GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU
MASALSI BİR YOLCULUK Gezilecek Yerler: Van-Ağrı-Kars-Erzurum Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : Güney Ekspresi ile Gidiş - Uçakla Dönüş Konaklama : 1 Gece Trende 3 Gece Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
7250.00 TL / Kişi Başı

GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU Hakkında Genel Bilgiler

GÜNEY EKSPRESİ İLE GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİRLERE DOĞRU MASALSI BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ.

Tur Programı

1. Gün: ANKARA - TREN SEYAHATİ GÜNEY EKSPRESİ

Değerli misafirlerimizle, Ankara tren garında Saat 10:30 'da  buluşmamızın ardından TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ vagonlarımıza yerleşiyor ve 11:20’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır.

Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİnde.


2. Gün: TREN SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ – KURTALAN-VAN

Muhteşem manzaralar eşliğinde tren yolculuğumuz devam ediyor. Öğle saatlerinde Siirt’in Kurtalan  ilçesine varıyoruz. TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ seyahatimizi sonlandırıyoruz. Varışımızla birlikte özel otobüsümüze yerleşiyor ve Baharın güzelliklerini görmeye başlıyoruz. Öncelikle Van Gölü kıyısında bulunan Tatvan’a varıyoruz. Panoramik gezimizin ardından Tatvan üzerinden Van’ın Edremit ilçesinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

( Tren varış süresinde gecikme olması durumunda Tatvan turu iptal edilebilir )


3. Gün: AKDAMAR ADASI – VAN MERKEZ – MURADİYE ŞELALESİ -KARS

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Gevaş’a geçiyoruz. Gevaş da  panoramik turun ardından bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncil’den alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi gezdikten sonra Gevaş’a dönüyoruz. Tekne turu sonrası Van Merkeze gidiyoruz. Van şehir merkezini panoramik olarak gördükten sonra harika görüntüler eşliğinde Muradiye’ye varıyoruz. Muradiye şelalesinde vereceğimiz molada gözlerimizi ve ruhumuzu dinlendiriyoruz. Ardından Doğu Beyazıt’a gidiyoruz. Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Kars’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Merkezdeki otelimizde.


4. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Bahar aylarında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Bahar Mevsiminde harika bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız Çıldır gölü üzerinde tekne ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz .Konaklama otelimizde.

( Akşam yemeği dahil değildir )

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek yemekli Kafkas Gecesi turumuza katılabilirler.


5. Gün: SARIKAMIŞ - ERZURUM - İSTANBUL

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi Kars gezimizin bitiminde Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Erzurum şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada yapacağımız panoramik turun ardından İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka  organizasyonda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

( Yoğunluğa bağlı olarak uçuş çevre şehirlerden yapılabilir )


Birde Bu Turlara Bakın

GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN 21.06.2023
GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU
7250.00 TL Kişi Başı

MASALSI BİR YOLCULUK

İncele / Satın Al
BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
1 Gece 2 Gün 02.09.2023
BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
2250.00 TL Kişi Başı

1 Gece Konaklamalı Bağ Bozumu Turu

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x