GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE BÜYÜLÜ GAP TURU
MASALSI YOLCULUKTAN KADİM ŞEHİRLERE... Gezilecek Yerler: DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : UÇAK-LÜKS OTOBÜS VE TREN Konaklama : 3 GECE OTEL 1 GECE TREN Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE BÜYÜLÜ GAP TURU Hakkında Genel Bilgiler


ÖYLE BİR TUR DÜŞÜNÜN Kİ HEM TRENLE ANADOLUNUN TÜM GÜZELLİKLERİNİ GÖRECEK HEM DE GÜNEYDOĞUNUN GİZEMLİ TARİHİNE TANIKLIK EDECEKSİNİZ.

Tur Programı

1. Gün: ANKARA – GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ

Değerli misafirlerimizle, Ankara tren garında Saat 10:30'da  buluşmamızın ardından TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ vagonlarımıza yerleşiyor ve 11:20’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİnde.


2. Gün: DİYARBAKIR - MARDİN

  Sabah saatlerinde Diyarbakır’a varıyoruz. TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ seyahatimizi sonlandırıyoruz. Varışımızla birlikte ekstra düzenlenecek kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi,Ziya Gökalp Evi, 27 Sahabenin  yattığı yer olan Hz.süleyman Cami, Mardin Kapı, Surlar, Keçi burcu, On Gözlü Köprü ve ardından 1 saatlik yolculuk yaparak Mardin’e geçiyoruz ve Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak Cihangir bey türbesi ve Kasımiye medresesini geziyoruz Eski Mardin şehir merkezine geçip Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. (Mardin müzesinde Etnoğrafya ve arkeoloji müzesi ve Meryem ana kilisesi bulunmaktadır.) Mardin şehir turumuza Kasım Tuğmaner camii yanından Tarihi Kayseriye pasajına giriyoruz. Buradan içinde sakalı şerifinde olduğu Ulu Cami ve minaresini görüp Sipahiler çarşısı sonrası Hasan Akyar halk çarşısından Şehidiye medresesini ziyaret diyoruz. Zinciriye medresesine doğru hareket ediyoruz. Zinciriye medresesi ziyareti sonrasında serbest zaman belirtilen yer zamanda buluştukdan sonra Otobüsümüze doğru hareket ediyoruz. Süryanilerin en eski mabetlerinden birisi olan Deyrul Zaferan Manastırına geçiyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize hareket ve konaklama.


3. Gün: MARDİN - GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Turumuzun en ilgi çekici yeri olan ve insanlığın bilinen en eski anıtı olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere'de bulunan Stonehenge'den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkıyor.

Rehberimizin özel anlatımlarıyla Göbeklitepe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göbeklitepe ziyareti sonrası Şanlıurfa merkezine gidiyoruz. Ardından Urfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi’nde zaman yolcuğunda bölgenin tarihi geçmişini gezildikten sonra Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence URFA  SIRA GECESİ (ekstra) ne katılabilirler.


4. Gün: ŞANLIURFA/HALFETİ / GAZİANTEP

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacak ve Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında.

Ardından Urfa merkeze dönüyoruz. Varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları gezilecek yerler arasında. Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti ilçesinin yüzde 80"i Birecik Barajı"nın yapımı ve evlerin su altında kalmasıyla birlikte, Birçok dizinin çekilmesine ev sahipliği yapan , ‘Karagül’ leriyle ünlü ,  ‘Cittaslow’ (Sakin Şehir) unvanını alan Halfeti tekne turumuzdan sonra Dünyanın mutfağı Gaziantep’e varıyoruz. Varışımızla birlikte otele yerleşme ve konaklama.


5. Gün: GAZİANTEP / İSTANBUL

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası İlk durağımız olan Zeugma Müzesine varıyoruz. Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi sanat tarihçileri, arkeologlar aynı zamanda tarih ve kültür meraklılarının göz bebeği bir müzedir. Gerek bina büyüklüğü gerekse sergilenen mozaiklerin kapladığı alan bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak bilinmektedir.

     Rehberimiz eşliğinde Zeugma Müzemizi gezdikten sonra Gaziantep’in kalbi olan Bakırcılar Çarşısına geçiyoruz. Genel olarak Bakırcılar Çarşısı olarak adlandırılan ancak, birçok el sanatı esnafının üretim yaptığı bir çarşılar kompleksinden oluşan Gaziantep Bakırcılar Çarşısı ahşap kaplamalı dükkanları, taş döşenmiş sokakları ile bizlere başka bir dönemden kesitler sunmaktadır. Çarşıya adını veren bakırcılık sanatı varlığını günümüzde de yoğun bir şekilde devam ettirmektedir. Çarşıda verdiğimiz serbest zamanda alış verişlerimizi yaptıktan sonra Baharat Çarşısına geçiyoruz. Taş parkeli yolları üzerinde ahşap dükkânlardan oluşan Kürkçü Han ve Bakırcılar Çarşısının hemen karşısında yer alan Almacı (Elmacı) Pazarı ve çevresindeki baharatçı dükkânları, beş duyuya birden hitap ediyor.  Dertlere deva şifalı otlar, baharatlar, kuruyemişler, cevizli sucuklar ve pestiller, hem kokuları hem tatlarıyla büyüleyici bir farkındalık yaşatıyor. Baharat Çarşı gezimizi de tamamladıktan sonra Atatürk Evini ziyarete gidiyoruz. Müzenin ilk katında Atatürk’ün Antep’e geldiği dönemde, Atatürk’ün kullandığı karyola ile birlikte geleneksel bir Antep Evi‘nin eşyalarından Antep kilimi, paşa mangalı, işlemeli gömlek, sedir gibi eşyalar teşhir ediliyor .Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra fotoğraflarımızı çekip alışveriş ve kişisel keşifler için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket ediyor ve vedalaşıyoruz.

( Dileyen misafirlerimiz Ankara,İzmir ve Antalya’ya dönüş yapabilirler )
(Yoğunluğa göre dönüş uçağı çevre şehirlerden yapılabilir)


Birde Bu Turlara Bakın

EROL MÜTERCİMLER ile YAVRU VATAN KIBRIS TURU
2 Gece 3 Gün 02.11.2024
EROL MÜTERCİMLER ile YAVRU VATAN KIBRIS TURU
21500.00 TL Kişi Başı

YAVRU VATAN KIBRIS KÜLTÜR TURU

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
Alaçatı Ot Festivali Turu
1 Gece 2 Gün
Alaçatı Ot Festivali Turu
Kişi Başı

1 GECE OTEL KONAKLAMAlı ÇEŞME – ALAÇATI - EFES-ŞİRİNCE TURUMUZ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x