Kurban Bayramı Özel Yunanistan Makedonya Turu
KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR Gezilecek Yerler: Selanik, Ohrid, Kavala, Üsküp, Manastır Gün : 4 Gece 5 Gün Ulaşım : Otobüs Konaklama : 4 Yıldızlı Oteller Vize :

 

  • T.C. vatandaşları için çok girişli Shengen vizesi gereklidir.
  • Yeşil Pasaport sahipleri vizesiz seyahat edebilir.

 

Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Kurban Bayramı Özel Yunanistan Makedonya Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - SELANİK
  • Kadıköy        : 22:30 Evlendirme dairesi önü
  • Mecidiyeköy : 23:00 Trump Tower önü
  • Bakırköy       : 23:30 İncirli Ömür Plaza önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Tekirdağ’a doğru  yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala yolunu geçerek Selanik’e doğru gidiyoruz.


2. Gün: SELANİK

Kavala yakınlarında vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Selanik'e varıyoruz. Selanik şehir gezimizde, ilk durağımız şehrin merkezinde, bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'te ki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros kilisesi olacaktır. Bu güzel yapının ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Atatürk'ün Evi(Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu) Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimi için mola veriyoruz.Yemeğin ardından Selanik’in cafeleri ile meşhur kordon boyunda kişisel aktivitelerinizi için serbest zaman verilecektir. Kordon’da yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frappe’nin tadına bakabilirsiniz. Turun bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Selanik’te ki otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Yunan Tavernası gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)

 


3. Gün: MANASTIR - OHRİD - MAKEDONYA

Otelimizde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp, Makedonya sınırına hareket ediyoruz ve sınır geçiş işlemleri sonrasında Manastır’a varıyoruz.

 (Selanik-Manastır arası 215 km 3 saat ) +(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)  

Manastır’a varışımızla birlikte öğle yemeğimizi molası veriyoruz. Sonrasında Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimiz Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası Manastır şehir merkezine varış ve Manastır şehir turu ve yarım saatlik serbest zaman. Serbest zaman sonrası hareket ile Ohrid’e hareket. (Manastır- Ohrid arası 80 km 1 buçuk saat )  Ohrid'e varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda, Çınar meydanı,ohri pazarı ve Safranbolu evlerine benzer evler göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarı Saltuk türbesini ve Zeynel Abidin Tekkesini ziyaret ediyoruz Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölünü ziyaret. Turumuzun bitiminde otelimize varış ve konaklama.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Makedon gecesi turumuza katılabilirler. (35 EURO


4. Gün: OHRİD ( KALKANDELEN - ÜSKÜP ) ( Tam Gün-Öğle Yemekli 60 Euro )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Kalkandelen - Üsküp turumuza katılabilirler.

İlk durağımız Kalkandelen ve Alaca Camii (Ohrid - Kalkandelen arası 140 km- 2 saat)  Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Alaca camii ziyareti ve küçük bir mola sonrası camileri, hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki mirasızımızın günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Ülkemize yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü ve Yahya Kemal’in “Kaybolan Şehri” Üsküp’e varış.

(Kalkandelen -Üsküp arası 45 km- Yarım saat)

Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz.Turumuzun bitiminde Ohrid’e dönüş ve konaklama.


5. Gün: OHRİD - KAVALA - İSTANBUL

Sabah erken uyandırma ve kahvaltının ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik'te vereceğimiz molanın ardından Kavala’ya devam ediyoruz. Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turumuzda; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi , Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Öğle yemeği için verilecek serbest sonrası İstanbul’a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. Güzergah üzerinde vereceğimiz yemek molasını takiben İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x