ERHAN ALTUNAY İLE ANTİK ÇAĞDAN GÜNÜMÜZE BOĞAZİÇİ`NDE BİR GEZİNTİ
İstanbul Boğazın'da Tarihe Yolculuk Gezilecek Yerler: Gün : Ulaşım : Tekne ile Konaklama : Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

ERHAN ALTUNAY İLE ANTİK ÇAĞDAN GÜNÜMÜZE BOĞAZİÇİ`NDE BİR GEZİNTİ Hakkında Genel Bilgiler

ERHAN ALTUNAY KİMDİR?

İstanbul doğumlu olan Erhan Altunay, Orta ve Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş ve Marmara Üniversitesi’nde, İngilizce İşletme Bölümü’nde İnsan Kaynakları üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde, Manderbrot Kümesi, Quantum Fiziği ve Fraktal Geometri üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir.

Altunay; mitoloji, psikoloji ve sembolizm üzerine uzun yıllar detaylı çalışmalarda bulunmuş ve tarot sembolizmi, mitoloji, kuantum ve Latin Dili üzerine pek çok eğitim vermiştir. Kadim sembolizm ile kişisel gelişim konularını birleştirerek oluşturduğu çeşitli formatlardaki eğitimlerine devam etmektedir.

Erhan Altunay bunların yanı sıra radyo ve TV için programlar hazırlayıp sunmakta; Andanta, Jazz Dergisi gibi yayınlarla birlikte hermetics.org, derki.com gibi elektronik sitelere de yazmayı sürdürmektedir.

Paganizm üzerine yayın aşamasında bir kitabı bulunan Erhan Altunay, halen farklı kitap projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Tur Programı

Boğaziçi`nin Tarihi Mitoloji İle Başlar

                 ARAŞTIRMACI YAZAR ERHAN ALTUNAY İLE ANTİK ÇAĞLARDAN GÜNÜMÜZE BOĞAZİÇİ’NDE BİR GEZİNTİ

             29 EKİM 2018 HAREKETLİ

    Turun Hareket Saati / 10:00(Eminönü İskelesi)  Turun Süresi:3,5 Saat 

Yüzyıllar boyunca İstanbul’un ilk yerleşmesinin, MÖ. 660 dolaylarında Byzas liderliğindeki bir grup Megaralı Grek tarafından kurulduğuna dair söylentiler anlatıldı. Halbuki Plinius isimli bir antik dönem yazarı daha önce bölgede Lygos adı ile anılan bir Trak yerleşmesi olduğundan söz eder. 2007 yılında Marmaray kazıları sırasında hemen şehrin içinde, Yenikapı’da günümüzden 8500 yıl öncesine ait iskan izleri bulundu.Son günlerde ise Beşiktaş’ta yapılan bir metro kazısında günümüzden 3200 yıl ile 2800 yıl öncesine, Demir Çağı’na ait mezar buluntularına ulaşıldı. Zaman zaman yapılan kazılar sonucu İstinye ve Büyükdere koyu gibi küçük derelerin Boğaziçi’ne aktığı noktalar ile Göksu vadisinde prehistorik döneme ait konaklama ve yerleşme noktalarının bulunduğu bilinmektedir.Yazarımız Antik dönemden günümüze şehrin tarihini kendine has anlatımıyla ve birbirinden ilginç hikayelerle süsleyerek bizlere sunacak.

Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x