Yavru Vatan Kıbrıs Turu 1 Gece 2 Gün
Pegasus Havayolları İle Mart 2018'de Yarım Pansiyon Otel Konaklaması Gezilecek Yerler: Lefkoşa-Girne-Gazimagosa Gün : 1 Gece 2 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları İle Konaklama : Butik Otel'de Yarım Pansiyon Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Yavru Vatan Kıbrıs Turu 1 Gece 2 Gün Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL/LEFKOŞA /GİRNE

Sabiha Gökçen Havaalanında 07.45‘te buluşma Pegasus Havayolları PC 1992 Tarifeli uçağı ile 09.05’de İstanbul-Lefkoşa uçuşu (1 saat 25 dakikalık uçuş) lokal saat ile 09.35’te Ercan Havalimanına varış. (Saatlerimiz 1 saat geri alıyoruz.) Havaalanında karşılama sonrası otobüsümüze binme ve Adanın Başkenti Lefkoşa’ya hareket (31 km-35 dakika) ilk olarak Kahvaltı sonrasında gezimize başlıyoruz.

Tarihe Kanlı Noel olarak geçen bir katliamın yaşandığı ev olan Barbarlık Müzesini geziyor ve o dramı adeta bizlerde yeniden yaşıyoruz. Buradan Yeşil Hat gezisi sonrası yürüyerek Girne Kapısı, Kıbrıs Mevlevihanesi, Venedik Sütunu, Lokmacı Sınır Kapısı, Büyük Han ve Selimiye camiisi (Cuma Namazı için 1 saat serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası belirtilen saatte ve yerde buluşma sonrasında Eski Osmanlı evlerinin bulunduğu sokakta ilerleyerek Arap Ahmet Mahallesine geçiyor ve Arap Ahmet Camini ve Haziresini ziyaret ediyoruz. Sonrasında otobüsümüze binip Girne’ye hareket. (32 km-40 dakika)

Cafer paşa camii (İkindi Namazı), Girne kalesi, Girne Marina, Kordonboyu gezisi sonrasında otobüsümüze binip Bellapais manastırı ziyareti ve Muhteşem Girne manzarası sonrasında Alsancak Bölgesine hareket. 1974 yılında Adaya ilk çıkarma yaptığımız plaj ve burada şehit olan askerlerimize ait olan Karaoğlan şehitlik ziyareti sonrası, Rumların Türklere karşı kullandığı silahların sergilendiği açık hava savaş müzesi gezisi sonrası yakın bir camide Akşam namazını kılıp, The Olive Tree butik otelimize hareket.(www.hotelolivetree.com) akşam yemeği otelde yemek sonrasında odalarımıza yerleşme ve dinlenme.


2. Gün: GİRNE / GAZİMAĞUSA / İSTANBUL

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası 08.30’da otelden eşyalarımız ile birlikte hareket. Hz.Osman’ın Hilafeti döneminde şehit düşen 7 adet sahabe efendilerimizin türbesinin bulunduğu Hz.Ömer türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrasında 1974 yılında Rumların vahşice katlettiği köyleri(Sandallar-Muratağa-Atlılar) ve toplu mezarları ziyaret ediyoruz. Ardından Aziz Barnabas Manastırına geçip Barnabas’ın ilginç hikayesini dinliyoruz. Aziz Barnabas’dan sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında öğle namazı için mola ardından Hayalet Şehir olarak bilinen Kapalı Maraş bölgesini otobüsten panaromik geziyoruz.

Otobüsümüzden inip gezimize Lala Mustafa Paşa Cami(İkindi ve Akşam Namazı burada) Namık Kemal Zindanı, 28 Çelebi Mehmet Türbesi, Sinan Paşa Cami gezileri sonrası alışveriş molası veriyoruz. Burada belirtilen saatte ve yerde buluşma sonrasında akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Akşam yemeği ardından alışveriş için serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma. 21.30 ’da Ercan Havalimanına hareket ediyoruz. (23 km-25 dakika)

Pegasus Havayolları PC 1923 tarifeli uçağı ile 23.20’de Lefkoşa- İstanbul uçuşu (1 saat 30 dakikalık uçuş) 00.55’te Sabiha Gökçen Havalimanına iniş vedalaşma ve turumuzun sonu.


Birde Bu Turlara Bakın

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x