EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BULGARİSTAN TURU
EROL MÜTERCİMLER İLE BİLİNMEYENE YOLCULUK Gezilecek Yerler: Sofya - Plovdiv Gün : 3 Gece 4 Gün ( 2 Gece Konaklama ) Ulaşım : Lüks Otobüs İle Konaklama : 5 Yıldızlı Otelde Vize :
  • Bulgaristan için TC vatandaşlarına Vize uygulanmaktadır.
Telefon : 0212 236 5850
495.00 € / Kişi Başı

EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BULGARİSTAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN SOFYA YILLARI

İkinci Balkan Savaşı’nın ardından 29 Eylül 1913 tarihinde Osmanlı Devleti ile Bulgaristan arasında imzalanan İstanbul Barış Anlaşması’ndan sonra  Sofya Askerî Ataşeliğine 27 Ekim 1913 tarihinde Kurmay Binbaşı Mustafa Kemal (Atatürk) atanmıştır. Mustafa Kemal, 20 Kasım 1913’te Sofya’ya gelmiş, bir süre Bulgarya oteli’nde, ardından Splendide oteli’nde kaldıktan sonra Ferdinand Bulvarı’nda Bulgar Parlamento binası yakınında iki katlı bir ev kiralamış ve Sofya’dan ayrılana kadar burayı ikametgâh olarak kullanmıştır. 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– SOFYA ( Bulgaristan )

Kadıköy: 23:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü
Beşiktaş: 23:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü 
Bakırköy: 23:50 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü
Beylikdüzü: 00:20 Bizimkent Köprüsü Altı


Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. 
Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz.


2. Gün: SOFYA ( Bulgaristan )

Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. 
Svilengrad, Harmanlı, Filibe ve Pazarcık güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde ihtiyaç molası veriyoruz.
Mola sonrası Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. 

(İstanbul – Sofya 570 km –7 saat 30 dakika)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)

Varışımızla birlikte öncelikle kahvaltımızı alacağımız restoranımıza varıyoruz. Kahvaltı ve kısa dinlenme molasından sonra Atatürk’ün uzun zaman geçirdiği Sofya caddelerinde gezmeye başlıyoruz.
Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük ikinci katedrali olan Alexsander Nevski Katedrali, Roma mimarisinin Balkanlardaki en iyi örneklerinden biri olan Ayasofya Kilisesi, bir Mimar Sinan eseri olan Banyabaşı Camii,Ülkenin yönetim merkezleri olan Başbakanlık ve Parlamento binaları,Sofya’da ki en eski dini yapı olan Aya Yorgi Rotunda Kilisesi , 1914 yılında, Osmanlı’dan kalan Saray Camii’nin yerine inşa edilen Sveti nikolay Rus kilisesi, İvan vazov ulusal tiyatrosu , Sofya’nın Roma zamanlarına şahit olmuş Antik serdika kalıntıları, Çağlar boyunca yıkılıp tekrar yapılan Aziz Nedelya Kilisesi, Merkez mineral çeşmeleri gördükten sonra öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yemek ve serbest zamanın bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman.
Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşma. Güzel bir akşam yemeğinin ardından. Konaklama otelimizde.


3. Gün: SOFYA ( Bulgaristan )

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından Sofya turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

İkinci Balkan Savaşı’nın ardından 29 Eylül 1913 tarihinde Osmanlı Devleti ile Bulgaristan arasında imzalanan İstanbul Barış Anlaşması’ndan sonra Sofya Askerî Ataşeliğine 27 Ekim 1913 tarihinde Kurmay Binbaşı Mustafa Kemal atanmıştır. Mustafa Kemal, 20 Kasım 1913’te Sofya’ya gelmiştir. Bizler de yazarımızın değerli anlatımları eşliğinde Atatürk’ün Sofya yıllarında yaşadığı anılara tanıklık edeceğiz

İlk olarak Mustafa Kemal’in Sofya’daki hayatında önemli yeri olan Borisova Bahçelerine gidiyoruz.bahçe içersinde geziecek birçok yer var ardından Sofya’daki ilk ofisi olan Sırmacıyev Evi, âşık olduğu Dimitrina Kovaçeva’nın mezarı, Sofya’da opera izlediği Opera Binası, Sofya’da ilk kaldığı otel olan Bulgaria Hoteli, yeniçeri kıyafetiyle baloya katıldığı Sofya Merkez Orduevi ziyaret edilecek yerlerden birkaçı olacak. Yemek ve serbest zamanın bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşma. Güzel bir akşam yemeğinin ardından. Konaklama otelimizde.


4. Gün: PLOVDİV ( Bulgaristan ) / İSTANBUL

 Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma Ardından Plovdiv'e (Filibe) hareket.

 (Sofya-Plovdiv 140 km- 2 buçuk saat)

Varışımızla birlikte Filibe şehir turumuza başlıyoruz. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve GeorgiMavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Gezi sonrası İstanbul’a hareket.

(Plovdiv - İstanbul 420 km- 5 – 6 saat)(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir). 

İstanbul’a varışımızla bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.


Birde Bu Turlara Bakın

YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BULGARİSTAN TURU
3 Gece 4 Gün ( 2 Gece Konaklama ) 08.09.2022
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BULGARİSTAN TURU
495.00 Kişi Başı

EROL MÜTERCİMLER İLE BİLİNMEYENE YOLCULUK

İncele / Satın Al
VİZESİZ
EROL MÜTERCİMLER ile TARİHİN İZİNDE BOSNA-HERSEK
3 Gece 4 Gün 23.09.2022
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x