TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
MASALSI YOLCULUĞA HAZIR MISINIZ? Gezilecek Yerler: Erzincan-Kars-Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum Gün : 3 GECE 4 GÜN Ulaşım : Trenle Gidiş - Uçakla Dönüş Konaklama : 1 Gece Trende 2 Gece Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: ANKARA - KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ

Gezimizin ilk günü Değerli misafirlerimizle Saat 15:00 'da buluşmamızın ardından TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyor ve 15.55 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagonlarda.


2. Gün: ERZİNCAN - ERZURUM - KARS

Sabah saat 08:00 sularında Erzincan tren İstasyonu'na varış. Tren Erzincan istasyonunda 2,5 Saat mola verecektir.
Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenen Erzincan turuna katılabilirler.
10:44'de Erzincan’dan hareket. 14:52 Erzurum istasyonuna varış. 
Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimizle serbset zaman veriyoruz. Trenimiz saat 17:52'de hareket edecektir. Erzurum tren garı hareketimiz ile Manzaralar eşliğinde saat 21:55’te Kars’a varışımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Kars'ta ki otelimizde.

 


3. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Aşıklar Atışması turumuza katılabilirler.


4. Gün: KARS MERKEZ - SARIKAMIŞ - ERZURUM - İSTANBUL/ANKARA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Ardından Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Erzurum şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada yapacağımız panoramik turun ardından uçuşumuz için havalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.stra düzenlenecek yemekli Kafkas Gecesi turumuza katılabilirler.


Birde Bu Turlara Bakın

EROL MÜTERCİMLER ile YAVRU VATAN KIBRIS TURU
2 Gece 3 Gün 02.11.2024
EROL MÜTERCİMLER ile YAVRU VATAN KIBRIS TURU
21500.00 TL Kişi Başı

YAVRU VATAN KIBRIS KÜLTÜR TURU

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
Alaçatı Ot Festivali Turu
1 Gece 2 Gün
Alaçatı Ot Festivali Turu
Kişi Başı

1 GECE OTEL KONAKLAMAlı ÇEŞME – ALAÇATI - EFES-ŞİRİNCE TURUMUZ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x