GEMOLOG MEHMET AKGÜL EŞLİĞİNDE ESKİŞEHİR TURU
SÜS TAŞLARININ PEŞİNDE Gezilecek Yerler: ESKİŞEHİR Gün : 1 GECE 2 GÜN Ulaşım : HIZLI TREN İLE Konaklama : 3-4 YILDIZLI OTELDE Vize : Telefon : 0212 236 5850
5000.00 TL / Kişi Başı

GEMOLOG MEHMET AKGÜL EŞLİĞİNDE ESKİŞEHİR TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – ESKİŞEHİR

Gezimizin ilk günü Değerli misafirlerimizle Söğütlüçeşme Tren garında buluşarak başlıyor.Saat 06:05’te yüksek hızlı tren ile Eskişehir seyahatimize başlıyoruz.( Dileyen Misafirlerimiz Pendik’ten trene binebilirler ) Yaklaşık 3 Saat süren seyahatimizin 09:00 civarında sona ermesini takiben, bizi bekleyen aracımıza binerek kahvaltımızı alacağımız restoranta gidiyoruz. Kahvaltının ardından Eskişehir merkezine yaklaşık 50 km mesafede bulunan süs taşlarıyla ünlü bölgeye gidiyoruz. Öncelikle taşlar hakkında bilgiler ediniyoruz. Kısa bilgilendirmenin ardından Kalsedon, Opal ve Jasper taşlarını toplamaya başlıyoruz. Kısa molalar vererek akşam saatlerine kadar harika taşlar topluyoruz. Eskişehir merkezde konaklayacağımız otelimize hareket.Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Belirleyeceğimiz saatte lobide buluşup taşlar hakkında konuşacağız. Geceleme otelimizde.


2. Gün: ESKİŞEHİR - İSTANBUL

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Eskişehir turumuza başlıyoruz. Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Sonrasında Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane’sini ziyaret ediyoruz. Ardından Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) kenarına gidiyoruz. Porsuk çayında dileyen misafirler tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilirler (Ekstra). Gezilerimiz sonrasında dönüş yolculuğumuz için Eskişehir tren garına gidiyoruz.18:30 Yüksek Hızlı Treni ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 3 saatlik yolcuğun ardından İstanbul’a varıyor ve keyifli turumuzu sonlandırıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE BÜYÜLÜ GAP TURU
4 GECE 5 GÜN 26.06.2024
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE BÜYÜLÜ GAP TURU
11950.00 TL Kişi Başı

MASALSI YOLCULUKTAN KADİM ŞEHİRLERE...

İncele / Satın Al
GEMOLOG MEHMET AKGÜL EŞLİĞİNDE ESKİŞEHİR TURU
1 GECE 2 GÜN 29.06.2024
GEMOLOG MEHMET AKGÜL EŞLİĞİNDE ESKİŞEHİR TURU
5000.00 TL Kişi Başı

SÜS TAŞLARININ PEŞİNDE

İncele / Satın Al
EROL MÜTERCİMLER ile YAVRU VATAN KIBRIS TURU
2 Gece 3 Gün 02.11.2024
EROL MÜTERCİMLER ile YAVRU VATAN KIBRIS TURU
21500.00 TL Kişi Başı

YAVRU VATAN KIBRIS KÜLTÜR TURU

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x