SİNAN YAĞMUR İLE G.ANTEP-Ş.URFA-MARDİN TURU
 • dan itibaren
 • Konaklama 4 ve 5* Oteller'de
 • Gezilecek Yerler Halfeti-Harran-Balıklı Göl-Mardin
 • Kalkış Sabiha Gökçen Havalimanı
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

SİNAN YAĞMUR İLE G.ANTEP-Ş.URFA-MARDİN TURU Hakkında Genel Bilgiler

SİNAN YAĞMUR KİMDİR ?

Sinan yağmur, 1965 yılında Kırşehirde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehirde tamamladı, Kırşehir imam hatip lisesinden 1984 te, selçuk üniversitesi ilahiyat fakültesindende 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl kelam ve islam felsefesi ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 1991 yılında kadınhanı imam hatip lisesinde öğretmenliğe başlayan SİNAN YAĞMUR sırasıyla KONYA İHL, ve meram Dr. Ali Rıza Bahadır ihl de idarecilik görevlerinde bulundu, halen Naci’ye Mumcuoğlu lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görevini sürdüren yağmur, evil ve 2 çocuk babasıdır. Selçuk belediyesince organize edilen aile okulunda aile içi iletişim, eşler arası sevgi köprüsü konularında konferans etkinliğinde bulunan yazar ulusal ve yerel tvlerde eğitim proğramlarına katılmıştır.

Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları çıkan Yağmurun eserleri; Kuranda büyük günahlar, benim annem bir melek, kaf dağından masallar, kara göz ve hacıvat, dede korkut hiyaleleri, sevda şelalesi, öğretmence sevebilmek insanı, Hz.mevlana tennure ve ateş, cennetin gülü Hz. Muhammed, Aşkın gözyaşları…

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL-GAZİANTEP-ŞANLIURFA

Pegasus Havayolları PC 2402 Tarifeli uçağı ile saat 07.55’te Gaziantep'e uçuş (1 saat 35 dakikalık uçuş) 09.35'te Gaziantep'e varış. Havalimanında karşılama sonrasında Otobüsümüze binip şehir merkezine hareket. Turumuza ilk olarak Zeugma Müzesi ile başlıyoruz. Zeugma müzesi sonrasında sırasıyla Şeyh Fethullah Camisini ve avlusundaki şehitliği geziyoruz. Restore edilen tarihi Gaziantep sokakları ve Tarihi Antep evini ziyaret ardından Gaziantep Mevlevihane’sine hareket. Burada orijinal el yazması Kuranı Kerimleri ve Mevlevi derviş figürlerini görüyoruz. Tütün Hanına geçiyor, isteyen ile otantik ortamda bir çay molası veriyoruz. Bakırçılar çarşısı, Şirehanı ve Hz. Yuşa Peygamber’in türbesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği yerde buluşma ve ardından Gaziantep Kalesine gidiyoruz. Antep kalesi ve içinde bulunan Panaroma müzesi gezildikten sonra Şirvani Camii ziyareti sonrasında Kale altında 16.00‘da otobüsümüze binip Birecik Mirkelam tesislerine hareket (Gaziantep-Birecik arası 65 km 1 saat ) burada 20 dakika ihtiyaç molası sonrasında Halfeti’ye hareket. (Birecik-Halfeti arası 40 km 45 dakika ) Halfeti’de Fırat Nehri üzerinde Tekne gezisi yapıyor ve Şanlıurfa Merkez’e hareket ediyoruz.

(Halfeti-Şanlıurfa arası 125 km 2 saat )

Tarihi bir Konak olan Yıldız konuk evinde sıra gecesi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyor ve yemek sonrası otelimize yerleşiyoruz.


2. Gün: ŞANLIURFA-HARRAN-MARDİN

08.00-09.00 arası otelde alınaçak açık büfe sabah kahvaltı sonrası 09.00’da otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ilk olarak Hz. Eyüp Peygamberin 16 yıl boyunca çile çektiği makamı ziyaret ediyor ve ona şifa olarak gönderilen sudan bizlerde şifa niyetine içiyoruz. Buradan Harran’a geçiyor (Urfa–Harran arası 60 km 45 dakida) ilk önce Harrani Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyor sonrası Harran üniversitesi kalıntılarını gördükten sonra Tarihi Harran evlerinde vereceğimiz çay molası ardında Urfa’ya geri dönüş. Yemek molası sonrasında Şanlıurfa ziyaretlerimize başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları gezilebilecek. Saat 16.15-17.45 arası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitimi rehberimizin belirleyeceği yerde buluşma ve Mardin için hareket ile Mardin'e varış. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.


3. Gün: MARDİN-İSTANBUL

08.00-09.00 arası otelde alınaçak açık büfe sabah kahvaltı sonrası 09.00’da otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ve Mardin’de ilk durağımız halan Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam (Kırklar Kilisesi) Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Oradan ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Meydanından sırası ile Latifiye Camisini oradan da Gazipaşa İlköğretim Okulunu geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehideye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip bizi bekleyen aracımıza binip gelen akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Kasimiye Medresesi, son gezi durağımız olacak. Saat 16.15-17.45 arası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitimi rehberimizin belirleyeceği yerde buluşma ve İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket. Pegasus Havayollarının PC 2433 20.10 Tarifeli seferi ile İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Uçak Bileti
 • Urfa’da 5* Mardin'de 4* Otel'de İki Kişilik Odalarda 2 Gece Konaklama
 • 2 Adet Akşam Yemeği (1 Tanesi Sıra Geceli)
 • Halfeti Tekne Turu
 • Programda Belirtilen Gezi ve Ziyaretler
 • Programda Belirtilen Tüm Transferler
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi Harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Öğle Yemekleri
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • İlk Gün Kahvaltı
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  SİNAN YAĞMUR İLE G.ANTEP-Ş.URFA-MARDİN TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  Ahmet Turgut ile İspanya Endülüs Turu
  4 Gece 5 Gün 02.05.2018
  Ahmet Turgut ile İspanya Endülüs Turu
  1049.00 Kişi Başı

  Ahmet Turgut ile İspanya Endülüs Turu

  Satın Al
  Sinan Akyüz ile Bosna Hersek Turu
  2 Gece 3 Gün 11.05.2018
  Sinan Akyüz ile Bosna Hersek Turu
  425.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları İle Nisan 2018-Mayıs 2018 Arası 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması

  Satın Al
  Erhan Altunay ile Nikola Tesla'nın İzinde Belgrad Turu
  2 Gece 3 Gün 11.05.2018
  Erhan Altunay ile Nikola Tesla'nın İzinde Belgrad Turu
  389.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları ile 2 Gece 3 Gün 4 Yıldız Otellerde Konaklamalı

  Satın Al
  Erhan Altunay ile Kudüs Turu
  3 Gece 4 Gün 21.06.2018
  Erhan Altunay ile Kudüs Turu
  649.00 Kişi Başı

  Türk Havayolları ile 3 Gece 4 Gün 4 Yıldız Otellerde Konaklamalı

  Satın Al
  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x