VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ Gezilecek Yerler: Tatvan – Ahlât Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri – Harabe Şehir-Erciş - Muradiye Şelalesi – Doğubayazıt İshakpaşa Sarayı - Van-Van Kalesi- Van Merkez- Van Gölü- Akdamar Adası ve Kilisesi Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : UÇAK-LÜKS OTOBÜS VE TREN Konaklama : 3 GECE OTEL 1 GECE TREN Vize : Telefon : 0212 236 5850
1599.00 TL / Kişi Başı

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - ANKARA – VAN GÖLÜ EKSPRESİ

03:30 - Beylikdüzü Migros
04:00 - İncirli Metrobüs Boyner Önü
04:30 - Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
05:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
05:15 - Kartal Köprüsü 

Değerli misafirlerimizle, belirtilen noktalarda buluşmanın ardından Hitit Tour otobüs içi ikramları eşliğinde, Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 09.00 civarında sona ermesini takiben, sabah saat 10:30 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 10:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD VAN GÖLÜ  Ekspresi vagonlarımıza yerleşiyor ve 11.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Doğu Ekspresinde.


2. Gün: TATVAN – AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI – HARABE ŞEHİR

Sabah saatlerinde Tatvan’a varıyoruz. İlk önce Tatvan’da Öğle yemeği molamızı verip, Tatvan da panoramik şehir turu yaptıktan sonra  Tatvan’a çok yakın mesafede yer alan ( 43 km) Ahlât Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri görüp, Harabe şehir gezimizi yapıp Tatvan’a geri döneceğiz. Van’a hareket ediyoruz. (Feribot saati de gelirse Feribotla gidilecek)   Van Gölü’nün ve kıyıların güzelliklerini seyrederek Van’a geçiyoruz. Otelimize yerleşeceğiz akşam yemeği yiyeceğiz. Konaklama otelimizde.


3. Gün: ERCİŞ – MURADİYE ŞELALESİ – DOĞUBAYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI – VAN

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Van ve çevresinin doğal güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Erciş’e doğru  hareket edeceğiz. İlçe’ye varmadan önce Deliçay'a doğru göç eden balıkların, balık bendi diye bilinen mini şelaleyi geçmeye çalışırken uçmalarını izleyecek ve çok güzel görüntüler alacağız. Bu olağanüstü durum karşısında balıkların üremek için verdikleri kutsal mücadeleden etkileneceğiz. Yeteri kadar mola verdikten sonra Muradiye Şelalesine doğru yola çıkıyoruz.  Şelalede mola verip  çaylarımızı ve kahvelerimizi  yudumladıktan sonra Şeytan Köprüsü'nü görüyoruz. Ardından Doğu Beyazıt’a gidiyoruz. Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Van’a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası isteyenler ile Van merkezde dolaşıyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: VAN KALESİ- VAN MERKEZ- VAN GÖLÜ- AKDAMAR ADASI ve KİLİSESİ

 Sabah Van’a özel meşhur kahvaltımızı yapmak için en güzel kahvaltı evine “ BAK HELE BAK” geçiyoruz. Alacağımız kahvaltımızın ardından Van ve çevresinin doğal güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Gezimize Van Kalesi ile başlıyoruz. Merkezin ve Kedi Evlerinin gezilmesinin ardından  Van Gümüş alış – verişi yapılacak. Sonrasında Van Gölü kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Özellikle turkuaz renkteki Van Gölü’nün etrafını çevreleyen karla kaplı dağlar, insana kendini İsviçre’de gibi hissettiriyor. Van Gölü sahilinde ise kendinizi bir anda Ege kasabalarına ışınlanmış gibi hissediyoruz.Öğle yemeği sonrası Van merkezden Edremit üzeri  Gevaş’a geçiyoruz. Gevaş da  panoramik turun ardından bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncil’den alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi gezdikten sonra Gevaş’a dönüyoruz. Tekne turu sonrası Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


5. Gün: TATVAN – VAN –İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman sonrası İstanbul Uçuşumu için Havalimanına transfer. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.


Birde Bu Turlara Bakın

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN 12.02.2020
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
1599.00 TL Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN 25.02.2020
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
1999.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN 27.02.2020
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
1799.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
GÖBEKLİTEPE TURU
2 GECE 3 GÜN 13.03.2020
GÖBEKLİTEPE TURU
1599.00 TL Kişi Başı

İNSANLIĞIN EN ESKİ ANITI ''GÖBEKLİTEPE''

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x