Otobüslü Uzun Balkan Turu 7 Gece 8 Gün
 • kişi/gece 0.00
 • Konaklama 4 ve 5 Yıldızlı Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Gezilecek Yerler Bulgaristan,Sırbistan,Bosna Hersek,Karadağ,Arnavutluk,Makedonya,Yunanistan
 • Kalkış Beşiktaş : 22:30 Yıldız camii önü, Bakırköy : 23:00 İncirli plaza önü
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

Otobüslü Uzun Balkan Turu 7 Gece 8 Gün Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– FİLİBE (BULGARİSTAN)
Beşiktaş: 22:30
Bakırköy: 23.00
Cuma'yı Cumartesiye bağlayan gece yola çıkıyoruz.
İstanbul’dan çıkışımızı takiben otobüste alacağımız kahvaltı sonrası Kapıkule sınır kapısına varış.

2. Gün: FİLİBE – SOFYA (BULGARİSTAN)

Pasaport ve vize işlemleri sonrası Bulgaristan’a giriş. Yolculuğumuz Filibe yolu üzerinden devam ediyor.  Kapıkule üzerinden Bulgaristan yolu takip edilerek, yolda gerekli yerlerde molalar verilerek Filibe ye varış Sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Ardından Filibe turumuz başlıyor. Osmanlı ve Bizans izleri taşıyan şehirde ilk durağımız Cuma Camii ve sırasıyla Nöbet tepe ve Balabanov evi, Mevlevihane ve Aya Nedelya klişesi, ZlatioBoyaciev Evi. Hindilyan Evi. Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv oluyor. Ortalama 2 saat sürecek gezimizin ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya ve hareket ile 3-4 saat yolculuk sonrası Sofya panoramik şehir turumuz sırasında  Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, AleksanderNevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır gezimiz sonrası konaklama için otelimize hareket. Konaklama otelde.


3. Gün: SOFYA (BULGARİSTAN) - SIRBİSTAN (BELGRAD )
Sabah otelinizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad’a doğru hareket. Öncelikle Dimitrovgrad sınır kapısı üzerinden geçerek Niş-Paracın-Radja karayolunu takip ederek canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’a varış. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrat’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa ( Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikir bayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur çeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü KnezMihalijova Caddesi, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize hareket varış. Geceleme Belgrat’taki otelimizde.Dileyen Misafirlerimiz için Ekstra Sırbistan folklor gecesi (35 €)

4. Gün: SARAYBOSNA ( BOSNA - HERSEK )

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Bosna – Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz.Tuzla yolu üzerinden Saraybosna’ya varış. Turumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı savaş tünelini ve müzesini ziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından,Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti,ardından öğle yemeğimizi alacağımız restauranta gidiyoruz.Yemeğin ardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula ,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana geçiyoruz.Akşam yemeği bitiminde otelimize varış ve konaklama.


5. Gün: SARAYBOSNA KONYİTZ/MOSTAR/BLAGAY/POÇİTELİ/TREBİNJE( BOSNA - HERSEK )
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra saat 07.30’da Konjic şehrinde hareket. Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhurKonjic köprüsünü görme sonrasında Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yablanitza’ya hareketPartizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görünümü sonrasında Mostar’a hareket Mostar'da tarihi camilerin ve dünyanın en ünlü köprüsünün görülmesi. Mostar Köprüsü; Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, yapımında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Köprü, şehre de adını vermiştir. Mostar Köprüsü, yüzyıllar boyunca Bosna'da hoşgörü ve kültürel çeşitliliğin sembolü olmuştur. Mostar’da serbest zaman sonrasında Blagay’a hareket. Blagay'da Öğle yemeğini için mola sonrası Buna Nehri'nin kaynağının görülmesi ve Alperenler Tekkesinin ziyaret edilmesi sonrasında Poçiteli’ye hareket. Unesco koruması altında olan eski Osmanlı köyü Poçiteli’nin gezilmesi ardından Trebinje’ye hareket (Poçiteli-Trebinje Arası 90 km 1 saat 15 dakika) yorucu bir gün sonrasında otelimizde dinlenme

6. Gün: TREBİNJE –(BOSNA HERSEK ) -KOTOR, BUDVA (KARADAĞ)
Erken alınacak kahvaltının ardından özel otobüsler ile Karadağ'a doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. Yol üzerinde durağımız Adriyatik’in incisi Kotor ve sonrasında Avrupa jet sosyetesinin yeni gözdesi Budvaya varış. Budva’da yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola. Turumuzun bitiminde Budvadaki otelimize varış ve geceleme.

7. Gün: BUDVA (KARADAĞ)-TIRAN, İŞKODRA ( ARNAVUTLUK) OHRİ ( MAKEDONYA )
Erken alınacak kahvaltının ardından özel otobüsler ile Tiran'a hareket ediyoruz. İlk durağımız İşkodra Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıtmezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Öğle Yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrası Makedonya’nın incisi Ohri’de hareket ile Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş, tarihi Ohri şehrini tanıtan bir tur gerçekleşiyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı. Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz BogorodicaPerivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohri Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları ardından geceleme ve Ohri’deki otelimizde.
Dileyen Misafirlerimiz için Ekstra  Makedon gecesi (30 €)

8. Gün: OHRİ –(MAKEDONYA) -SELANİK ( YUNANİSTAN )
Erken alınacak kahvaltının ardından özel otobüsler ile Selanik yolculuğumuz başlıyor. Gümrük işlemlerinin ardından Selanik'e varıyoruz. Selanik’e varış ve panoramik şehir turu; Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali ve Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, Aristoteles, Elefterios meydanları da görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz için Ekstra Yunan Sirtaki gecesi 30 € )

9. Gün: KAVALA ( YUNANİSTAN ) -TÜRKİYE
Sabah kahvaltı sonrası Kavala ’ya hareket, Yaklaşık 2-3 saatlik yolculuk sonrası Kavala ‘ya varış ve panoramik şehir turu; su kemerleri, liman, kale, 19.yy Neoklasik yapılar, Pangia, eski & yeni şehir, Acropolis, deniz feneri, Ag.Nicholas&TeodoroKimissi kiliseleri Kavalalı Mehmet Ali paşa imarethane, ev &heykeli’nin görülmesi sonrası yemek için serbest zaman. Yemek sonrası Gümülcine & Dedeağaç karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına yolculuk. Pasaport vegümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Programda belirtilen panoramik geziler
 • 7 Gece  4 ve 5*Yıldızlı Otellerde Konaklama 
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Tüm Yerel Rehberler
 • Otobüs içi ikramlar
 • Akşam yemekleri (Otellerde veya yerel restoranlarda )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Shengen vizesi ( 130 € )
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı(15 TL)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 10 € (Acente tarafından yaptırılması zorunludur) 65 yaş üstü misafirlerimizde 15 € dur
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

   

  • Toplam 7 gece 8 gün, çift kişilik odalarda kişi başı konaklama
  • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • TC vatandaşlarına Bulgaristan ve Yunanistan için Shengen vize uygulaması vardır
  • Ekstra turlar ücretleri minimum 10 kişinin katılımı ile geçerlidir. 10 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
  • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
  • Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

   


  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  Otobüslü Uzun Balkan Turu 7 Gece 8 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  2018 Vizesiz Belgrad Turları Kış Dönemi 2 Gece 3 Gün
  2 Gece 3 Gün 26.01.2018
  2018 Vizesiz Belgrad Turları Kış Dönemi 2 Gece 3 Gün
  259.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları İle Ocak 2018-Mart 2018 Arası 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması

  Satın Al
  2018 Vizesiz Makedonya Turları Kış Dönemi 2 Gece 3 Gün
  2 GECE 3 GÜN 26.01.2018
  2018 Vizesiz Makedonya Turları Kış Dönemi 2 Gece 3 Gün
  229.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları ile Ocak 2018-Mart 2018 Arası 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması

  Satın Al
  %35 İndirim
  2018 Vizesiz Bosna Kayak Turları (Jahorina) 5 Gece 6 Gün
  5 Gece 6 Gün 27.01.2018
  2018 Vizesiz Bosna Kayak Turları (Jahorina) 5 Gece 6 Gün
  538.65 €
  399.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları İle Ocak 2018-Şubat 2018 Arası 3* Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

  Satın Al
  %40 İndirim
  2018 Vizesiz Bosna (Bjelasnica) Kayak Turları 5 gece 6 Gün
  5 Gece 6 Gün 27.01.2018
  2018 Vizesiz Bosna (Bjelasnica) Kayak Turları 5 gece 6 Gün
  558.60 €
  399.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları İle Ocak 2018-Şubat 2018 Arası 3* Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

  Satın Al
  -
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x