Bir Ömür Hayranlık Kudüs Turu
Kutsal Mabede Yolculuk. Türk Havayolları ile 3 Gece 4 Gün Kudüs Turu Gezilecek Yerler: Yafa, Kubbet, Üs Sahra, Mesicid-i Aksa, Burak Mesicidi, Zeytin Dağı, Arap Çarşı, Acı Yolu Via Dolorosa, Getshamena Bahçesi, El Halil Camii, Eriha, Lut Gölü, Hal Hul, Beytüllahim, Bethlehem Gün : 3 Gece 4 Gün Ulaşım : Türk Hava Yolları Konaklama : 3-4 Yıldızlı Oteller Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Bir Ömür Hayranlık Kudüs Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL / TEL AVİV-YAFA / KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde .....de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından ......de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat .....de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası,Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: KUDÜS

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi bulunmaktadır.Cuma namazının kılınmasının ardından Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. 
 
 


3. Gün: EL HALİL / ERİHA / ÖLÜDENİZ ( Lut Gölü )

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır.Ziyaret  sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket ediyoruz.Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünde rehberimizin anlatımı sonrası serbest zaman .Gezimiz sonrası bir Memlük Kervansarayı içinde bulunan Hz.Musa kabrine  geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. 


4. Gün: KUDÜS / BEYTLAHM / TEL AVİV / İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma.Buluşma sonrası  Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti,Hz.İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesini (milletler kilisesi) , Zion dağındaki Hz.Davud’un kabrini ziyaret ediyoruz.Gezimiz sonrası   Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü,Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesini ziyaret ediyoruz.Tur sonrası kadim Kudüs şehrine veda ediyoruz.Turumuzdaki son ziyaret noktamız olan Bethlehem şehrine hareket ediyoruz .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  edeceğiz.Tur bitimi Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Türk   Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat ......de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle… 


Birde Bu Turlara Bakın

''5BİN'' YILLIK HAYRANLIK KUDÜS
3 Gece 4 Gün 29.08.2019
''5BİN'' YILLIK HAYRANLIK KUDÜS
649.00 Kişi Başı

KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x