BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU ( Otobüslü )
KUZU ÇEVİRME DAHİL - MÜZİKLİ MAKEDON GECESİ DAHİL Gezilecek Yerler: Bulgaristan,Sırbistan,Bosna-Hersek,Karadağ,Hırvatistan,Arnavutluk,Makedonya,Yunanistan Gün : 8 GECE 9 GÜN Ulaşım : Lüx Otobüsle Konaklama : 7 Gece Konaklama Vize :
  • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • Yunanistan ve Bulgaristan için TC vatandaşlarına vize uygulaması vardır.
  • Geçerli Shengen vizenizle Turumuza katılabilirsiniz.
  • Yeşil Pasaport Sahiplerine Vizesiz.
Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU ( Otobüslü ) Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL HAREKET

Kadıköy: 21:30 Kadıköy evlendirme dairesi önü
Mecidiyeköy: 22:00 Mecidiyeköy Trump Tower önü 
Bakırköy: 22:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek İpsala'ya doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. 

2. Gün: KAVALA / SELANİK ( Yunanistan )

Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç (Alexandropouli), Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanthi) güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Kavala’da kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Mola sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz.

(Kavala-Selanik 135 km –1 saat 30 dakika)

Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğimizin ardından Büyülü Selanik sokaklarında serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve otelimize varışla birlikte dinlenme. Dileyenler Selanik sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler. Modiano Çarşısı ve Kapani Pazarı alışveriş için bizim size özel tavsiyelerimiz. Akşam yemeği için lobide buluşuyoruz ve yemeğimizi alacağımız restorana transfer oluyoruz. Yemeğin bitiminde konaklama Selanik’te ki otelimizde.


3. Gün: SELANİK ( Yunanistan ) – MANASTIR / ÜSKÜP ( Kuzey Makedonya )

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp, Makedonya sınırına hareket ediyoruz ve sınır geçiş işlemleri sonrasında Manastır’a varıyoruz.

 (Selanik-Manastır arası 215 km 3 saat ) +(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)

Manastır’a varışımızla birlikte Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Bahçede rehberimiz eşliğinde özel anlatım ile Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası Manastır şehir merkezine varış ve Manastır şehir turu. Yarım saatlik serbest zaman ve sonrasında Üsküp’e hareket. Camileri, hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki mirasımızın günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Ülkemize yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü ve Yahya Kemal’in “Kaybolan Şehri” Üsküp’e varış.

 

Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Dinlenme için otelimize hareket. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.


4. Gün: KALKANDELEN / OHRİD ( Makedonya )

Sabah kahvaltısının ardından Makedonya'nın bir başka şehri Ohri'ye doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. İlk durağımız Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen (Tetova). Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Ohrid'e varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda, Çınar meydanı, Ohri pazarı ve Safranbolu evlerine benzer evler göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarı Saltuk türbesini ve Zeynel Abidin Tekkesini ziyaret ediyoruz. Ardından fotoğraf ve alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Serbest zaman bitiminde UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölünü ziyaret.Ohrid gezimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için lobide buluşuyoruz ve yemeğimizi alacağımız restorana transfer oluyoruz. Balkan müzikleri eşliğinde alınan yemeğin bitiminde konaklama Ohrid'de ki otelimizde.


5. Gün: TİRAN / İŞKODRA (Arnavutluk) BAR ( Karadağ )

Sabah kahvaltısının ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Tiran şehir turumuza başlıyoruz.Ethem bey camii, saat kulesi, İskender Kastroti anıtı, İtalyan idaresi döneminde yapılan devlet binaları ve Tiran Müzesi, Halveti Tekkesi ziyareti sonrasında bir başka Arnavutluk şehri İşkodra’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuzun sonrasında Karadağ’ın tatil bölgesi olan Bar şehrine hareket ediyoruz. Bar şehrinin tarihi cilalı taş devrine kadar uzanmaktadır. Slavlara,Bizanslılara,Venediklilere ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapan şehrin eski şehir bölümünü ziyaret edeceğiz.Turumuzun bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bar’da ki otelde.


6. Gün: BUDVA / KOTOR ( Karadağ ) – DUBROVNİK (Hırvatistan) TREBINJE (Bosna-Hersek)

Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından Budva’ya doğru yola çıkıyoruz. Budva'ya varmadan hemen önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Ardından Karadağ’ın tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma Adriyatik’in incisi Dubrovnik’e varıyoruz. Panoramik şehir gezisi. Eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, 14. yüzyıldan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar keşif duraklarımız. Dubrovnik gezimizin ardından Karadağ ile Bosna-Hersek sınırında bulunan Trebinje Şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de  ki otelimizde.


7. Gün: POCITEL /MOSTAR/ SARAYBOSNA (Bosna-Hersek)

Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından.İlk olarak aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde meşhur kuzu çevirme yedikten sonra Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir ardından otelimize varış ve konaklama.

*Akşam yemeği yerine öğle yemeğinde Kuzu çevirme yenilecektir.


8. Gün: SARAYBOSNA (Bosna-Hersek ) BELGRAD ( Sırbistan )

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından Belgrad’a doğru hareket. Tuzla yolu üzerinden geçerek canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’a varış. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrat’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa ( Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikir bayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur çeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova Caddesi, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize hareket varış. Akşam yemeği ve Geceleme Belgrad’daki otelimizde.


9. Gün: SOFYA ( Bulgaristan ) -İSTANBUL

 Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Radja -Paracın- Niş- karayolunu takiple Sofya şehir merkezine hareket. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Gezimiz sonrası serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve  öğle yemeği molası. Ardından İstanbul’a hareket.

İstanbul’a varışımızla bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.


Birde Bu Turlara Bakın

TÜM TURLAR DAHİL
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
7 Gece 8 Gün 13.10.2023
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
725.00 Kişi Başı

MAKEDON GECESİ / KUZU ÇEVİRME DAHİL

İncele / Satın Al
BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU
8 GECE / 9 GÜN ( 7 GECE KONAKLAMA ) 14.10.2023
BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU
550.00 Kişi Başı

EXTRA GEZİ ÜCRETİ YOK

İncele / Satın Al
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR TURU
3 Gece 4 Gün ( 2 Gece Konaklama ) 09.11.2023
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR TURU
475.00 Kişi Başı

10 KASIMDA ATAMIZIN EVİNDEYİZ

İncele / Satın Al
ARA TATİL ÖZEL
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
6 Gece 7 Gün 11.11.2023
UZUN BALKAN TURU ( Uçaklı )
725.00 Kişi Başı

--------EKSTRA TURLAR DAHİL------- -----KUZU ÇEVİRME İKRAMI----- MÜZİKLİ BALKAN GECESİ DAHİL

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x