İşleminiz yapılıyor, lütfen bekleyiniz.

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
 • kişi/gece 0.00
 • Konaklama 4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA
 • Gezilecek Yerler Yunanistan-Makedonya-Bulgaristan
 • Kalkış KONTENJAN 40 KİŞİDİR
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR Hakkında Genel Bilgiler

Orhan Karaveli 1930 yılında Ankara’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Londra Politeknik Okulu’nda öğrenimini sürdürdü. Yeni İstanbul, Milliyet, Vatan ve Cumhuriyet gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazdı. Çocukluğunda Atatürk ile tanıştı. Sabiha Gökçen'in manevi oğludur. Nazım Hikmet'in arkadaşı olan Karaveli ayrıca ülkemizden Küba'ya giden ilk kişidir.

Türk basınına 50 yılı aşkın süre hizmetleri nedeniyle 2004’te Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne değer görüldü. Basın Şeref Kartı sahibidir. İstanbul’da yaşıyor. Evli, üç çocuk babası.

 

Tur Programı

1. Gün: İstanbul – Kavala -Selanik

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek İpsala'ya doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç (Alexandropouli), Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanthi) güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Kavala önlerinden geçerken bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası.

Ardından Selanik şehrine hareket ediyoruz. Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Yazarımız ve rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından çok güzel bir öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğimizin ardından Büyülü Selanik sokaklarında serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve otelimize varışla birlikte dinlenme. Dileyenler Selanik sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler. Modiano Çarşısı ve Kapani Pazarı alışveriş için bizim size özel tavsiyelerimiz.Konaklama ve Akşam yemeği  otelimizde.

 


2. Gün: Selanik (YUNANİSTAN) Manastır/Ohrid (MAKEDONYA)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp, Makedonya sınırına hareket ediyoruz ve sınır geçiş işlemleri sonrasında Manastır’a varıyoruz. (Selanik-Manastır arası 215 km 3 saat ) +(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir) Manastır’a varışımızla birlikte öğle yemeği için serbest zaman Sonrasında Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Bahçede yazarımız ve rehberimiz eşliğinde özel anlatım. 1 saat sürecek ve Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası Manastır şehir merkezine varış ve Manastır şehir turu ve yarım saatlik serbest zaman ve sonrasında Üsküp’e harekette ilk durağımız Kalkandelen ve Alaca Camii.Alaca camii ziyareti ve küçük bir mola sonrası camileri, hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki mirasızımızın günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Ülkemize yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü ve Yahya Kemal’in “Kaybolan Şehri” Üsküp’e varış. (Kalkandelen -Üsküp arası 45 km- Yarım saat)  dinlenme için otelimize hareket. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Ohrid /Kalkandelen/Üsküp (MAKEDONYA)

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılma ve Üsküp’e harekette ilk durağımız Üsküp Şehrinin kaleden temaşası, Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve Postane binasının görülmesi. Ardından Türk Çarşısı gezisi yapılacaktır. Gezimiz sonrası öğle yemeği molası ardından Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü üzerinden geçerek İskender Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra serbest zaman ve öğle yemeği.
Yemeğimizden ardından Bulgaristan’a hareket ediyoruz.
Üsküp –Sofya 240 km- 3 buçuk saat)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir) varışımızla birlikte uzun yolculuk sonrası dinlenme için otelimize hareket.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: Üsküp (MAKEDONYA) Sofya –Plovdiv (BULGARİSTAN) – Edirne-İstanbul

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ve Sofya şehir merkezine  hareket varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan AlexsanderNevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Yazarımız Sofya'da Atatürk'ün askeri ateşe olduğu zamanlardan bahsedecek. Gezimiz sonrası serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve  öğle yemeği molası. Ardından Plovdiv'e (Filibe) hareket. (Sofya-Plovdiv 140 km- 2 buçuk saat)varışımızla birlikte Filibeşehir turumuza başlıyoruz. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve GeorgiMavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Gezi sonunda Akşam yemeği molası veriyoruz.. Akşam yemeği sonrası İstanbul’a hareket.(Plovdiv - İstanbul 420 km- 5 – 6 saat)(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir). İstanbul’a varışımızla bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İlk sabah Otobüste alınacak hazır paket kahvaltı
4 * Otellerde 3 gece konaklama
Otellerde Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet Otellerde ve Lokal Restoranlarda alınacak Öğle yemeği
Günde 2 adet kişi başı 0,5 Su
Otobüste Günde 2 kez Çay-Kahve-İçecek ikramı
Lüks Otobüsler ile ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Yazarımızın anlatımları
Müze ve Giriş ücretleri
Kulaklık Hizmeti
Seyahat Çantası
Akşam yemeklerinde alınacak
1 alkollü veya alkolsüz içcecek

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen Vize Ücreti (140 €)
Şahsi harcamaları
Otel ekstraları
Öğle Yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE HAVA MUHALEFETİ, DEPREM, SEL VB. SEBEPLERDEN DOLAYI YAPILAMAYAN TURLARDAN ACENTEMİZİN SORUMLULUĞU YOKTUR.

  YOLCULUK ESNASINDA HAVA VE YOL KOŞULLARINDAN DOLAYI DOĞABİLECEK GECİKMELERDEN SEYAHAT ACENTAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ.

  BU TURUMUZ İSTANBUL’DAN HAREKET ETTİĞİ ANDA BAŞLAR İSTANBUL’A DÖNÜLDÜĞÜ ANDA BİTER.

  REZERVASYON SIRASINDA OTOBÜS KOLTUK NUMARASI VERİLMEZ.

  REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ TAKDİRDE PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDIYLA PROGRAM SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  %30 İndirim
  AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU
  3 Gece 4 Gün 14.12.2017
  AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU
  1038.70 $
  799.00 $ Kişi Başı

  Kalbim Kudüs`te kaldı kitabının yazarı Ahmet Turgut ile Kudüs Turu

  İnceleSatın Al
  %25 İndirim
  K.MARAŞ-G.ANTEP-Ş.URFA TURU
  2 GECE 3 GÜN 22.12.2017
  K.MARAŞ-G.ANTEP-Ş.URFA TURU
  1190.00 TL
  950.00 TL Kişi Başı

  PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

  İnceleSatın Al
  2018 Vizesiz Bosna Turları 2 Gece 3 Gün
  2 Gece 3 Gün 12.01.2018
  2018 Vizesiz Bosna Turları 2 Gece 3 Gün
  229.00 Kişi Başı

  PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

  İnceleSatın Al
  2018 Vizesiz Belgrad Turları Kış Dönemi 2 Gece 3 Gün
  2 Gece 3 Gün 12.01.2018
  -
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x