Sinan Akyüz ile Makedonya - Kosova Turu
 • 425.00 € dan itibaren
 • Konaklama 4 Yıldızlı Otel'de Tam Pansiyon
 • Gezilecek Yerler Makedonya, Kosova
 • Kalkış Sabiha Gökçen Havalimanı
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

Sinan Akyüz ile Makedonya - Kosova Turu Hakkında Genel Bilgiler

Nisan 1972'de Iğdır’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yirmi üç yaşında gazeteciliğe başladı. Gazeteciliğin hemen hemen her kademesinde çalıştı. Daha sonra gazeteciliğe ara verip Almanya’ya gitti. Bir süre sonra tekrar İstanbul’a döndü. 1996'da Sabah Gazetesi’nin dergi grubunda çalışmaya başladı. O dönem fotoğrafla tanıştı. Birçok yayın organına moda ve portre fotoğrafları çekti. 1999'da Sabah Gazetesi’nin hafta sonu eklerinde çalışmaya başladı. 2001'de fotoğrafçılık mesleğine ara verip ağırlıklı olarak kitap yazdı. 2006 yılında Takvim Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. 2007’de ise Takvim Gazetesi’nden ayrılıp Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığına devam etti. Yazar, evli ve iki çocuk babasıdır. 
Yazarın yayınlandığı dönemde çok satan kitaplar listesine girmiş olan eserleri şunlardır:

Etekli İktidar (2003)
Bana Sırtını Dönme (2005)
İki Kişilik Yalnızlık (2007)
Yatağımdaki Yabancı (2008)
Sevmek Zorunda Değilsin Beni (2009)
Aşk Meclisi (2010) 
Piruze: Şamda Bir Türk Gelin (2011) 
İncir Kuşlari (2012)
Şahika & Feraye / Savrulan Hayatların Hikayesi (2013 )

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL-ÜSKÜP

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Üsküp Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuşla varış noktamız Üsküp.

Özel araçlarımızla turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz.Yemeğin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Serbest zaman bitiminde otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


2. Gün: ÜSKÜP - KALKANDELEN-OHRİD

Sabah kahvaltısının ardından Makedonya'nın bir başka şehri Ohrid'e doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. İlk durağımız Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen (Tetova). Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Öğle yemeği için mola veriyoruz.

Öğle yemeğinin ardından Ohrid'e hareket. Ohrid'e varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda, Çınar meydanı,ohri pazarı ve Safranbolu evlerine benzer evler göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarı Saltuk türbesini ve Zeynel Abidin Tekkesini ziyaret ediyoruz Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölünü ziyaret. Turumuzun sonunda Ohrid'deki otelimize hareket, akşam yemeği ve konaklama.


3. Gün: OHRİD- PRİZREN – PRİŞTİNA- İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından Kosova’ya gidiyoruz. 2008 Şubatı'nda Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Kosova turumuz Prizren’de başlıyor. Olağanüstü doğa manzaraları eşliğindeki yolculuğumuzun ardından Prizren'e varış. Bu şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahalleleri ve Şehir Kalesi göreceğimiz yerler.

Öğle yemeğinin ardından Priştina’ya varıyoruz. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde havalimanına hareket. Varışımızla beraber Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus tarifeli seferi ile İstanbul' hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından İstanbul'a varış ve turumuzun sonu


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile Ekonomi Sınıfı Üsküp Gidiş–Priştina Dönüş Uçak Biletleri ve Alan Vergileri
 • Belirtilen Şehirler'de 2 Gece 4 Yıldız Otel'de Oda Kahvaltı Konaklama
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
 • Şehir Konaklama Vergisi ve Sigortası 
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Öğle ve Akşam Yemekleri 
 • Programda Belirtilen Tüm Şehir Gezileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  22 Haziran • 23 Kasım

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  22.06.2018425.00 €475.00 € 425.00 €0 - 3 Yaş 50.00 €
  3 - 6 Yaş 300.00 €
  7 - 12 Yaş 350.00 €
  Taksitler »
  23.11.2018425.00 €475.00 € 425.00 €0 - 3 Yaş 50.00 €
  3 - 6 Yaş 300.00 €
  7 - 12 Yaş 350.00 €
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Tur 'un Teslimat ve İade Şartları hakkında ayrıntılı bilgi

  Vize Bilgileri

  Vizesiz Tur

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  Sinan Akyüz ile Makedonya - Kosova Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  Ahmet Turgut ile İspanya Endülüs Turu
  4 Gece 5 Gün 02.05.2018
  Ahmet Turgut ile İspanya Endülüs Turu
  1049.00 Kişi Başı

  Ahmet Turgut ile İspanya Endülüs Turu

  Satın Al
  Sinan Akyüz ile Bosna Hersek Turu
  2 Gece 3 Gün 11.05.2018
  Sinan Akyüz ile Bosna Hersek Turu
  425.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları İle Nisan 2018-Mayıs 2018 Arası 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması

  Satın Al
  Erhan Altunay ile Nikola Tesla'nın İzinde Belgrad Turu
  2 Gece 3 Gün 11.05.2018
  Erhan Altunay ile Nikola Tesla'nın İzinde Belgrad Turu
  389.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları ile 2 Gece 3 Gün 4 Yıldız Otellerde Konaklamalı

  Satın Al
  Erhan Altunay ile Kudüs Turu
  3 Gece 4 Gün 21.06.2018
  Erhan Altunay ile Kudüs Turu
  649.00 Kişi Başı

  Türk Havayolları ile 3 Gece 4 Gün 4 Yıldız Otellerde Konaklamalı

  Satın Al
  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x