Ramazan Bayramı Özel Bosna Hersek Turu
Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay, Vrelo Bosna Turu. 2 Gece 3 Gün Tam Pansiyon Gezilecek Yerler: Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay, Vrelo Bosna Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Pegasus HavaYolları Konaklama : 4 Yıldızlı Oteller Vize :

Vizesiz Tur

Telefon : 0212 236 5850
450.00 € / Kişi Başı

Ramazan Bayramı Özel Bosna Hersek Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– SARAYBOSNA( Başçarşı)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna Kontuarı önünde 07:00‘de  buluşma.Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 09:30’da hareket 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Turumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı savaş tünelini ve müzesini ziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti,ardından öğle yemeğimizi alacağımız restauranta gidiyoruz.Yemeğin ardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana geçiyoruz.Akşam yemeği bitiminde otelimize varış ve konaklama.

 


2. Gün: SARAYBOSNA (Mostar - Poçitel - Blagaj)

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Bosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve akşam yemeğimizi alacağımız dönüş yolumuzda bulunan Jablanica şehrine hareket, meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna’da ki otelimize hareket ediyoruz. Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.


3. Gün: SARAYBOSNA (Vrelo Bosna ) - İSTANBUL

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz.,Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi) gezinti ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından en kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


Birde Bu Turlara Bakın

Ramazan Bayramı Özel Saraybosna Turu
2 Gece 3 Gün 15.06.2018
Ramazan Bayramı Özel Saraybosna Turu
399.00 Kişi Başı

Pegasus Havayolları ile 2 Gece 3 Gün Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay Turu

Satın Al
Ramazan Bayramı Özel Bosna Hersek Turu
2 Gece 3 Gün 15.06.2018
Ramazan Bayramı Özel Bosna Hersek Turu
450.00 Kişi Başı

Saraybosna, Mostar, Poçitel, Blagay, Vrelo Bosna Turu. 2 Gece 3 Gün Tam Pansiyon

Satın Al
Ramazan Bayramı Özel Uçaklı Balkanlar Turu
7 Gece 8 Gün 16.06.2018
Ramazan Bayramı Özel Uçaklı Balkanlar Turu
599.00 Kişi Başı

Pegasus Havayolları ile 7 Gece 8 Gün Uzun Balkanlar Turu

Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x