İşleminiz yapılıyor, lütfen bekleyiniz.

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
 • kişi/gece 0.00
 • Konaklama 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon
 • Gezilecek Yerler
 • Kalkış
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– SOFYA ( Bulgaristan )

19 NİSAN 2018 GECESİ

Kadıköy: 21:30 Kadıköy evlendirme dairesi önü
Beşiktaş: 22:00 Mecidiyeköy TrumpTower önü
Bakırköy: 22:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. SvilengradHarmanlı, Filibe ve Pazarcık güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası. Mola sonrası Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış.

(İstanbul – Sofya 570 km –7 saat 30 dakika)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)

20 NİSAN 2017

Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan AlexsanderNevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Yazarımız Sofya'da Atatürk'ün askeri ateşe olduğu zamanlardan bahsedecek ve yaşadığı yerleri görerek anılara ortak olacağız.

Turumuz sonrasında öğle yemeği için Sofya’nın en otantik restoranına gidiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman.
Konaklama otelimizde.


2. Gün: SOFYA ( Bulgaristan ) – ÜSKÜP ( Makedonya ) 21 NİSAN 2018

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılma Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz.

Sofya - Üsküp 240 km- 3 buçuk saat)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)

Gerekli molalar vererek Üsküp’e varıyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeğini alacağımız restorana varıyoruz. Yemeğin bitiminde ilk durağımız Üsküp Şehrinin kaleden temaşası, Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve Postane binasının görülmesi. Ardından Türk Çarşısı gezisi yapılacaktır. Gezimiz sonrası öğle yemeği molası ardından Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü üzerinden geçerek İskender Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


3. Gün: ÜSKÜP ( Makedonya ) MANASTIR - SELANİK ( Yunanistan ) 22 NİSAN 2018

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılma Selanik’e hareket ediyoruz. İlk durağımız Kalkandelen ve Alaca Camii. Alaca camii ziyareti ve küçük bir mola sonrası Manastır’a varışımızla birlikte öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Bahçede yazarımız ve rehberimiz eşliğinde özel anlatım. 1 saat sürecek ve Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası Manastır şehir merkezine varış ve Manastır şehir turu ve yarım saatlik serbest zaman ve sonrasında Selanik şehrine hareket ediyoruz.. Varışımız ile birlikte otele yerleşme ve serbest zaman .Modiano Çarşısı ve Kapani Pazarı alışveriş için bizim size özel tavsiyelerimiz. Saat 20.00'de otelimizin lobisinde toplanıp Selanik şehir merkezine varış ve ilk durağımız Atatürk’ün de bir zamanlar uğrak yeri olan Kafadarya restoranda kısa bir mola sonrası Özel Sirtaki gecemiz için Kouzine Restorana varış. Sirtaki sonrası geceleme otelimizde.


4. Gün: SELANİK ( Yunanistan )- İstanbul 23 NİSAN 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Yazarımız ve rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerlerarasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından çok güzel bir öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz ve sınır geçiş işlemleri sonrası akşam yemeği molası ve İstanbul’a varış ve turumuzun sonu


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İlk sabah Otobüste alınacak hazır paket kahvaltı
4 * Otellerde 3 gece konaklama
Otellerde Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet otellerde ve Local Restoranlarda alınacak Akşam yemeği
Selanik Sirtaki gecesi eşliğinde alınacak yemekler
Günde 2 adet kişi başı 0,5 Su
Otobüste Günde 2 kez Çay-Kahve-İçecek ikramı
Lüks Otobüsler ile ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Yazarımızın anlatımları
Müze ve Giriş ücretleri
Kulaklık Hizmeti
Akşam yemeklerinde alınacak
1 alkollü veya alkolsüz içcecek

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen Vize Ücreti (140 €)
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Yurtdışı Çıkış Harcı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  %30 İndirim
  AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU
  3 Gece 4 Gün 14.12.2017
  AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU
  1038.70 $
  799.00 $ Kişi Başı

  Kalbim Kudüs`te kaldı kitabının yazarı Ahmet Turgut ile Kudüs Turu

  İnceleSatın Al
  %25 İndirim
  K.MARAŞ-G.ANTEP-Ş.URFA TURU
  2 GECE 3 GÜN 22.12.2017
  K.MARAŞ-G.ANTEP-Ş.URFA TURU
  1190.00 TL
  950.00 TL Kişi Başı

  PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

  İnceleSatın Al
  2018 Vizesiz Bosna Turları 2 Gece 3 Gün
  2 Gece 3 Gün 12.01.2018
  2018 Vizesiz Bosna Turları 2 Gece 3 Gün
  229.00 Kişi Başı

  PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

  İnceleSatın Al
  2018 Vizesiz Belgrad Turları Kış Dönemi 2 Gece 3 Gün
  2 Gece 3 Gün 12.01.2018
  -
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x