BURSA - CUMALIKIZIK TURU
BİR ULU RÜYAYI GÖRENLER ŞEHRİ ''BURSA'' Gezilecek Yerler: Bursa - Cumalıkızık Gün : Günübirlik Ulaşım : Lüx Otobüs ile Konaklama : Vize : Telefon : 0212 236 5850
119.00 TL / Kişi Başı

BURSA - CUMALIKIZIK TURU Hakkında Genel Bilgiler

Bursa denince aklımıza iskender Kebap,mobilya,kestane,şeftali,Uludağ, türbeler ve sanayi gelir. Özelliklerini tek tek ele alırsak kısaca, İskender kebap dediğimizde Bursa gelir aklımıza. İnegöl ilçesi mobilyanın gözdesi olmuş ve bir çok nadide firmanın tesisleri mevcutur.

Kestanesi, Bursaya gidipte dönüşte ailesine ve arkadaşlarına ikramlık kestane şekeri getirmeyen yoktur. Şeftali denilince Bursa gelir akla, yediğinizde fark edersiniz tadını ve doğallığını.Uludağ İstanbul ve İzmire yakın olması ve kış turizm için bulunmaz bir dağ ve kayak merkezidir. Kayak yapmak,öğrenmek ve kış tatili yapmak için vazgeçilmez bir yer olmuştur.

Osmanlı imparatorluğuna başkent olmuş ve bir çok evliya İslam alimine ev sahipliği yapmış İslami ve tarihi mekandır. Camileri ve türbeleri gidip gezmek insana huzur verir. Son olarak büyük şirketlerin fabrikaları ve sanayi tesisleri nedeniyle büyük bir iş alanı vardır. Bir çok insan anadoludan ve trakyadan Bursaya çalışmak için gelip yerleşmiştir.

Tur Programı

İSTANBUL - BURSA - CUMALIKIZIK

HAREKET NOKTALARI

05:30 -- Beylikdüzü Migros
06:00 -- İncirli Metrobüs Boyner Önü
06:30 -- Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
07:00 -- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:15 -- Kartal Köprüsü
07:30 -- Çayırova Mc Donald's Önü

 

Huzurlu bir Pazar günü belirtilen kalkış noktalarından hareket ile Siz değerli misafirlerimiz ile buluşmanın ardından kahvaltı paketlerimiz ve otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Eskihisar - Topçular Feribotunu Kullanarak Bursa’ya hareket (150 km-1,5 saat ) saat 10.00 gibi Yeşil Bursa’ya varış. İlk olarak gezimize Emir Sultan Hz. türbesi ve camiini geziyoruz. Sırasıyla gezimiz Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Türk İslam eserleri Müzesi sonrasında Irgandı Köprüsünü görüp yürüyerek geçtikten sonra öğle yemeği serbest zaman ve sonrasında Koza Han’a yürüyerek hareket. Koza han’da yarım saat serbest zaman sonrasında Ulu cami’ye hareket ve sonrasında Yürüyerek Üftade Hz. kabrine varış ile ziyaret sonrası Tophane’ye varış. Tophane’de bulunan Osman Bey ve Orhan bey’in kabirleri, saat kulesi ve meşhur Yeşil Bursa manzarasını seyrettikten sonra otobüsümüze binip Muradiye külliyesi’ne hareket. Muradiye külleyesinden sonra Murat Hüdevendigar cami ve türbesi ardından Tarihi çınar İnkaya’da Çay molası sonrasında Bursa gezimizi sonlandırıyoruz. Bursa Gezimiz sonrası Cumalıkızık’a varış Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi'ni gezip dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığı'ndan geçmeyi deneyeceğiz. Köyde Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz. Bir Sonraki seyahatinizde buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Birde Bu Turlara Bakın

GÜNÜBİRLİK SAPANCA - MAŞUKİYE - KARTEPE TURU
Günübirlik Tur 27.01.2019
GÜNÜBİRLİK SAPANCA - MAŞUKİYE - KARTEPE TURU
99.00 TL Kişi Başı

HAFTASONU ŞEHİRDEN KAÇIŞ

İncele / Satın Al
GÜNÜBİRLİK YEDİGÖLLER TURU
Günübirlik 03.02.2019
GÜNÜBİRLİK YEDİGÖLLER TURU
159.00 TL Kişi Başı

DOĞA HARİKASI YEDİGÖLLER

İncele / Satın Al
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 Gece 5 Gün 13.02.2019
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
1599.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU
10.03.2019
GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU
99.00 TL Kişi Başı

ASIRLARIN BAŞKENTİ

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x