Alaçatı Ot Festivali Turu
1 GECE OTEL KONAKLAMAlı ÇEŞME – ALAÇATI - EFES-ŞİRİNCE TURUMUZ Gezilecek Yerler: ÇİÇEKLİ KÖY-ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ-KUŞADASI - KUŞADASI-EFES-MERYEM ANA EVİ-YEDİ UYURLAR-ŞİRİNCE Gün : 1 Gece 2 Gün Ulaşım : Lüx Otobüsler Konaklama : 1 Gece 2 Gün Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Alaçatı Ot Festivali Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: GECE YOLCULUĞU

22:00 -- Beylikdüzü Migros
22:15 -- Avcılar İnsa Lisesi Önü (Metrobüs Durağı)
22:30 -- İncirli Metrobüs Boyner Önü
23:00 -- Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
23:30 -- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
00:00 -- Kartal Köprüsü
00:30 -- Çayırova Mc Donald's Önü


2. Gün: ÇİÇEKLİ KÖY-ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ-KUŞADASI

Sabah saatlerinde İzmire varmadan önce Çiçekli Köy’de sabah kahvaltısı için mola veriyoruz ( extra ) kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve Çeşme'ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme’ye vardığımızda ilk gezi noktamız çeşme kalesi. Çeşme Kalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için çeşme marinada serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi , sakızlı türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın .  Serbest zaman sonrasında ot  festivaline katılmak için Alaçatı'ya hareket ediyoruz. 

        Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamaz imiş. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak.Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklar da, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.Festival sonrası aracımıza binip otelimize doğru yola çıkıyoruz.


3. Gün: KUŞADASI-EFES-MERYEM ANA EVİ-YEDİ UYURLAR-ŞİRİNCE

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimiz de alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Efes Antik Kenti’ne hareketediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi,Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi,Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon,Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hıristiyan inanışına göreMeryem Ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisiniyapıyoruz. Kuran-ı Kerim veİncilde adları geçen Eshab-ül Kehf ( 7 Uyurlar ) geziyoruz. 

     Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi de tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz


Birde Bu Turlara Bakın

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN 27.02.2020
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
1799.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
GÖBEKLİTEPE TURU
2 GECE 3 GÜN 13.03.2020
GÖBEKLİTEPE TURU
1499.00 TL Kişi Başı

İNSANLIĞIN EN ESKİ ANITI ''GÖBEKLİTEPE''

İncele / Satın Al
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 15
4 GECE 5 GÜN 13.03.2020
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 15
1999.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x