turistik doğu ekspresi,ani harabeleri,karanlık kanyon,çıldır gölü,aşıklar atışması,katerina sarayı,erzincan,kemaliye,sarıkamış
Erol Mütercimler ile Tarihin İzinde Kars-Erzurum Turu
KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR Gezilecek Yerler: Kars-Sarıkamış-Erzurum Gün : 2 Gece 3 gün Ulaşım : Uçak ve Doğu Ekspresi ile Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Erol Mütercimler ile Tarihin İzinde Kars-Erzurum Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – KARS – SARIKAMIŞ

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Hitit Tour Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Kars. Havalimanında bizi bekleyen otobüsümüze binerek turumuza başlıyoruz. Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Ardından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından turumuza başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize giriş yapıyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


2. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ‘ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğle yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Yemeğin ardından Kafkas gecesi için otelden ayrılıyoruz. Eğlenceli geçen gecenin sonunda konaklama için otelimize dönüş.


3. Gün: DOĞU EKSPRESİ - ERZURUM - İSTANBUL

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Kars tren garına gidiyoruz. Dünyanın en iyi tren rotalarından birine sahip Doğu ekspresinin en güzel bölümü olan Kars-Erzurum arasında hafızalardan silinmeyecek bir yolculuk yapıyoruz. ( Pulman Koltuk ). Öğlen saatlerinde Erzurum’a varıyoruz. Öncelikle öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğin bitiminde Erzurum gezimiz başlıyor. Öncelikle Kurtuluş mücadelemizde önemli role sahip Erzurum Kongresi'nin yapıldığı,şuan da müze olan binayı ziyaret ediyoruz. Ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün 1919 yılında 52 gün konakladığı, eskiden Alman konsolosluğu olan, 19. yüzyılda inşa edilen evi geziyoruz.Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Turumuzun bitiminde İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR TURU
3 Gece 4 Gün ( 2 Gece Konaklama ) 28.04.2023
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x