TARİHCİ YAZAR EROL ÇALI EŞLİĞİNDE GAZİANTEP - ŞANLIURFA TURU 25 EKİM HAREKETLİ
ANADOLU MEDENİYETLERİ SERİSİ - TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN KEŞİF GÖBEKLİTEPE Gezilecek Yerler: ANTEP - URFA - HALFETİ - GÖBEKLİTEPE Gün : 3 GECE4 GÜN Ulaşım : PEGASUS HY İLE Konaklama : 4 YILDIZLI OTEL Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

TARİHCİ YAZAR EROL ÇALI EŞLİĞİNDE GAZİANTEP - ŞANLIURFA TURU 25 EKİM HAREKETLİ Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – GAZİANTEP ( 25.10.2018 )

Sabiha Gökçen Havalimanından  08:30 uçağıyla   GAZİANTEP’E hareket  SAAT 10:10 ‘da GAZİANTEP’E varış, sabah kahvaltısı, ardından Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’nin gezilmesi, Gaziantep Kalesi’nin görülmesi ve Kurtul Savaşındaki mücadelenin panaromik anlatımının gezilmesi. Mutfak  Müzesi, Naib Hamamı’nın görülmesi,  400 yıllık tarihi Tahmis kıraathanesinin incelenmesi,  Tütün Hanı’nın gezilmesi. Bakırcılar Çarşısı’nın gezilip Gaziantep  El Sanat Eserleri’nin incelenmesi, Öğle yemeği,  Atatürk’ün Gaziantep halkına konuşma yaptığı yerin incelenmesi ardından misafirlerimize Gaziantep tarihi çarşılarında alışveriş yapmaları için serbest zaman. Akşam yemeği ardından Gaziantep’te otelimizde konaklama.


2. Gün: HALFETİ - URFA ( 26.10.2018)

Otelde alınacak kahvaltının ardından Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine hareket, yol üstünde Birecik’te Fırat  kenarında nesilleri tükenmekte olan Kel Aynak kuşlarının koruma parkını ziyaret ve çay molası, dinlendikten sonra dünya üzerinde Cittaslow yani Sakin Şehir ünvanını alan nadir yerlerden biri olan Halfeti’ye devam ediyoruz. Asurlularca Şitamrat dedikleri Halfeti’yi tanımaya çalışacağız. Öğle yemeğini Halfeti'de alıyoruz.

Halfeti’nin bir diğer özelliği, tüm dünyada siyah gülün yetişebildiği tek yer olması. Tekne gezisi ile Hz. İsa’nın havarisi Paulus’un İncili çoğaltığı, İçerisinde Aziz Nerses Kilisesi, Barşavma Manastırı ve su sarnıçları gibi yapıların kalıntıları bulunan Rum Kale’yi göreceğiz. Asma köprüden geçtikten sonra ilçe de serbest zaman ve sonra Avrupa’nın en büyük barajı ve projesi olan Atatürk Barajına hareket. Atatürk Barajını seyir terasından inceledikten sonra Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz.60 km’lik bir yolculuktan sonra Fıstık ve zeytin ağaçlarını izleyerek Urfa’ya varış Urfa’da Yol üstünde Hz. Eyyüp,ün çile çektiği mağara ile yıkanarak şifa bulduğu şifalı kuyu  ziyaret edildikten sonra Sıra Gecesi’nin yapılacağı mekana geçilip Urfa’nın geleneksel Sıragecesi eşliğinde akşam yemeği yenecek ve Hotel’de dinlenme.


3. Gün: GÖBEKLİTEPE – HARRAN ( 27.10.2018)

Hotel’de alınan kahvaltıdan sonra 19 km mesafedeki Dünya da bilinen en eski tapınak olan GÖBEKLİTEPE gezilerek insanoğlunun karakutusu çözülmeye çalışılacak. Ardından Öğle yemeği ve Harran’a hareket.Burada, Konik çatılı toprak Harran evleri, dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran üniversitesi antik kalıntıları ile Harran’ın Emeviler’e başkentlik yaptığı zamanlardan kalan tarihi Harran kalesi ve Haran’ı çevreleyen Harran surları, yörenin ünlü Şeyhi Hayat el-Harran’i Hazretlerinin türbesini ziyaret ettikten sonra Urfa’ya geri dönülecek.


4. Gün: URFA (28.07.2018)

Hotel’de alınan kahvaltı’dan sonra Balıklı Göl’e hareket edilecek, Hz İbrahim (A.S) doğduğu Mağara, Üstad Beddiüzaman Hazretlerinin ilk defnedildiği mekân, dört yüzyıldır devam eden zikir meclis yeri, tarihi Urfa kalesi ve mancınıklar, Hz İbrahim’in ateşe atıldığında düştüğü mağara - ateşin suya, odunun balığa dönüştüğü rivayet edilen balıklı göl , Ayn Zeliha Gölü ve  Rizvaniye medresesi, Urfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi ve Reji Kilisesi gezildikten sonra Urfa’nın tarihi çarşılarını gezip ardından havaalanına doğru hareket edeceğiz.


Birde Bu Turlara Bakın

ERHAN ALTUNAY İLE İZNİK-BURSA TURU
1 Gece 2 Gün 22.12.2018
ERHAN ALTUNAY İLE İZNİK-BURSA TURU
699.00 TL Kişi Başı

BİR ULU RÜYAYI GÖRENLER ŞEHRİ ''BURSA''

İncele / Satın Al
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
1 GECE 2 GÜN 25.01.2019
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
699.00 TL Kişi Başı

Mevlana ve Şems'in topraklarına eşsiz bir yolculuk

İncele / Satın Al
EROL MÜTERCİMLER İLE KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU
3 GECE 4 GÜN 31.01.2019
EROL MÜTERCİMLER İLE KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU
899.00 Kişi Başı

KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU

İncele / Satın Al
ERHAN ALTUNAY İLE ŞOVALYELERİN İZİNDE KUDÜS TURU
3 Gece 4 Gün 14.02.2019
ERHAN ALTUNAY İLE ŞOVALYELERİN İZİNDE KUDÜS TURU
899.00 Kişi Başı

TAPINAK ŞÖVALYELERİNİN GİZEMLİ TARİHİNE YOLCULUK

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x