Erol Mütercimler ile Cumhuriyetin İzinde Anadolu Turu
Atattürk'ün Samsun'a Çıkışının Yüzüncü Yılında 19 Mayısta Samsuna çıkıyoruz Gezilecek Yerler: Ankara-Sivas-Amasya-Samsun Gün : 3 Gece 4 gün Ulaşım : Lüks Otobüsler ve Güney Ekspresi ile Konaklama : Oda Kahvaltı Vize : Telefon : 0212 236 5850
1919.00 TL / Kişi Başı

Erol Mütercimler ile Cumhuriyetin İzinde Anadolu Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: 16.05.2019 -İSTANBUL /ANKARA

Perşembe sabahı belirlenen noktalardan hareket ile Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Molalar ile birlikte beş-beş buçuk saatlik yolculuğun ardından Ankara’ya varıyoruz ve Ankara turumuz başlıyor. Yazarlarımızın özel anlatımları eşliğinde, Cumhuriyetin kalbi olan Ankara'da göreceğimiz yerler arasında Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. Meclis binası) ve Cumhuriyet Müzesi (2. Meclis binası) de bulunuyor. Ankara şüphesiz ki Cumhuriyet tarihimiz açısından ülkemizin en önemli kenti. Anadolu’nun ıssızlığında çorak bir toprak parçası olan kent, Cumhuriyet ile birlikte gelişmeye başlamış ve bugünlere gelmiştir.Ankara’nın bu değişimini, bu değişimdeki dinamikleri ve kişileri yazarlarımızdan dinleyeceğiz.Tam gün süren Ankara turumuzun ardından konaklama otelimizde.


2. Gün: 17.05.2019 - ANKARA /SİVAS

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ankara Tren Garı’na transfer.Güney Kurtalan Ekspresi ile saat 11:00 de Sivas’a doğru yol alıyoruz. Yol boyunca rehber ve yazarlarımızın değerli anlatımları ile Sivas ve Kongreler hakkında bilgi ediniyoruz.Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışından, 9 Eylül 1922’de İzmir’e varışına kadar olan Milli Mücadele yolculuğunda, Sivas üçüncü ve en önemli duraklardan birisi. 4-11 Eylül 1919’da Sivas’ta toplanan kongreyle, Milli Mücadele hareketi yerellikten kurtulup ulusal bir niteliğe kavuşmuştur. Saat 21.00’deki varışımız ile birlikte Sivas’taki otelimize yerleşiyoruz.


3. Gün: 18.05.2019 - SİVAS /AMASYA/MERZİFON/SAMSUN

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otobüsümüzle hareket ve Sivas turumuz başlıyor.Sivas turumuz sonrası otobüsümüzle Amasya'ya hareket. Amasya'ya varışımızla birlikte modern Türkiye'nin doğum belgesi olan Amasya Genelgesi'nin imzalandığı Saraydüzü Kışla Binası’na geçiyoruz. Bina şu anda Milli Mücadele Müzesi olarak kullanılıyor. Burayı yazarlarımızın anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Amasya şehir turu yapacağız. Antik çağlardaki adı Amaseia olan kentte o günlerden bu zamanlara kadar görülecek çok fazla eser var.Turumuzun ardından Samsun’da konaklayacağımız otelimize hareket.Konaklama otelimizde.


4. Gün: 19.05.2019 - SAMSUN/İSTANBUL

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Samsun turumuz başlıyor.Atamızın İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile yaptığı yolculuktan sonra, 19 Mayıs 1919'da Anadolu'ya ilk ayak bastığı yer olan Samsun, bu tarihi bize Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak armağan ettirecek kadar önemli bir kent. Samsun'da Atatürk'ün Anadolu'ya ilk ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi'ne gideceğiz ve rehberimiz burada özel anlatımlar yapacak. Atatürk’ün Samsun’da konakladığı zamanın Mıntıka Palas Oteli; günümüzün Mustafa Kemal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ayrıca burada Samsun Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk ve silah arkadaşlarının heykellerini göreceğiz. Ardından yapacağımız Samsun şehir turu sonrası Havza'ya geçeceğiz. Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Samsun'dan Havza'ya geçme kararı alması sonrasında 25 Mayıs-13 Haziran 1919 tarihleri arasında konakladıkları dönemin Mesudiye Oteli, şimdinin Havza Atatürk Evi Müzesi olan bina önünde yazarlarımızın anlatımları sonrasında gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında 19 Mayıs kutlamaları için Samsun Meydanı’nda hazırlanan kutlama alanına geçiyoruz. Yazarlarımız tarafından yapılacak konuşma ve kutlamalar sonrası belirlenecek noktada buluşma ve İstanbul’a hareket.


Birde Bu Turlara Bakın

AHMET TURGUT İLE İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE FAS - ENDÜLÜS TURU
7 GECE 8 GÜN 14.03.2019
AHMET TURGUT İLE İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE FAS - ENDÜLÜS TURU
1299.00 Kişi Başı

İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE FAS - ENDÜLÜS TURU

İncele / Satın Al
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
1 GECE 2 GÜN 15.03.2019
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
699.00 TL Kişi Başı

Mevlana ve Şems'in topraklarına eşsiz bir yolculuk

İncele / Satın Al
ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU
2 GECE 3 GÜN 15.03.2019
ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU
1799.00 TL Kişi Başı

İNSANLIĞIN EN ESKİ ANITI ''GÖBEKLİTEPE''

İncele / Satın Al
VİZESİZ
SİNAN AKYÜZ İLE  İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE  BOSNA HERSEK TURU
2 Gece 3 Gün 12.04.2019
SİNAN AKYÜZ İLE İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE BOSNA HERSEK TURU
449.00 Kişi Başı

BALKANLARIN MASUM ÜLKESİ BOSNA HERSEK

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x