NOSTALJİK TREN İLE ESKİŞEHİR - İZMİR TURU
NOSTALJİK TRENLE KEYİFLİ BİR TURA HAZIR MISINIZ? Gezilecek Yerler: Eskişehir - Odunpazarı - İzmir Gün : 1 GECE 2 GÜN Ulaşım : Otobüs ve Tren Konaklama : 1 Gece Trende Vize : Telefon : 0212 236 5850
2800.00 TL / Kişi Başı

NOSTALJİK TREN İLE ESKİŞEHİR - İZMİR TURU Hakkında Genel Bilgiler

NOSTALJİK TRENLE KEYİFLİ BİR TURA HAZIR MISINIZ?

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - ESKİŞEHİR - TREN YOLCULUĞU

07:00 Bakırköy 
07:20 Mecidiyeköy
07:40 Göztepe Köprüsü
07:50 Bostancı Köprüsü
08:00 Pendik Köprüsü
09:00 Yalova
10:00 Bursa

Günün ilk saatleriyle sizleri buluşma noktalarından aldıktan sonra Eskişehir’e doğru hareket ediyoruz. Verilen gerekli molalar sonrası Eskişehir’e varıyoruz. İlk olarak Eskişehir’e ayrı bir hava katan Odunpazarı bölgesine geçerek Kurşunlu Cami ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Külliye içerisinde bulunan Lületaşı müzesini, cam sanatları atölyesini ve cam fırınının bulunduğu galerileri geziyoruz. Dileyen konuklarımıza kısa bir süre Lületaşı alışverişi için serbest zaman veriyoruz.
 Türkiye’nin ilk modern cam müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesine gidiyoruz. Bu müze, farklı ülkelerden sanatçıların eserlerinin bulunduğu, çok değerli ve göz alıcı bir müze – sergi merkezi. Bu müzede Cumhuriyet Dönemi Türk Kadını Kıyafetleri de sergilenmektedir. Ardından Bal Mumu Müzesine Geçiyoruz. Gezi sonrasında alışveriş için restorasyonu yapılmış eski bir han sahip olan Atlıhan El Sanatları Çarşısına geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.
   Alışveriş molasının ardından öğle yemeği arası. 
    Sazova Bilim ve Kültür Parkına geçerek burada nostaljik trene binip parkı geziyoruz. Ardından park içerisinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde şatoyu veya St. Maria gemisinin maketini (Kristof Kolomb’un Amerika kıtasını keşfettiği gemi) ziyaret edebilirler.
    Dileyen Misafirlerimize Porsuk Çayında tekne gezisi serbest zamandan sonra şelalepark’a  giderek güneşin batışını izliyoruz. Sonrasında  yataklı vagonlarda konaklayacağımız nostaljik trenimize binmek için Eskişehir Gar’ına geçiyoruz. Trende yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Konaklama TCDD yataklı vagonlarında.(Tren hareket saati 23.20 )

 

 


2. Gün: İZMİR - İSTANBUL

9 Saat süren keyifli tren yolculuğumuzun ardından sabahın ilk saatlerinde Ege’nin incisi İzmir’e varıyoruz. Trenden inerek bizi bekleyen aracımıza geçerek turumuza başlıyoruz. İlk olarak kahvaltı yapmak için kısa bir mola vererek Konak Meydanı’na gidiyoruz.
         Konak Meydanı’nda yer alan ve İzmir’in simgesi olan Saat Kulesi, bugün İzmirliler için bir buluşma noktasıdır. 1901 yılında, Sultan II. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı anısına İzmir’li Levanten mimar Raymond Charles Pere’ye yaptırılmıştır. Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Konak Pier, İzmir Arkeoloji Müzesi, Tarihi Asansörü rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra misafirlerimize kısa bir serbest zaman vererek İzmir’i tepeden kuş bakışı görmek için Balçova’ya geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Teleferikle çıkarak seyir terasından manzarayı izleyerek fotoğraf çekebilirler.
     Gezimizi tamamlayarak aracımıza geçerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

       Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz…


Birde Bu Turlara Bakın

23 NİSAN ÖZEL
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR
3 Gece 4 Gün 20.04.2024
VİZESİZ
BÜYÜLÜ BALKANLAR TURU ( Uçaklı )
7 Gece 8 Gün 21.04.2024
BÜYÜLÜ BALKANLAR TURU ( Uçaklı )
725.00 Kişi Başı

--------EKSTRA TURLAR DAHİL------- -----KUZU ÇEVİRME İKRAMI----- MÜZİKLİ BALKAN GECESİ DAHİL

İncele / Satın Al
BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU ( Otobüslü )
8 GECE / 9 GÜN ( 7 GECE KONAKLAMA ) 13.07.2024
BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU ( Otobüslü )
599.00 Kişi Başı

EXTRA GEZİ ÜCRETİ YOK

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x