KAPADOKYA TURU 1 GECE 2 GÜN
Gezilecek Yerler: Gün : Ulaşım : Konaklama : Vize : Telefon : 0212 236 5850
279.00 TL / Kişi Başı

KAPADOKYA TURU 1 GECE 2 GÜN Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - GECE YOLCULUĞU

21:30 Beylikdüzü Bizimkent Plaza , 22:00 İncirli Plaza, 22:30 Beşiktaş Yıldız Camii, 23:00 Kadıköy Evlendirme noktalarından  katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: ANKARA - TUZ GÖLÜ - AKSARAY - IHLARA VADİSİ - NARLI GÖL - NEVŞEHİR - PAŞABAĞI - DERVENT

Hitit Tour konforlu otobüsleri ve ikramları eşliğinde , sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. ( Ankara -Söğütözü ,Armada alışveriş merkezinin karşısından,Ulusoy tesislerinden saat 05:30 da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınması ) Sonrasında sabahın ilk ışıklarında ilk fotoğraf molamızı vermek için Tuz Gölünde duruyoruz.İçilen sıcak çayların ardından,serbest kahvaltı molası vereceğimiz Aksaray'a ulaşıyoruz.Daha sonrasındaki ilk durağımız ise Türkiye'nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz.Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgede ki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Göre Kasabası üzerinden Nevşehir'e götürecek. Panoramik olarak göreceğimiz Nevşehir'in ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağları olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben şekiller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası Türkiye'nin en büyük 3. şarap Atölyesi olan Turasan şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle , Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüsde verecektir)            


3. Gün: BALON TURU - GÜVERCİNLİK VADİSİ -- ÜÇHİSAR KALESİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - AVANOS - HACI BEKTAŞ-I VELİ

Balon turuna  katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. (Ekstra) Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimizi verecektir.

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası ,günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi olacak.Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Çavuşin kasabasına ulaşıyoruz. Çavuşin gezimizin ardırndan kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz.Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz.Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği Atölye'ye gidiyoruz.Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz.Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergahı ziyaret ediyoruz.Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir,Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka Hitittour  organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU
17.11.2018
GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU
99.00 TL Kişi Başı

ASIRLARIN BAŞKENTİ

İncele / Satın Al
GÜNÜBİRLİK  SAPANCA-ABANT-CENNET GÖL TURU
Günübirlik 25.11.2018
GÜNÜBİRLİK SAPANCA-ABANT-CENNET GÖL TURU
119.00 TL Kişi Başı

ÜÇ GÖL BİR ARADA

İncele / Satın Al
 BURSA - CUMALIKIZIK TURU
Günübirlik 25.11.2018
BURSA - CUMALIKIZIK TURU
119.00 TL Kişi Başı

BİR ULU RÜYAYI GÖRENLER ŞEHRİ ''BURSA''

İncele / Satın Al
GÜNÜBİRLİK YEDİGÖLLER TURU
Günübirlik 25.11.2018
GÜNÜBİRLİK YEDİGÖLLER TURU
159.00 TL Kişi Başı

DOĞA HARİKASI YEDİGÖLLER

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x