TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 7
14 MART 2020 HAREKET Gezilecek Yerler: Erzurum-Sarıkamış-Kars-Çıldır Gölü - Ani Harabeleri Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : Uçakla Gidiş - Trenle Dönüş Konaklama : 2 Gece Trende 2 Gece Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 7 Hakkında Genel Bilgiler

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİYLE MASALSI BİR YOLCULUĞA HAZIR MISINIZ?

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Hitit Tour Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Erzurum. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Erzurum şehir gezisi başlıyor. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından. Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından konaklayacağımız otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme Kars’ta ki otelimizde.


2. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta ki otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek yemekli Kafkas Gecesi turumuza katılabilirler.


3. Gün: KARS MERKEZ / KARS-ANKARA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde ayrılarak Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Rehberimizin belirleyeceği yerde ve saatte buluşarak akşam yemeğimizi alacağımız restoranta gidiyoruz. Kars gezimiz ve alışverişimiz sonrası belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi alarak 23.55'de hareket edecek olan, TCDD TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ için Kars Garı’na geçiyoruz.TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ Treninde yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Konaklama TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ yataklı vagonlarında.


4. Gün: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Sabah dilediğiniz saatte uyanabilirsiniz, seyahat süresince Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişine görme imkanına sahip olacağız. TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ Treni 11.25’te Divriği ilçesinde 2,5 saatlik mola vermektedir. Mola sırasında serbest öğle yemeği alma ve çevreyi gezme imkânı buluyoruz. TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 14.00'de Divriği’den hareket edecek olup, saat 16.10’da Bostankaya'ya ulaşıyor. Burada 2,5 saatlik bir mola ile ilçeyi gezebilir, serbest akşam yemeğinizi alabilirsiniz. TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ yeniden 19.19’da hareket edecektir. Konaklama TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ yataklı vagonlarında.


5. Gün: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ - ANKARA - İSTANBUL

Güzel ve eğlenceli bir yolculuktan sonra, sabah 05.15’te Ankara’da oluyoruz. Verilen serbest zamanın ardından, Saat 08.05’de Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat süren seyahatimizin ardından Pendik Garı’na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Bostancı-Söğütlüçeşme istasyonlarında inebilir. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz...


Birde Bu Turlara Bakın

TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 1
4 GECE 5 GÜN
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 2
4 GECE 5 GÜN
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 3
4 GECE 5 GÜN
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 4
4 GECE 5 GÜN
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x