İşleminiz yapılıyor, lütfen bekleyiniz.

ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ` İLE NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR
 • kişi/gece 399.00 €
 • Konaklama 4 YILDIZLI OTELLERDE YARIM PANSİYON
 • Gezilecek Yerler
 • Kalkış
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ` İLE NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: 1. Gün: İSTANBUL– KIRCAALİ (BULGARİSTAN)

21.08.2018
Kadıköy: 23.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
Beşiktaş: 00.00 Mecidiyeköy Trump Towers önü
Bakırköy: 00.30 İncirli Plaza önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Kapıkule'ye doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. Haskova-Harmanlı güzergâhını geçerken bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası. Mola sonrası sabahın erken saatlerinde Kırcaali'ye varış.


2. Gün: KIRCAALİ – FİLİBE - SOFYA (BULGARİSTAN)

Kırcaali’ye varışımız ile birlikte Nazım’ın 1951 yılında dillere destan bir şekilde karşılandığı meydanda toplanıp şairimizin anlatımları ile kendimizi o günlere götürüyoruz. Kırcaali'de yaşanan duygu dolu anlar sonrası gözyaşlarımızı arkamızda bırakarak Dimitrovgrad’a doğru yelken açıyoruz. Dimitrovgrad turu ve anlatımlar sonrası Filibe’ye Nazım Hikmet Kültür Evi bahçesine varış. Şiir ve söyleşiler sonrası Filibe turumuz başlıyor. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Filibe”dir. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Filibe’ye özel en mükemmel simetrik ev örneği olan ve orijinal düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Filibe’nin en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Filibe turumuz sonrası öğle yemeği ve kişisel keşiflerimiz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Sofya’ya hareket. Sofya’ya varışımız ile birlikte görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi ve Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Ardından Şairimiz Şükrü Erbaş'la birlikte Nazım'ın Sofya'da çok beğendiği iki noktayı ziyaret edeceğiz. Bunlar Vitosha Caddesi ve Borisova Gradina parkı. Buralarda Nazım’ın şiirlerini okuyacağız ve bu müthiş dakikalar sonrasında günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize hareket edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

22.08.2018


3. Gün: SOFYA – ŞUMNU-VARNA (Bulgaristan)

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıyoruz. İlk durağımız Şumnu. Günümüz, Nazım Hikmet Okuma Evi'nin bahçesinde okuyacağımız Nazım Hikmet şiirleri ile başlıyor. Şumnu'dan sonra Nazım’ın üç önemli şiirini yazdığı Balçık’a varış. Balçık turu ve anlatımları sonrası Nazım’ın hayatındaki en önemli yerlerden biri olan Varna’ya varış. Güne, Nazım’ın kaldığı oteli ziyaret ve Nazım Hikmet'in Varna'da yazdığı şiirleri okumakla devam edeceğiz. Varna şehir turu sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

23.08.2018


4. Gün: VARNA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Varna'nın tadını çıkarabilmek ve alışveriş için serbest zaman.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

24.08.2018


5. Gün: VARNA -BURGAS (Bulgaristan) – İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ve ilk durağımız Burgas. Burgas şehir turu sonrası serbest zaman ve ardından İstanbul’a hareket edeceğiz. Varışımızla birlikte, bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.

25.08.2018


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İlk sabah otobüste alınacak hazır paket kahvaltı
4 * otellerde 3 gece konaklama
Otellerde açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet akşam yemeği ve yemeklerde alınacak 1 adet alkollü veya alkolsüz içecek
Günde 2 adet kişi başı 0,5 su
Lüks otobüsler ile ulaşım ve programda belirtilen tüm turlar
Profesyonel rehberlik Hizmetleri
Müze giriş ücretleri
Seyahat çantası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Şengen Vize Ücreti (140 €)
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış pulu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  22 Ağustos

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  22.08.2018399.00 €459.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 299.00 €
  7 - 12 Yaş 349.00 €
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ` İLE NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  2018 Otobüslü Yunanistan Makedonya Turları
  2 Gece 3 Gün 21.04.2018
  2018 Otobüslü Yunanistan Makedonya Turları
  149.00 Kişi Başı

  Selanik-Manastır-Ohrid

  İnceleSatın Al
  2018 Vizesiz Uçaklı Uzun Balkan Turları
  7 Gece 8 Gün 05.05.2018
  2018 Vizesiz Uçaklı Uzun Balkan Turları
  499.00 Kişi Başı

  PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

  İnceleSatın Al
  -
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x