ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU 2
TUR KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR Gezilecek Yerler: DİYARBAKIR - MARDİN - ŞANLIURFA Gün : 2 GECE 3 GÜN Ulaşım : ANADOLU JET Konaklama : 4 YILDIZLI OTELLER Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU 2 Hakkında Genel Bilgiler

 

ERHAN ALTUNAY KİMDİR?

İstanbul doğumlu olan Erhan Altunay, Orta ve Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş ve Marmara Üniversitesi’nde, İngilizce İşletme Bölümü’nde İnsan Kaynakları üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde, Manderbrot Kümesi, Quantum Fiziği ve Fraktal Geometri üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir.

Altunay; mitoloji, psikoloji ve sembolizm üzerine uzun yıllar detaylı çalışmalarda bulunmuş ve tarot sembolizmi, mitoloji, kuantum ve Latin Dili üzerine pek çok eğitim vermiştir. Kadim sembolizm ile kişisel gelişim konularını birleştirerek oluşturduğu çeşitli formatlardaki eğitimlerine devam etmektedir.

Erhan Altunay bunların yanı sıra radyo ve TV için programlar hazırlayıp sunmakta; Andanta, Jazz Dergisi gibi yayınlarla birlikte hermetics.org, derki.com gibi elektronik sitelere de yazmayı sürdürmektedir.

Paganizm üzerine yayın aşamasında bir kitabı bulunan Erhan Altunay, halen farklı kitap projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL- DİYARBAKIR/HASANKEYF / MİDYAT/ MARDİN

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar Gidiş Terminali Hitit Tour kontuarında saat 05.15’de buluşma. Anadolujet Havayolları TK 7210 Tarifeli uçağı ile saat 07.30’de Diyarbakır’a uçuş (1 saat 55 dakikalık uçuş) 09.25’da Diyarbakır’a varış. Havalimanında karşılama sonrasında Hasankeyf’e hareket. (Diyarbakır- Hasankeyf arası 130 km 2 saat ) Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ın oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan, fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. (2010 yılında yaşanan toprak kayması neticesinde, tehlike arz ettiğinden dolayı ilgili bakanlık tarafından kaleye çıkış yasaklanmıştır.) Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve Midyat’a hareket ediyoruz. (Hasankeyf – Midyat arası 45 km 45 dakika ) İlk olarak öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Midyat’a gezilecek yerler arasında Estel Han, Midyat kent müzesi(Hacı Şehmus Mete konağı),Ulu cami gezisi sonrasında Mardin’e 22 km uzaklıktaki Mor Gabriel Manastırı ( Deyrul Umur) geziyoruz. Kilise Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryemana, Mor Şamuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmaktadır.Buradan Mardin’e hareket (Deyrul Umur – Mardin arası 85 km 1 saat 25 dakika) Mardin’e varınca otelimize yerleşip otelde akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 


2. Gün: MARDİN / ŞANLIURFA

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılma Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak Cihangir bey türbesi ve Kasımiye medresesini geziyoruz Eski Mardin şehir merkezine geçip Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. (Mardin müzesinde Etnoğrafya ve arkeoloji müzesi ve Meryem ana kilisesi bulunmaktadır.) Mardin şehir turumuza Kasım Tuğmaner camii yanından Tarihi Kayseriye pasajına giriyoruz. Buradan içinde sakalı şerifinde olduğu Ulu Cami ve minaresini görüp Sipahiler çarşısı sonrası Hasan Akyar halk çarşısından Şehidiye medresesini ziyaret diyoruz. Zinciriye medresesine doğru hareket ediyoruz. Zinciriye medresesi ziyareti sonrasında serbest zaman belirtilen yer zamanda buluştukdan sonra Otobüsümüze doğru hareket ediyoruz. Süryanilerin en eski mabetlerinden birisi olan Deyrul Zaferan Manastırına geçiyoruz. Gezimizin bitiminde akşam yemeğimizi alacağımız restauranta geçiyoruz.Yemek sonrası Şanlıurfa ‘ya hareket ,konaklama otelimizde.


3. Gün: ŞANLIURFA /GÖBEKLİTEPE / DİYARBAKIR/İSTANBUL

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ve Yazarımızın özel anlatımlarıyla Göbeklitepe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz . Sonrasında Şanlıurfa ziyaretlerimize başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları gezilebilecek.Ardından turumuzun en ilgi çekici yeri olan ve insanlığın bilinen en eski anıtı olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz..

Turumuzun bitiminde Diyarbakır’a hareket(Mardin-Diyarbakır arası 86 km 1 saat 15 dakika ) havaalanına geçiyoruz. Diyarbakır  havaalanından Anadolujet ile  TK 7217 tarifeli uçağı ile  İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına saat 20.15’de uçuş  (2 saat’lik uçuş) 22.15’de Sabiha Gökçen Havaalanına varış.

 


Birde Bu Turlara Bakın

EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
3 Gece 4 Gün 29.08.2019
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
499.00 {{L:KişiBaşı}}

IŞIĞIN DOĞDUĞU TOPRAKLARA YOLCULUK

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
VİZESİZ
SİNAN AKYÜZ İLE  İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE  BOSNA HERSEK TURU
2 Gece 3 Gün 23.08.2019
SİNAN AKYÜZ İLE İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE BOSNA HERSEK TURU
449.00 {{L:KişiBaşı}}

BALKANLARIN MASUM ÜLKESİ BOSNA HERSEK

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
1 GECE 2 GÜN 01.09.2019
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
699.00 TL {{L:KişiBaşı}}

Mevlana ve Şems'in topraklarına eşsiz bir yolculuk

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x