ROMANYA - BULGARİSTAN TURU
DRAKULA'NIN ŞATOSUNU GÖRMEYE HAZIR MISINIZ? Gezilecek Yerler: Bükreş, Sinai, Bran, Braşov, Veliko Tarnavo Gün : 3 GECE 4 GÜN Ulaşım : Lüx Otobüsle Ulaşım Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde 2 Gece Konaklama Vize :
  • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • Romanya ve Bulgaristan için TC vatandaşlarına vize uygulaması vardır.
  • Geçerli Shengen vizenizle Romanya turuna katılabilirsiniz.
Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

ROMANYA - BULGARİSTAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

Romanya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güney doğusunda, Balkan Yarımadası'nın kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Ülke kuzeyde ve kuzeydoğuda Ukrayna, kuzeydoğuda Moldova, kuzeybatıda Macaristan, güneybatıda Sırbistan, güneyde Bulgaristan ile komşudur. Ayrıca ülkenin doğuda Karadeniz'e kıyısı vardır.

Romanya'nın, Orta ve Doğu Avrupa arasında bir geçiş noktasında bulunması kültürüne de yansımıştır. Ülkede hem Balkan hem Avrupa hem de komşu ülkelerin kültürlerinin bir karmaşası vardır. Ülke kültürü son yıllarda özellikle Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde Batı Kültürü'nden oldukça etkilenmiştir. Ülkenin çeşitli yerlerinde Rumen Kültürüne bağlı değişik alt kültürler bulunmaktadır. Ülkenin kuzeybatısında Macar Kültürü, güneye doğru Bulgar Kültürü, güney batıda ise Sırp Kültürü ülke kültürünü oldukça etkilemiştir. Avrupa'nın en yüksek Roman oranına (%3,25)  sahip Romanya'nın kültüründe, Çingene kültürü de önemli bir yere sahiptir.

Romanya’nın bu ilginç ve renkli kültürünü, yöresel ve kaliteli yemeklerini ve de renkli gece hayatını bizimle keşfetmeye ne dersiniz ?

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL- BÜKREŞ

Kadıköy: 19:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü    
Beşiktaş: 19:30 Mecidiyeköy TrumpTower Önü
Bakırköy: 20:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

İstanbuldan çıkışımızı takiben Kapıkule sınır kapısına varış.Pasaport ve vize işlemleri sonrası  Bulgaristan’a giriş. Yolculuğumuz Stara Zagora’yu takiben Veliko Tarnovo üzerinden  Rusçuk karayolu takip edilerek  devam ediyor.


2. Gün: BÜKREŞ

Sabah saatlerinde Ruscuk'ta restoranımızda kahvaltı molasının ardından ( Extra ) , Tuna nehri üzerindeki Dostluk köprüsü üzerinden geçerek Bükreş’e varış.Varışımızla birlikte Bükreş şehir gezisi başlıyor. Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çauşescu tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2.Büyük yönetim binası olan Parlamento sarayını panoramik olarak geziyoruz.. Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli önünde fotoğraf molasının ardından şehrin tadını doyasıya çıkartabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Bükreş’te ki otelimizde

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Romen gecesine ( 40 € ) katılabilirler.


3. Gün: BÜKREŞ (Sinai - Bran - Braşov) ( Şatolar ) (50 EURO )

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Sinai – Braşov -Şatolar ( 50 Euro )  turuna katılabilirler.

Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp Transilvanya turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosunu ziyaret ediyoruz. Ormanın içindeki bu güzel sarayın içini rehber eşliğinde gezdikten sonra birbirinden güzel heykellerini ve bahçelerini gezmek için serbest zaman veriyoruz.

Ardından Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Şato gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin pazarını gezebilir kafelerde zaman geçirebilir veya hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Kont Dracula turumuzun ardından Romanya’nın en ünlü kentlerinden Braşov’a geçiyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, beyaz kule, dünyanın en dar sokağı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.


4. Gün: BÜKREŞ - VELİKO TARNAVO - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Rusçuk sınır kapısından Tuna Nehri’nin üzerinde bulunan Dostluk Köprüsü’nü geçerek,İstanbul'a doğru devam ediyoruz. Eski Bulgar başkenti Veliko Tarnovo şehrine yol alıyoruz.( Extra 15 Euro ) ( Tüm Grubun Katılımıyla gerçekleşir ) Veliko Tarnovo’ya varışımıza birlikte panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.(Otobüs indirme noktaları Bakırköy,Beşiktaş ve Kadıköy’dür)


" width="100%" height="500" frameborder="0">

Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x