YUNANİSTAN TURU ( SELANİK - KAVALA - DEDEAĞAÇ )
Otobüslü Yunanistan Turu Gezilecek Yerler: Selanik - Kavala - Dedeağaç Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Lüx Otobüs ile Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde 1 gece Konaklama Vize :
  • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • Yunanistan için TC vatandaşlarına vize uygulaması vardır.
  • Geçerli Shengen vizenizle Yunanistan turuna katılabilirsiniz.
Telefon : 0212 236 5850
79.00 € / Kişi Başı

YUNANİSTAN TURU ( SELANİK - KAVALA - DEDEAĞAÇ ) Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL- SELANİK

Kadıköy: 23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü    

Beşiktaş: 01:00 Mecidiyeköy TrumpTower Önü

Bakırköy: 01:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

Belirtilen noktalardan hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik 610 km sürmektedir.

 


2. Gün: SELANİK

Sabah saatlerinde Selanik şehrine varıyoruz. Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğimizin ardından Büyülü Selanik sokaklarında serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve otelimize varışla birlikte dinlenme. Dileyenler Selanik sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler. Modiano Çarşısı ve Kapani Pazarı alışveriş için bizim size özel tavsiyelerimiz.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Sirtaki gecesine ( 35€ ) katılabilirler.


3. Gün: KAVALA - DEDEAĞAÇ - İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz ve Kavala'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti ve Müzesi, Kale, Kanuni döneminde inşa edilmiş su kemeri, daha sonradan kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii ve Kavala Limanı, göreceğimiz önemli noktalar arasında yer alıyor. Arzu eden misafirlerimiz, meşhur Kavala kurabiyelerinden temin edebilirler. Kavala'da öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Dedeağaç şehrine hareket ediyoruz.Yapacağımız panoramik şehir turunun ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberin belirleyeceği saatte toplanıp İstanbul’a doğru gidiyoruz. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.(Otobüs indirme noktaları Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy’dür)


Birde Bu Turlara Bakın

ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR TURU
3 Gece 4 Gün 11.08.2019
ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR TURU
199.00 Kişi Başı

Atamızın Balkanlarda Ayak Bastığı Toparkları Geziyoruz.

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x