EROL ÇALI İLE KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU - 27 EYLÜL 2018
HÜZNÜN BAŞKENTİ KUDÜS KİTABININ YAZARI EROL ÇALI İLE KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS Gezilecek Yerler: EL HALİL - KUDÜS - YAFA - BEYTLAHM - JERİCHO - LUT GÖLÜ Gün : 3 GECE 4 GÜN Ulaşım : PEGASUS HAVA YOLLARI Konaklama : 4 YILDIZ Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

EROL ÇALI İLE KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU - 27 EYLÜL 2018 Hakkında Genel Bilgiler

 

EROL ÇALI KİMDİR ?

Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitiren Erol Çalı, Kazakistan Devlet Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde Türkçe Eğitmenliği yaptığı dönemde devrin önemli Türkologu Fadıl Aliyev’in gözetiminde “Türklerin İslam’a Katkısı” üzerine araştırmalar yaptıktan sonra uzun yıllar Suriye, Lübnan, Ürdün ve Kudüs’te Dinler Tarihi çalışmalarına devam etti. Suriye’nin ve İslam dünyasının önemli alimlerinden Said Ramazan El-Buti, Vehbi Züheyli, Muhammed Ratıb En-Nablusi’den fıkıh, siyer, kelam ve tasavvuf konularında derslerine katıldı. İstanbul Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılapları Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapmakta olan, Arapça ve Rusça bilen Çalı, yurtiçi ve yurtdışında “Mazimiz” başlığı altında interaktif tarih seminer ve konferansları verdi. Aile Danışmanlığı da yapan Yazar, Türkiye’de ulusal kanallarda TRT “Çınaraltı”, Habertürk “Gündem Ötesi” ve “Öteki Gündem” BeyazTv “Söylemezsem Olmaz” Bengütürk “Rotamız” KanalT “Gizli Gerçekler” TV5 “Kudüs” adlı programlara ve TRT İstanbul radyosu, KralFM gibi radyo kanallarına birçok kez konuk olarak katıldı. Tarihçi Yazar Erol Çalı’nın yayınlanmış eserleri şunlardır “Medeniyetler Başkenti Şam” “Kantura” “Tut Elimden Allah’ım” “Aşk-ı Dua” “Hüznün Başkenti Kudüs”

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - TEL AVİV / YAFA - KUDÜS

İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları  Kontuarı önünde 05:00’de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 07:55’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 10:15'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesi bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: KUDÜS

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi bulunmaktadır.Cuma namazının kılınmasının ardından öğle yemeğimizi almak için restaurantımıza geçiyoruz.Öğle yemeğinin ardından  Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.


3. Gün: EL HALİL - BEYTLAHM - ERİHA - ÖLÜDENİZ ( LUT GÖLÜ )

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası ve Hz.İsa’nun doğduğu şehir olan  Betlehem şehrine geçiş .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  ve sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü(Panoromik) ziyaretimiz sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor ve 8 km mesafede bulunan Hz.Musa kabrine  ve külliyesine geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.


4. Gün: KUDÜS - TEL AVİV - İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeciği saatte buluşma ve Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesi (milletler kilisesi) ziyaretleri ve serbest zaman . Tur bitimi Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 15:35’de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


Birde Bu Turlara Bakın

VİZESİZ
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
6 Gece 7 Gün 07.04.2019
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
499.00 {{L:KişiBaşı}}

EXTRA TUR YOK

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
3 GECE 4 GÜN 10.04.2019
VİZESİZ
SIRBİSTAN ( Belgrad ) TURU
3 Gece 4 Gün 11.04.2019
SIRBİSTAN ( Belgrad ) TURU
269.00 {{L:KişiBaşı}}

BALKANLARIN CAZİBE MERKEZİ ''BELGRAD''

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
VİZESİZ
SİNAN AKYÜZ İLE  İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE  BOSNA HERSEK TURU
2 Gece 3 Gün 12.04.2019
SİNAN AKYÜZ İLE İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE BOSNA HERSEK TURU
449.00 {{L:KişiBaşı}}

BALKANLARIN MASUM ÜLKESİ BOSNA HERSEK

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x