2018 Uçaklı Romanya/Bükreş Turları
Pegasus Havayolları İle 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması Gezilecek Yerler: Bükreş-Bran-Braşov Gün : 3 Gece 4 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları ile Konaklama : 4* Otel'de Oda Kahvaltı Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

2018 Uçaklı Romanya/Bükreş Turları Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– BÜKREŞ

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Hitittour Kontuarı önünde 14:00'da buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 16:05'de olan uçuşumuz ile 1,5 saatlik bir uçuşla yerel saat ile saat 16:20'de varış noktamız Bükreş. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Bükreş şehir gezisi başlıyor.

Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro ve Çauşescu tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2.Büyük yönetim binası olan Parlamento sarayını panoramik olarak geziyoruz.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Romen gecesi turuna katılabilirler. ( 35 € )


2. Gün: BÜKREŞ (Sinaia – Bran – Şatolar )

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra tüm gün serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Sinaia – Bran – Şatolar turuna katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp Transilvanya turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosunu ziyaret ediyoruz. Ormanın içindeki bu güzel sarayın içini rehber eşliğinde gezdikten sonra birbirinden güzel heykellerini ve bahçelerini gezmek için serbest zaman veriyoruz.

Ardından Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Şato gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin pazarını gezebilir kafelerde zaman geçirebilir veya hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.(45 €)


3. Gün: BÜKREŞ (Halk Evi ve Köy Müzesi )

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Halk Evi ve Köy Müzesi turuna katılabilirler. 

Turumuz Parlamento sarayı gezimizle başlıyor. Parlamento Sarayı, başkent Bükreş'te bulunan, Romanya Parlamentosu'nun iki Meclisi'nin de bulunduğu çok amaçlı binadır. Dünya Guinness Rekorlar Kitabı'na göre, dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binasıdır. Saray, politik ve yönetim yerleşkesi olarak Ceauşescu Rejimi döneminde planlanmış ve bitirilmiştir. Ceauşescu, sarayın ismini Cumhuriyet Evi koymuş, ancak Romenler halen Halkın Evi olarak adlandırmaktadır. Sarayın içini rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Bükreşin bir diğer gezilecek noktası olan Köy müzesine geçiyoruz burada rehberimizin detaylı anlatımıyla müzeyi gezdikten sonra otelimize geçiyoruz.( 30 €)


4. Gün: BÜKREŞ (Mogosoaia Sarayı )

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra uçak saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Mogosoaia turuna katılabilirler.

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından Mogosoaia Köyüne hareket ediyoruz. Burası muhteşem sarayı ile ün yapmıştır. Bu saray Brancovenesc mimarisinin bütün özelliklerini taşımaktadır. Merdiven, balkon, kemer ve sütunlar geleneksel Romen tarzını yansıtmaktadır. Sarayda bulunan Brancovenesc müzesinde altın ve gümüşten yapılmış biblolar, nadir olarak bulunan kitaplar, el yazmaları, tablolar, tahta ve taştan yapılmış heykeller bulunmaktadır. Sarayı ve muhteşem güzellikteki bahçesini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından bir başka Hitit tour organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşma. ( 30 € )


Birde Bu Turlara Bakın

OTOBÜS İLE ROMANYA TURU 2019
3 Gece 4 Gün 13.06.2019
OTOBÜS İLE ROMANYA TURU 2019
149.00 Kişi Başı

Lüks Otobüs İle 2019 Hareketli 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x