Otobüslü Yunanistan Makedonya Turu 3 Gece konaklamalı

Otobüslü Yunanistan Makedonya Turu 3 Gece konaklamalı

Yunanistan turu
Yunanistan Turu|Makedonya Turu

3 GECE|4 GÜN|TAM PANSİYON / 4 Yıldızlı Otel vb..

Tur Programını Yazdır

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kişi Başı Fiyatı
0.00
3 GECE|4 GÜN|TAM PANSİYON
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

Otobüslü Yunanistan Makedonya Turu 3 Gece konaklamalı

 

 


Makedonya Buruk bir Rumeli hikayesi

 Makedonya turları hitit tour ailesinin vazgeçilmez güzergahlarından bir tanesi.

Makedonya turları

 Alışılmışın dışında hazırladığımız Makedonya turları programları ile sizlere unutulmaz anlar yaşatmayı planlıyoruz

 

2016 kesin kalkışlı   Makedonya  turları mızda Konfor ve huzuru birlikte yaşayabileceğiniz bir Tur organizasyonu ile  Makedonya  turları  mız hafızanızda yer edecektir .

 

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL– SELANİK


Beşiktaş : 20:30 Yıldız camii önü
Bakırköy : 21:00 İncirli plaza önü
 
Belirtilen noktalardan hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik 610 km sürmektedir.


2. Gün: SELANİK

 

Kavala yakınlarında vereceğimiz mola sonrasında Selanik'e varıyoruz. Selanik şehir gezimizde, ilk durağımız şehrin merkezinde, bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'te ki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros kilisesi olacaktır. Bu güzel yapının ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Atatürk'ün Evi(Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu) Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz.Yemeğin ardından Selanik’in cafeleri ile meşhur kordon boyunda kişisel aktivitelerinizi için serbest zaman verilecektir. Kordon’da yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frappe’nin tadına bakabilirsiniz. Turun bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: SELANİK - ÜSKÜP

 

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Üsküp'e doğru yolculuğumuz başlıyor.Yunanistan ve Makedonya Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, Üsküp’e hareket edeceğiz. Üsküp’e varışımızla beraber Üsküp gezimiz başlıyor. ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz.Yemeğin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Serbest zaman bitiminde otelimize hareket.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: ÜSKÜP – KALKANDELEN – OHRİD

 

Sabah kahvaltısının ardından Makedonya'nın bir başka şehri Ohrid'e doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. İlk durağımız Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen (Tetova). Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz.Öğle yemeğinin ardından Ohrid'e hareket.Ohrid'e varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda, Çınar meydanı,ohri pazarı ve Safranbolu evlerine benzer evler göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarı Saltuk türbesini ve Zeynel Abidin Tekkesini ziyaret ediyoruz Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölünü ziyaret. Turumuzun sonunda Ohrid'deki otelimize hareket , akşam yemeği ve konaklama.


5. Gün: OHRİD – SELANİK – KAVALA -İSTANBUL

 

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz.Selanik’e hareket, yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik'te vereceğimiz molanın ardından Kavala’ya devam ediyoruz. Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turumuzda; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi , Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Öğle yemeği için verilecek serbest sonrası İstanbul’a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. Güzergah üzerinde vereceğimiz yemek molasını takiben İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.


FİYATLAR


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 

 

 • Lüks otobüslerle gidiş dönüş ulaşım
 • 1 Gece Selanik , 1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid de 4 yıldız oteller de oda kahvaltı  konaklama
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Şehir konaklama vergisi ve sigortası
 • Otobüs içerisindeki servis ve  ikramlar
 • Tur boyunca otobüste tur görevlisi
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 

 

 • Schengen Vizesi 120 €
 • Yurt dışı çıkış harcı(15 TL)
 • Kişisel harcamalar.
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Hareket Tarihi ve Saatleri

Tur Notları

 

BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN SCHENGEN VİZESİ ALMALARI GEREKMEKTEDİR. VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE ACENTAMIZDAN TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ, VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE'DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.


KONTENJAN : 40 kişi

 

 

Önemli Açıklama
TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE HAVA MUHALEFETİ, DEPREM, SEL V.B SEBEBLERDEN DOLAYI YAPILAMAYAN TURLARDAN ACENTEMİZİN SORUMLULUĞU YOKTUR.
YOLCULUK ESNASINDA HAVA VE YOL KOŞULLARINDAN DOLAYI DOYABİLECEK GEÇİKMELERDEN SEYAHAT ACENTAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ.
BU TURUMUZ İSTANBUL’DAN HAREKET ETTİĞİ ANDA BAŞLAR İSTANBUL’A DÖNÜLDÜĞÜ ANDA BİTER.
REZERVASYON SIRASINDA OTOBÜS KOLTUK NUMARASI VERİLMEZ.
YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK OLMADIĞI TURU ÖNCEDEN HABER VERMEK KAYDI İLE İPTAL HAKKI ACENTAMIZ’DA SAKLIDIR.
TURUN İPTALİ DURUMUNDA ACENTAMIZ İPTALİ BİZZAT BİLDİRMEK ZORUNDADIR. YASAL SÜREÇ OLDUĞUNDAN TAZMİNAT HAKKI YOKTUR.
REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ TAKDİRDE PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDIYLA PROGRAM SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

Yanınıza Almanız Gerekenler
Rahat bir ayakkabı: Topuksuz ve Spor Ayakkabısı tercih edilmelidir.
Kıyafet:
1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Polar/Kazak, Şapka, Yağmurluk, Güneş gözlüğü v.b)
2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
3-Yedek, Giyim-çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa
Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı