GÜNÜBİRLİK YEDİGÖLLER TURU
DOĞA HARİKASI YEDİGÖLLER Gezilecek Yerler: Nazlıgöl-Büyükgöl-Sazlıgöl-İncegöl-Kurugöl-Deringöl-Seringöl Gün : Günübirlik Ulaşım : Lüx Araçlarla Konaklama : Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

GÜNÜBİRLİK YEDİGÖLLER TURU Hakkında Genel Bilgiler

Yedigöller Milli Parkı
Batı Karadeniz Bölgesi’nde Bolu’nun 42 km. kuzeyinde Zonguldak’ın güneyinde yer alan Milli Parka Ankara–İstanbul karayolunun 152. km’sindeki Yeniçağa ve 190. km’sindeki Bolu’dan kuzeye ayrılan yollarla ulaşılır. 

1642 hektar büyüklüğündeki Yedigöller Havzası, 1965 yılında milli park olarak korumaya alınmıştır. Havza kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye 1500 m. mesafede sıralanmış 7 gölden oluşmuştur. Milli park içindeki “Köyyeri” mevkiinde yeni Bizans dönemine ait bulunan kalıntılardan, eski dönemlerde bölgenin bir yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadır.
Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Bu göller aralarında 100 m. yükselti farkı bulunan iki plato üzerindedir. Ortalama 780 m. yükseklikte olan platodaki göllerin en büyüğü Büyükgöl’dür. En derin yeri ise 15 m’dir. Büyükgöl’ün güneydoğusundaki Deringöl, 20 m. uzunluğundaki akan bölümü ile Büyükgöl’e bağlıdır.

Yedigöller Milli Parkı bilimsel inceleme ve araştırmalar için de kuvvetli bir altyapıya sahiptir. Çok sayıda bitki türünü içeren milli park, yurdumuzun en güzel, karışık doğal ormanlarına sahiptir. Başlıca ağaç türleri olan kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, titrek kavak, sarı ve kara çam, köknar, fındık, ıhlamur ve dişbudak ağaçları yüksek boylu ve düzgün gövdelidir. Porsuk gibi nesli azalmakta olan bitki türleri de mevcuttur.

Tur Programı

İSTANBUL - YEDİGÖLLER

05:30 -- Beylikdüzü Migros
06:00 -- İncirli Metrobüs Boyner Önü
06:30 -- Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
07:00 -- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:15 -- Kartal Köprüsü
07:30 -- Çayırova Mc Donald's Önü

 

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen kalkış noktalarımızdan aldıktan sonra yola çıkıyoruz.

(310 km - 4 saat 30 dakika)

Yolculuk sırasında Aracımızda Kahvaltı paketi-Meyve suyu ikramı Yolda 20 dakika ihtiyaç molası ile Yedigöller Milli Park girişine 4 km kala Kapankaya Seyir terasına 12.30 gibi varış. Burada 20 dakika mola ardında otobüsümüze binip Çok güzel manzaralar eşliğinde Yedigöller Milli park girişine varıyoruz. Otobüsümüzden inme Yedigöller Milli Parkında  İlk olarak Sazlı göl’ü görüyoruz. Sazlı göl yanında İnce göl karşısında Nazlı göl yanından yürüyerek Kuru göl’ün yanında bulunan Nazlı göl Çadır kamp alanında İhtiyaç molası sonrası sırasıyla Gülen kayalar ve Şelale’ye doğru merdivenlerden iniyoruz. Şelale’de fotoğraflarımızı çektikten sonra Derin göl’e varıyoruz. Burada Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği ardından Serbest zaman (Büyük göl ve Serin göl etrafında yürüyüş) sonrasında saat 16.00’da Lavaboların önünde toplanma. İstanbul’a hareket.(300 km-4.5 saat)  (yolda 30 dakika ihtiyaç molası ) ile 21.00’de İstanbul’a varış.İstanbul’a geldiğimizde siz değerli misafirlerimizi aldığımız durak noktalarına bırakarak bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Birde Bu Turlara Bakın

KARADENİZ TURU
5 GECE KONAKLAMA 05.06.2020
KARADENİZ TURU
1499.00 TL Kişi Başı

YEŞİLLER DİYARINA YOLCULUK

İncele / Satın Al
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 1
4 GECE 5 GÜN
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x