Şükrü Erbaş ile Nazım'ın İzinde Balkanlar Turları
Lüks Otobüs İle Nisan 2018-Ekim 2018 Arası 4* Yarım Pansiyon Otel Konaklaması Gezilecek Yerler: Bulgaristan Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Lüks Otobüsler İle Konaklama : 4* Otel'de Yarım Pansiyon Vize :

Bulgaristan için Vize Gerekmektedir

Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Şükrü Erbaş ile Nazım'ın İzinde Balkanlar Turları Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– FİLİBE (BULGARİSTAN) - SOFYA (BULGARİSTAN)

Kadıköy: 23.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
Beşiktaş: 00.00 Mecidiyeköy Trump Towers Önü
Bakırköy: 00.30 İncirli Plaza Önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Kapıkule'ye doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. Haskova-Harmanlı güzergâhını geçerken bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası. Mola sonrası hareketle Filibe'ye varış.

Sonrasında Filibe turumuz başlıyor. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Filibe”dir. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Filibe’ye özel en mükemmel simetrik ev örneği olan ve orijinal düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Filibe’nin en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Filibe turumuz sonrası öğle yemeği ve kişisel keşiflerimiz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Sofya’ya hareket. Sofya’ya varışımız ile birlikte görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi ve Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Ardından Şairimiz Şükrü Erbaş'la birlikte Nazım'ın Sofya'da çok beğendiği iki noktayı ziyaret edeceğiz. Bunlar Vitosha Caddesi ve Borisova Gradina parkı. Buralarda Nazım’ın şiirlerini okuyacağız ve bu müthiş dakikalar sonrasında günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize hareket edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2. Gün: SOFYA - VELİKO TARNOVO - RUSÇUK - BALÇİK - VARNA (Bulgaristan)

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıyoruz. Sofya, Veliko Tarnovo, Rusçuk üzerinden devam edecek yolculuğumuzda ilk durağımız Nazım’ın üç önemli şiirini yazdığı Balçik. Balçik turu ve anlatımları sonrası Nazım’ın hayatındaki en önemli yerlerden biri olan Varna’ya varış. Güne, Nazım’ın kaldığı oteli ziyaret ve Nazım Hikmet'in Varna'da yazdığı şiirleri okumakla devam edeceğiz.

Varna şehir turu sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 


3. Gün: VARNA - NEŞEBAR (Bulgaristan) – İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ve ilk durağımız Neşebar. Neşebar şehir turu sonrası serbest zaman ve ardından İstanbul’a hareket edeceğiz. Varışımızla birlikte, bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.

 


Birde Bu Turlara Bakın

EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
3 Gece 4 Gün 29.08.2019
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
499.00 {{L:KişiBaşı}}

IŞIĞIN DOĞDUĞU TOPRAKLARA YOLCULUK

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
VİZESİZ
SİNAN AKYÜZ İLE  İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE  BOSNA HERSEK TURU
2 Gece 3 Gün 23.08.2019
SİNAN AKYÜZ İLE İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE BOSNA HERSEK TURU
449.00 {{L:KişiBaşı}}

BALKANLARIN MASUM ÜLKESİ BOSNA HERSEK

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
1 GECE 2 GÜN 01.09.2019
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
699.00 TL {{L:KişiBaşı}}

Mevlana ve Şems'in topraklarına eşsiz bir yolculuk

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x