BURSA - CUMALIKIZIK TURU
BİR ULU RÜYAYI GÖRENLER ŞEHRİ ''BURSA'' Gezilecek Yerler: Bursa - Cumalıkızık Gün : Günübirlik Ulaşım : Lüx Otobüs ile Konaklama : Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

BURSA - CUMALIKIZIK TURU Hakkında Genel Bilgiler

Bursa denince aklımıza iskender Kebap,mobilya,kestane,şeftali,Uludağ, türbeler ve sanayi gelir. Özelliklerini tek tek ele alırsak kısaca, İskender kebap dediğimizde Bursa gelir aklımıza. İnegöl ilçesi mobilyanın gözdesi olmuş ve bir çok nadide firmanın tesisleri mevcutur.

Kestanesi, Bursaya gidipte dönüşte ailesine ve arkadaşlarına ikramlık kestane şekeri getirmeyen yoktur. Şeftali denilince Bursa gelir akla, yediğinizde fark edersiniz tadını ve doğallığını.Uludağ İstanbul ve İzmire yakın olması ve kış turizm için bulunmaz bir dağ ve kayak merkezidir. Kayak yapmak,öğrenmek ve kış tatili yapmak için vazgeçilmez bir yer olmuştur.

Osmanlı imparatorluğuna başkent olmuş ve bir çok evliya İslam alimine ev sahipliği yapmış İslami ve tarihi mekandır. Camileri ve türbeleri gidip gezmek insana huzur verir. Son olarak büyük şirketlerin fabrikaları ve sanayi tesisleri nedeniyle büyük bir iş alanı vardır. Bir çok insan anadoludan ve trakyadan Bursaya çalışmak için gelip yerleşmiştir.

Tur Programı

İSTANBUL - BURSA - CUMALIKIZIK

HAREKET NOKTALARI

05:30 -- Beylikdüzü Migros
06:00 -- İncirli Metrobüs Boyner Önü
06:30 -- Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
07:00 -- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:15 -- Kartal Köprüsü
07:30 -- Çayırova Mc Donald's Önü

 

Huzurlu bir Pazar günü belirtilen kalkış noktalarından hareket ile Siz değerli misafirlerimiz ile buluşmanın ardından kahvaltı paketlerimiz ve otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Eskihisar - Topçular Feribotunu Kullanarak Bursa’ya hareket (150 km-1,5 saat ) saat 10.00 gibi Yeşil Bursa’ya varış. İlk olarak gezimize Emir Sultan Hz. türbesi ve camiini geziyoruz. Sırasıyla gezimiz Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Türk İslam eserleri Müzesi sonrasında Irgandı Köprüsünü görüp yürüyerek geçtikten sonra öğle yemeği serbest zaman ve sonrasında Koza Han’a yürüyerek hareket. Koza han’da yarım saat serbest zaman sonrasında Ulu cami’ye hareket ve sonrasında Yürüyerek Üftade Hz. kabrine varış ile ziyaret sonrası Tophane’ye varış. Tophane’de bulunan Osman Bey ve Orhan bey’in kabirleri, saat kulesi ve meşhur Yeşil Bursa manzarasını seyrettikten sonra otobüsümüze binip Muradiye külliyesi’ne hareket. Muradiye külleyesinden sonra Murat Hüdevendigar cami ve türbesi ardından Tarihi çınar İnkaya’da Çay molası sonrasında Bursa gezimizi sonlandırıyoruz. Bursa Gezimiz sonrası Cumalıkızık’a varış Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi'ni gezip dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığı'ndan geçmeyi deneyeceğiz. Köyde Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz. Bir Sonraki seyahatinizde buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Birde Bu Turlara Bakın

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN 23.07.2019
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
1599.00 TL Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - LAODİKYA TURU
1 GECE 2 GÜN 26.07.2019
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - LAODİKYA TURU
489.00 TL Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ

İncele / Satın Al
Yedigöller Aladağlar Abant Turu
1 Gece 2 gün 24.08.2019
Yedigöller Aladağlar Abant Turu
379.00 TL Kişi Başı

1 Gece Konaklamalı Yedigöller Turu

İncele / Satın Al
KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
3 GECE 4 GÜN 04.09.2019
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x