Ramazan Bayramı Özel Saraybosna Turu
Pegasus Havayolları ile 2 Gece 3 Gün Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay Turu Gezilecek Yerler: Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları ile Konaklama : 4 yıldızlı Otelde Oda Kahvaltı Vize :

Vizesiz Tur

Telefon : 0212 236 5850
399.00 € / Kişi Başı

Ramazan Bayramı Özel Saraybosna Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - SARAYBOSNA

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna  Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti,ardından öğle yemeği için mola veriyoruz.Molanın ardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosna şehir manzarasını seyir ardından otelimize varış ve konaklama.

Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Boşnak Gecesi programımıza katılabilirler.(30 Euro)
Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 


2. Gün: SARAYBOSNA (Mostar - Poçitel - Blagaj)


Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Mostar – Pocitel – Blagaj turuna katılabilirler. ( 60 Eur )

Bosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Saraybosna da ki otelimizde hareket ediyoruz Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.


3. Gün: SARAYBOSNA

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra uçak saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından bir başka Hitit tour  organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşma. 


Birde Bu Turlara Bakın

Ramazan Bayramı Özel Saraybosna Turu
2 Gece 3 Gün 15.06.2018
Ramazan Bayramı Özel Saraybosna Turu
399.00 Kişi Başı

Pegasus Havayolları ile 2 Gece 3 Gün Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay Turu

Satın Al
Ramazan Bayramı Özel Bosna Hersek Turu
2 Gece 3 Gün 15.06.2018
Ramazan Bayramı Özel Bosna Hersek Turu
450.00 Kişi Başı

Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay, Vrelo Bosna Turu. 2 Gece 3 Gün Tam Pansiyon

Satın Al
Ramazan Bayramı Özel Uçaklı Balkanlar Turu
7 Gece 8 Gün 16.06.2018
Ramazan Bayramı Özel Uçaklı Balkanlar Turu
599.00 Kişi Başı

Pegasus Havayolları ile 7 Gece 8 Gün Uzun Balkanlar Turu

Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x