Arnavutluk Karadağ Bosna Hersek Turları 4 gece 5 Gün
 • kişi/gece 0.00
 • Konaklama 4 yıldızlı Otel vb....
 • Gezilecek Yerler Arnavutluk|Karadağ|Budva|ST.Stefan
 • Kalkış Tüm Şehirlerden Thy ile iç hat aktarma yapılabilir
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

Arnavutluk Karadağ Bosna Hersek Turları 4 gece 5 Gün Hakkında Genel BilgilerMakedonya Buruk bir Rumeli hikayesi

 Makedonya turları hitit tour ailesinin vazgeçilmez güzergahlarından bir tanesi.

Makedonya turları

 Alışılmışın dışında hazırladığımız Makedonya turları programları ile sizlere unutulmaz anlar yaşatmayı planlıyoruz

2016 kesin kalkışlı   Makedonya  turları mızda Konfor ve huzuru birlikte yaşayabileceğiniz bir Tur organizasyonu ile  Makedonya  turları  mız hafızanızda yer edecektir .

 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– Tiran (Arnavutluk )

 

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tiran   Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Tiran . Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Tiran'a hareket ediyoruz.İlk durağımız İşkodra Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz.Ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıtmezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasında .Tiran turumuz sonrası haraket ile ELBASAN - İŞKODRA  yolu üzerinden Adriyatik in en mutlu ülkesi Karadağ a varış sınır işlemleri sonrası müthiş manzarası ile Adriyatik bizleri karşılıyor . Karadağ da ilk durağımız Bar . Panaromik Bar gezimiz sonrası  otelimize varış  konaklama ve akşam yemeği otelimizde .


2. Gün: BAR ( KARADAĞ )

 

Sabah  alınacak kahvaltının ardından deniz ve kumsalın tadını çıkarabilmek  ve alışveriş için  serbest zaman .


3. Gün: BAR - BUDVA - KOTOR

 

Sabah  alınacak kahvaltının ardından deniz ve kumsalın tadını çıkarabilmek  ve alışveriş için  serbest zaman .

Dileyen misafirlerimiz için extra Budva - Kotor Turu  ( 50 EURO )
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra muhteşem sahilleri ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya hareket ile Budva'ya varış  yapacağımız yürüyüş turunda Starı Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Daha sonra zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola. Yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Budva'nın tadını doyasıya çıkartabilmemiz için serbest zaman.. Akşam yemeğimizi meşhur balık restaurantın'da balık menüsü olarak alıyoruz. Turumuzun bitiminde BAR şehrinde yer alan otelimize hareket ile otelimize  varış  Geceleme otelimizde.


4. Gün: BAR(KARADAĞ) TREBİNJE - MOSTAR - POÇİTEL -BLAGAJ (BOSNA HERSEK ) - BAR

 

Dileyen misafirlerimiz için extra   Bosna Hersek ( MOSTAR - POÇİTEL -BLAGAJ  ) turu  ( 70 EURO )

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra  Trebinje  yolu üzerinden Poçitele  haraket .Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor  ve otelimize geri dönüyoruz .Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


5. Gün: BAR - TİRAN

 

Rehberimizin belirleyeceği saat e kadar serbest zaman ve buluşma ve TİRAN havalimanına hareket.Varışımızla beraber Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından THY tarifeli seferi ile İstanbul' hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı  BOSNA HERSEK-TİRAN  dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,

Belirtilen şehirlerde 4  gece 4 yıldız otelde oda kahvaltı konaklamalar

Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler

Şehir konaklama vergisi ve sigortası

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı

Yurt dışı seyahat sağlık sigorta

Öğle ve Akşam yemekleri

Tüm extra turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

   

  Detaylar:  

          
  Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  Acentemiz , havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır. Ekstra turlar minumum 10 kişi katıldığında belirtilen fiyatlar geçerlidir. Yetersiz katılım olması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali misafirlere bildirilmelidir.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  Arnavutluk Karadağ Bosna Hersek Turları 4 gece 5 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  -
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x