''5BİN'' YILLIK HAYRANLIK KUDÜS
KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS Gezilecek Yerler: KUDÜS - TEL AVİV - YAFA - BETHLEHEM - ÖLÜ DENİZ LUT GÖLÜ - ERİHA - HZ.MUSA KABRİ Gün : 3 Gece 4 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları Konaklama : Pegasus Havayolları Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

''5BİN'' YILLIK HAYRANLIK KUDÜS Hakkında Genel Bilgiler

Beş bin yıldır insanoğlu Zeytin Dağı ve Judean Tepeleri arasındaki bölgeye yerleşmiştir.Günümüzde Kudüs,Yeni Kudüs ve etrafı surlarlarla çevrilmiş Eski Kudüs olmak üzere ikiye ayrılmış vaziyettedir.Yahudiler,Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal şehre açılan yedi adet kapı vardır.Arnavut kaldırımlı sokaklar,pazarlar arasınevler ve avlular arasında özellikle dikkat çeken üç abide vardır.Mescid-i Aksa,Ağlama Duvarı ve Kutsal Kabir Kilisesi. 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL ❃ TEL AVİV • YAFA ❃ KUDÜS

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde 03:30’da rehberimizle buluşma.İşlemlerimizin ardından 06:30’da (TK784) Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 08:40'da Tel Aviv’e varış sonrası pasaport ve gümrük işlemleri sonrası tarihi Yafa bölgesine geçiyoruz.Yafa - Tel Aviv gezimizde panoromik olarak göreceğimiz yerler arasında Yafa liman bölgesi ,Neve Tzedek Mahallesi ,Kedumim Meydanı,Sultan II.Abdulhamid döneminde yapılan Saat kulesi ve Saat meydanı,Tarihi Çeşme,Mahmudiye Ulu Cami Bahriye Camii ,Hatachana Eski Osmanlı Tren istasyonu bulunuyor.Gezimiz sonrası yaklaşık bir saat uzaklıktaki kadim Kudüs şehrine hareket ediyoruz.Varış sonrası Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü eşliğinde rehberimizden bölge hakkında bilgilendirme alıyoruz.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama Bethlehem’deki otelimizde.


2. Gün: KUDÜS

Otelde alınan Kahvaltı sonrası dinsel ziyaretlere uygun giyisilerle ve rahat yürüyüş ayakkabıları ile başlayacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi bulunmaktadır.Ziyaretlerimiz sonrası Cuma namazı için serbest zaman .Namaz sonrası Musevilerin yıkılan Büyük Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Hz.İsa’nın çarmıha gerilmek üzere yürütüldüğü Acı Yolu ViaDolorosa ,Kutsal Kabir Kilisesi ,Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz..Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


3. Gün: KUDÜS ❃ BETHLEHEM ❃ ÖLÜ DENİZ LUT GÖLÜ ❃ ERİHA ❃HZ.MUSA KABRİ

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bethlehem şehrine geçiş. .Burada Bizans döneminde yapılmış olan Doğuş ,Beşik kilisesinin içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret edeceğiz. Ziyaretler sonrası kaeyifli saatler geçirmek üzere Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan Lut Gölün’de yüzme ve şifalı çamur deneyimi yaşayacağız.Ziyaretimiz sonrası Ürdün Nehri yakınlarındaki güzel kokulu şehir olarak ta bilinen Eriha şehrine geçiyoruz.İncil’deHz.İsa’nın şeytanla mücadelesinin geçtiğine inanılan Jericho Temptation (Ayartma) manastırını panoromik olarak görüyoruz.Gezimiz sonrası Hazret-i Musa(a.s) ‘nınmakamının bulunduğu yer olan Nab-i Musa’yı göreceğiz.Memlük Sultanı Baybars’ın kabir üzerine yaptırdığı Eriha-Kudüs yolu üzerindeki Kervansaray çölün ortasındaki manevi vaha olarak adlandırılır.Tek minerali camii ve türbe deniz seviyesinin üç yüz metre aşığıdadır.Turumuz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


4. Gün: KUDÜS ❃ İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizin ardından Kudüs şehrindeki ziyaretlerimizi tamamlayacağız.İlk olarak Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kiliseyi ,Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesini göreceğiz.Sonrasında Müslüman,Hristiyan ve Yahudi mahallelerinin birbirine karıştığı yollardan geçerek Sion dağındaki Hz.Davud’un mezarına varacağız.Ziyaret sonrası son durağımız Hz.İsa’nın Havarileri ile son yemeğini yediği yer olduğuna inanılan Son Akşam Yemeği Odası(Canacle) .Tur bitimi 16:00‘da Havalimanına hareket. İşlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi(TK 837) ile saat 20.00’da İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x