BULGARİSTAN TURU ( Sofya - Plovdiv )
2019 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİNE GİDİYORUZ. Gezilecek Yerler: Sofya, Plovdiv ( Filibe ) Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Lüx Otobüsle Ulaşım Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde 1 Gece Konaklama Vize :
  • Bulgaristan için TC vatandaşlarına vize uygulaması vardır.
  • Geçerli Shengen vizenizle Bulgaristan turuna katılabilirsiniz.
  • Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir.
Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

BULGARİSTAN TURU ( Sofya - Plovdiv ) Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL- SOFYA

Kadıköy: 21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü    

Beşiktaş: 22:00 Mecidiyeköy TrumpTower Önü

Bakırköy: 22:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

 

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. Svilengrad, Harmanlı, Filibe ve Pazarcık güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varıyoruz.

(İstanbul – Sofya  570 km –7 saat 30 dakika) + (Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)


2. Gün: SOFYA

Sofya’ya varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Rehberimiz Sofya'da Atatürk'ün askeri ateşe olduğu zamanlardan bahsedecek ve yaşadığı yerleri görerek anılara ortak olacağız. Turumuz sonrasında öğle yemeği için mola veriyoruz.Yemeğin bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Dileyenler Sofya sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler.Konaklama Sofya’da ki otelimizde.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Bulgar gecesine  ( 35€ ) katılabilirler.


3. Gün: PLOVDİV ( FİLİBE ) - İSTANBUL

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılma ve Plovdiv'e (Filibe) hareket.

(Sofya-Plovdiv 140 km- 2 buçuk saat)

Varışımızla birlikte Filibe şehir turumuza başlıyoruz. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Gezi sonunda Akşam yemeği molası veriyoruz. Akşam yemeği sonrası İstanbul’a hareket.

(Plovdiv - İstanbul 420 km- 5 – 6 saat)(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir).

Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.(Otobüs indirme noktaları Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy’dür)


Birde Bu Turlara Bakın

Yeşil Pasaporta Vizesiz
YUNANİSTAN TURU ( SELANİK - KAVALA - DEDEAĞAÇ )
2 Gece 3 Gün 11.08.2019
YUNANİSTAN TURU ( SELANİK - KAVALA - DEDEAĞAÇ )
79.00 {{L:KişiBaşı}}

Otobüslü Yunanistan Turu

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
ROMANYA - BULGARİSTAN  TURU
3 GECE 4 GÜN 11.08.2019
ROMANYA - BULGARİSTAN TURU
149.00 {{L:KişiBaşı}}

DRACULA’NIN EVİNİ GÖRMEYE HAZIR MISINIZ ?

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x