TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 11
29 ŞUBAT 2020 HAREKET Gezilecek Yerler: Kars-Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : Trenle Gidiş - Uçakla Dönüş Konaklama : 1 Gece Trende 3 Gece Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 11 Hakkında Genel Bilgiler

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİYLE MASALSI BİR YOLCULUĞA HAZIR MISINIZ?

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - ANKARA - KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ

Gezimizin ilk günü Değerli misafirlerimizle Söğütlüçeşme Tren garında buluşarak başlıyor.Saat 09:15’te yüksek hızlı tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz.( Dileyen Misafirlerimiz Bostancı ve Pendik’ten trene binebilirler ) Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 14:00 civarında sona ermesini takiben, tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 16:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyor ve 16.55 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagonlarda.


2. Gün: KEMALİYE - ERZİNCAN - ERZURUM

Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 Saat mola verecektir.

Dileyen misafirlerimiz TCDD tarafından extra olarak düzenlenen Karanlık kanyon turuna katılabilirler.

Kemaliye'ye hareket. İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak Fırat Nehri’nin, Karasu (en uzun kolu) Irmağı üzerinde bulunan ve dünyanın en büyük kanyonlarından  biri olan Karanlık Kanyon'u geziyoruz. Gezimiz sonrası trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme. 09:05'de İliç’ten hareket. 10:59 Erzincan’ a varış,

Dileyen misafirlerimiz TCDD tarafından extra olarak düzenlenen Erzincan turuna katılabilirler.

Bizi bekleyen aracımızla hareket, Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu gezilerimizden sonra trenimize transfer. 13:40 hareket. Saat  17:33’de Erzurum istasyonuna varış.Tren yolculuğumuzu burada sonlandırıyoruz.Erzurum tren garında bizleri bekleyen aracımızla şehir merkezine gidiyoruz.Akşam yemeğimizde meşhur Cağ kebabı yiyoruz. Ardından  Erzurum’da ki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Erzurum’da ki otelimizde.


3. Gün: ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Erzurum turumuz başlıyor. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir yemeğin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın arından otelimize yerleşme. Konaklama Kars’ta ki otelimizde.


4. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek yemekli Kafkas Gecesi turumuza katılabilirler.


5. Gün: KARS MERKEZ- İSTANBUL

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler.Ardından İstanbul uçuşumuz için Kars havalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
3 GECE 4 GÜN 24.09.2020
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 1
4 GECE 5 GÜN
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 2
4 GECE 5 GÜN
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 3
4 GECE 5 GÜN
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x