YILBAŞI ÖZEL YUNANİSTAN TURU
YENİ YILDA KOMŞUDAYIZ. SİRTAKİ EĞLENCESİ DAHİL Gezilecek Yerler: Selanik - Kavala - Dedeağaç-Gümülcine Gün : 2 Gece 3 Gün ( 1 Gece Konaklama ) Ulaşım : Lüx Otobüs ile Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde 1 gece Konaklama Vize :
  • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • Yunanistan için TC vatandaşlarına vize uygulaması vardır.
  • Geçerli Shengen vizenizle Yunanistan turuna katılabilirsiniz.
Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

YILBAŞI ÖZEL YUNANİSTAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL –SELANİK ( Yunanistan ) 30 ARALIK 2019

Kadıköy: 22:00 Evlendirme Dairesi Önü
Mecidiyeköy : 22:30 Bambi Cafe Önü 
Bakırköy: 23:00 İncirli Ömür Plaza Önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek İpsala'ya doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç (Alexandropouli), Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanthi) güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Kavala’ya varış. 

 


2. Gün: SELANİK ( Yunanistan ) 31 ARALIK 2019

Kavala’da kahvaltı molası. Kahvaltı sonrası, Volvi – Koronia Gölleri'ni görerek Selanik’e varış.
Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından Büyülü Selanik sokaklarını keşfetmek için serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve otelimize varışla birlikte dinlenme. Dileyenler Selanik sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler. Konaklama Selanik’te ki otelde.

Rehberimizin belirleyeceği saatte lobide toplanıyor. Yeni yıla girişimizi kutlamak için akşam yemeğimizi alacağımız restoranta transfer oluyorz. Meşhur Yunan Sirtaki eğlencesinde yeni yılı selamlıyoruz.  ( Fiyata Dahil )


3. Gün: KAVALA ( Yunanistan )- İstanbul 01 OCAK 2020

Sabah kahvaltı sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala şehir turuna başlangıç. Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı. Fotoğraf çekme molası. Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesinden sonra serbest zaman.Öğle yemeğimini sahil kenarındaki restoranlarda alabilirsiniz.meşhur Kavala kurabiyesi almak ve Türk çayı yudumlamak için kurabiyecimize hareket ediyoruz.Kavala turundan sonra Gümülcine şehrine geçiyoruz. Tarihi Çukur Kahve'de demleme çay, Türk Kahvesi içtikten sonra Dedeağaç karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk ve turumuzun sonu.


Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x