizin rezervasyon toplaminin %5'i oraninda cezai sart ve aylik %17 gecikme faizi uygulanacaktır(Kart ile yapılan ödemelerde kart sahibi kurumla yapılmış sözleşmedeki kurumun haiz olduğu haklar bakidir).

24) Tesis tarafindan belirlenen kriterler dogrultusunda ucretsiz veya indirimli konaklayacak çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yas gibi) doğru olmadığının anlaşılması halinde, bu çocuklar icin de derhal ve tamamen ödeme yapılacak ve her turlu tazminde bulunulacaktır.

25) Ulaşım araçlarında ve tesiste evcil hayvan kabul edilmez.

26) Taraflar işbu sözleşmede belirtilen adres ve telefonlarin dogru oldugunu ve değişiklikler yazılı olarak bildirilmedikçe geçerli oldugunu kabul ve beyan ederler.

27) Seyahat sigorta güvencesi paketi ücretleri rezervasyon sahiplerine aittir.

28) Tur ile ilgili program mevcut olup, rezervasyon sırasında verilmiştir.

29) İhtilaf halinde TURSAB TAHKIM KURULU görevli ve yetkilidir. Ihtilafin cozumunde TURSAB Cizelgesi kullanilacaktir.

Acentenin konuya ilişkin tutanak ve kayıtları delil olarak dikkate alınacaktır. işbu hüküm tahkim ve delil anlaşması niteliğindedir.

Bununla ilgili her turlu başvurunun tur bitim tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılması gerekmektedir.

 

COVID-19 PANDEMESİ DÖNEMİNDE YAPILACAK İPTAL/İADE/DEVİR İŞLEMLERİ

1) Tüketici ,hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

2) Tüketici , Covid-19'a bağlı sağlık problemi yaşar ise 7 gün kalaya kadar iptal edip ödemenin tamamını iade alabilir. Bu durum da sağlık kuruluşları tarafından verilen belgeleri ibraz etmek zorundadır.

3) Covid -19'a bağlı yasak,kısıtlama,ülke girişlerinin kapatılması vs gibi hallerde tur iptal edilebilir. Bu durumda öncelikle tur en uygun tarihe tehir edilir. Tehir durumu söz konusu değilse tüketicinin ödemiş olduğu ücret kesintisiz şekilde iade edilir.

4) Gidilecek olan ülkelerde Covid-19 önlemleri gereği Aşı Kartı , Test, Sağlık raporu gibi belgeler istenilebilir. Bu durumda tüketici belgeleri ibraz etmek zorundadır. 

5) Tüketici, tur esnasında Covid-19 vakasına yakalanması durumunda , gerekli tüm işlemler yapılarak geri dönüşü sağlanır. Bu durumda tur ücreti iade edilmez.

 

1618 NOLU TURIZM KANUNUNA GORE ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
Tedavi masraflarınızla ilgili bilgi için lütfen seyahat sağlık sigortası poliçenizi okuyunuz.

 {{TOPLAMTUTAR}}

Hizmet Alan(lar) Adına Sözleşmeyi Yapan                                     

 

 

 

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x