ORHAN KARAVELİ İLE CUMHURİYETİN İZİNDE ANADOLU Tur Programı

Cumhuriyet'in değerleri ışığında, varlığımızı borçlu olduğumuz Atatürk'ün izinde Anadolu'yu geziyoruz. Turumuz, yazarlarımızın özel anlatımları eşliğinde gerçekleşecek.

Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1. Gün: 6 EYLÜL 2017: İSTANBUL - SAMSUN – HAVZA – MERZİFON
6 Eylül 2017 sabahı 08.35'te, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Anadolu Jet uçuşuyla Samsun'a hareket. 10.05 Samsun'a varıyoruz. Atamızın 19 Mayıs'ta Anadolu'ya ilk ayak bastığı kent olan Samsun, bu tarihi bize Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak armağan ettirecek kadar önemli bir kent. Havalimanından bizi alacak otobüsümüzle birlikte Samsun'da Atatürk'ün Anadolu'ya ilk ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi'ne gideceğiz ve yazarlarımız burada özel anlatımlar yapacaklar. Ayrıca burada Samsun Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk ve silah arkadaşlarının heykellerini göreceğiz. Ardından yapacağımız Samsun şehir turu sonrası Havza'ya geçeceğiz. Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Samsun'dan Havza'ya geçme kararı alması sonrasında 25 Mayıs-13 Haziran 1919 tarihleri arasında konakladıkları dönemin Mesudiye Oteli, şimdinin Havza Atatürk Evi Müzesi olan bina önünde yazarlarımızın anlatımları sonrasında gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında Merzifon'a hareket. Geceleme Merzifon'daki otelimizde.

2. Gün: 7 EYLÜL 2017: MERZİFON – AMASYA – SİVAS
Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otobüsümüzle Amasya'ya hareket. Amasya'ya varışımızla birlikte modern Türkiye'nin doğum belgesi olan Amasya Genelgesi'nin imzalandığı Saraydüzü Kışla Binasına geçiyoruz. Bina şu anda Milli Mücadele Müzesi olarak kullanılıyor. Burayı yazarlarımızın anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Amasya Şehir Turu yapacağız. Antik çağlardaki adı Amaseia olan kentte o günlerden bu zamanlara kadar görülecek çok fazla eser var. Öğle yemeğinin ardından bir diğer önemli kentimiz Sivas'a hareket. Yazarlarımız otobüste de anlatımlarına devam edecekler. Sivas'a varışımızla birlikte alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

3. Gün: 8 EYLÜL 2017: SİVAS – ERZURUM
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sivas Kongresi'nin toplandığı yer olan şimdinin Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'ne geçiyoruz. Yazarlarımızın özel anlatımları eşliğinde burada Sivas Kongresi'ni dinleyeceğiz. Ardından yapacağımız Sivas şehir turu sonrasında alacağımız öğle yemeğini takiple Erzurum'a hareket ediyoruz. Konaklama Erzurum'daki otelimizde

4. Gün: 9 EYLÜL 2017: ERZURUM - ANKARA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzurum Kongresi'nin toplandığı bina olan, şimdiki adıyla Erzurum Atatürk Evi Müzesi'ne geçiyoruz ve burasını yazarlarımızın özel anlatımı eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizin ardından panoramik Erzurum şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turunun sonrasında ise misafirlerimiz için serbest zaman. Erzurum doğunun en güzel kentlerinden biridir ve bu serbest zamanı şehri gezmek ve alışveriş için değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeğini takiben uçakla Ankara'ya geçiyoruz.

5. Gün: 10 EYLÜL 2017 ANKARA İSTANBUL
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ankara turuna çıkıyoruz. Yazarlarımızın özel anlatımları eşliğinde, Cumhuriyet'in kalbi olan Ankara'da göreceğimiz yerler arasında Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. Meclis binası) ve Cumhuriyet Müzesi (2. Meclis binası) de bulunuyor. Yazarlarımız çorak ve kurak bir yerleşim yeri olan Ankara'nın Cumhuriyet'le birlikte nasıl değiştiğini anlatacaklar. Ankara'daki tam gün süren turumuzun ardından akşam saatlerinde otobüsümüzle İstanbul'a hareket. 

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

06 eylül 08:35 Anadolujet ile Samsun uçak bileti
Zorunlu seyahat sağlık sigortası
4 * ve 5 * Otellerde 4 gece konaklama
Otellerde Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet Lüks Restoranlarda alınacak Öğle yemeği
4 adet Lüks Restoranlarda alınacak Akşam yemeği
Günde 2 adet kişi başı 0,5 Su
Otobüste Günde 2 kez Çay-Kahve-İçecek ikramı
Lüks Otobüsler ile ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Yazarlarımızın anlatımları
Müze ve Giriş ücretleri
Kulaklık Hizmeti
Seyahat Çantası
Öğle yemeklerinde alınacak 1 alkollü veya alkolsüz içecek
Akşam yemeklerinde alınacak 1 alkollü veya alkolsüz içcecek
09 Eylül Erzurum – Ankara Anadolujet 21:25  uçak biletiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde alınacak 2.içecekler
Otel ekstraları ve minibar harcamalarıNotlar

İptal Şartları
Hitit Tour Turizm Ltd. Şti.
Cumhuriyet Caddesi Babil Sokak Kaptan Han No: 2/2 Harbiye-İstanbul
0212 236 5850


Bu çıktı 21.01.2018 23:04 tarihinde verilmiştir. Hitit Tour Turizm Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.