Ramazan Bayramı Özel Romanya Turu
Drakula'nın Şatosunu Görmeye Hazır mısınız? Gezilecek Yerler: Bükreş, Sinaia, Bran, Braşov, Veliko Tarnavo Gün : 3 Gece 4 Gün Ulaşım : Otobüs Konaklama : 4 Yıldızlı Oteller Vize :
  • Yeşil pasaport vizesiz
  • Bordo Pasaport ( Shengen Vizesi veya Romanya Vizesi )
Telefon : 0212 236 5850
149.00 € / Kişi Başı

Ramazan Bayramı Özel Romanya Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– BÜKREŞ

20:00 Beşiktaş - Yıldız Camii Önü

20:30 Bakırköy - İncirli , Ömür Plaza Önü

Belirlenen noktalardan yolcularımızla bu güzel seyahatimize başlıyoruz;

İstanbuldan çıkışımızı takiben Kapıkule sınır kapısına varış.Pasaport ve vize işlemleri sonrası  Bulgaristan’a giriş. Yolculuğumuz Stara Zagora’yu takiben Veliko Tarnovo üzerinden  Rusçuk karayolu takip edilerek  devam ediyor.


2. Gün: BÜKREŞ

Sabah saatlerinde Ruscuk'ta restoranımızda kahvaltı molasının ( ekstra ) ardından, Tuna nehri üzerindeki Dostluk köprüsü üzerinden geçerek Bükreş’e varış.Varışımızla birlikte Bükreş şehir gezisi başlıyor. Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çauşescu tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2.Büyük yönetim binası olan Parlamento sarayını panoramik olarak geziyoruz.. Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli önünde fotoğraf molasının ardından şehrin tadını doyasıya çıkartabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Bükreş’te ki otelimizde.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Romen gecesine ( 35€ ) katılabilirler.


3. Gün: BÜKREŞ (Sinaia – Bran - Braşov - Şatolar )

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Sinai – Braşov -Şatolar turuna katılabilirler.

Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp Transilvanya turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosunu ziyaret ediyoruz. Ormanın içindeki bu güzel sarayın içini rehber eşliğinde gezdikten sonra birbirinden güzel heykellerini ve bahçelerini gezmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Şato gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin pazarını gezebilir kafelerde zaman geçirebilir veya hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Kont Dracula turumuzun ardından Romanya’nın en ünlü kentlerinden Braşov’a geçiyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, beyaz kule, dünyanın en dar sokağı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.(45 €)


4. Gün: BÜKREŞ – VELİKO TARNAVO - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Rusçuk sınır kapısından Tuna Nehri’nin üzerinde bulunan Dostluk Köprüsü’nü geçerek, Eski Bulgar başkenti Veliko Tarnovo şehrine yol alıyoruz. Veliko Tarnovo’ya varışımıza birlikte panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.(Otobüs indirme noktaları Bakırköy,Beşiktaş ve Kadıköy’dür)


Birde Bu Turlara Bakın

Ramazan Bayramı Özel Romanya Turu
3 Gece 4 Gün 14.06.2018
Ramazan Bayramı Özel Romanya Turu
149.00 Kişi Başı

Drakula'nın Şatosunu Görmeye Hazır mısınız?

Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x