Yeşil Pasaporta Vizesiz Romanya turu -  Otobüs ile

Yeşil Pasaporta Vizesiz Romanya turu - Otobüs ile

Drakula'nın Şatosunu Görmeye Hazır mısnız?
Bükreş / Sınia / Bran / Peleş Şatosu / Bran Kalesi
Beşiktaş : 20:30 Yıldız camii önü / Bakırköy : 21:00 İncirli Plaza önü
3 GECE 4 GÜN ODA KAHVALTI / 4 Yıldızlı Merkezi Otelde
12 Ekim
Tur Programını Yazdır

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kişi Başı Fiyatı
149.00 €
3 GECE 4 GÜN ODA KAHVALTI
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
149.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

Yeşil Pasaporta Vizesiz Romanya turu - Otobüs ile

Romanya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güney doğusunda, Balkan Yarımadası'nın kuzeyinde bulunan bir ülke. Ülke kuzeyde ve kuzeydoğuda Ukrayna, kuzeydoğuda Moldova, kuzeybatıda Macaristan, güneybatıda Sırbistan, güneyde Bulgaristan ile komşudur. Ayrıca ülkenin doğuda Karadeniz'e kıyısı vardır Romanya'nın, Orta ve Doğu Avrupa arasında bir geçiş noktasında bulunması kültürüne de yansımıştır. Ülkede hem Balkan hem Avrupa hem de komşu ülkelerin kültürlerinin bir karmaşası vardır. Ülke kültürü son yıllarda özellikle Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde Batı Kültürü'nden oldukça etkilenmiştir. Ülkenin çeşitli yerlerinde Rumen Kültürüne bağlı değişik alt kültürler bulunmaktadır. Ülkenin kuzeybatısında Macar Kültürü, güneye doğru Bulgar Kültürü, güney batıda ise Sırp Kültürü ülke kültürünü oldukça etkilemiştir. Avrupa'nın en yüksek Roman oranına (%3,25) sahip Romanya'nın kültüründe, Çingene kültürü de önemli bir yere sahiptir. Romanya’nın bu ilginç ve renkli kültürünü,yöresel ve kaliteli yemeklerini ve de renkli gece hayatını bizimle keşfetmeye ne dersiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL– BÜKREŞ

Beşiktaş : 20:30 Yıldız camii önü
Bakırköy : 21:00 İncirli plaza önü

         İstanbuldan çıkışımızı takiben Kapıkule sınır kapısına varış.Pasaport ve vize işlemleri sonrası  Bulgaristan’a giriş. Yolculuğumuz Stara Zagora’yu takiben Veliko Tarnovo üzerinden  Rusçuk karayolu takip edilerek  devam ediyor.


2. Gün: BÜKREŞ

Sabah saatlerinde Ruscuk'ta restoranımızda kahvaltı molasının ardından, Tuna nehri üzerindeki Dostluk köprüsü üzerinden geçerek Bükreş’e varış.  Rehberimiz eşliğinde panoramik  şehir turuna başlıyoruz. Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çauşescu tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2.Büyük yönetim binası olan Parlamento sarayını panaromik olarak geziyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Romen gecesine (30 € ) katılabilirler.


3. Gün: BÜKREŞ ( SİNAİA, BRAN,) ( DRAKULA\\\'NIN ŞATOSU VE PELEŞ ŞATOSU )(BRAŞOV)

Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Transilvanya turumuza katılabilirler. (45 €)

Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosunu ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz.Fotoğraf molası ve yemek molası sonrası tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.(45 €)


4. Gün: BÜKREŞ-İSTANBUL

Sabah Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a hareket.Geliş yolumuzu takiben İstanbul’a dönüş.Akşam saatlerinde İstanbula varış,ardından bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.(Otobüs indirme noktaları Bakırköy,Beşiktaş ve Kadıköy’dür)


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
12.10.2017 4*Oteller149.00 €189.00 € 149.00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 99.00 €
7 - 12 Yaş 119.00 €
-Taksitler »


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 

 • Lüks otobüslerle gidiş dönüş ulaşım
 • Bükreş şehir merkezinde 2 gece 4 yıldız otelde oda kahvaltı konaklama
 • Şehir konaklama vergisi ve sigortası 
 • Otobüs içerisindeki servis ve ikramlar 
 • Panoramik Bükreş Şehir Gezisi
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

 
 • Schengen Vizesi 130 € veya Romanya Vizesi 100 €
 • Yurt dışı çıkış harcı(15 TL)
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar. 
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Hareket Tarihi ve Saatleri

12 Ekim

Tur Notları

 

 • Ekstra turlar ücretleri minimum 10 kişinin katılımı ile geçerlidir. 10 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
 • Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

EXTRA TURLAR :
SNAİA, BRAN ,DRAKULA'NIN ŞATOSU TURU (TAM GÜN ) 45 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)
MÜZİKLİ ROMEN GECESİ AKŞAM YEMEĞİ TURU ( YEMEKLİ ) 30 EURO

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı