İskeçe Karnaval Turu
YUNANİSTAN’DA KARNAVAL KEYFİ… Gezilecek Yerler: SELANİK - İSKEÇE - GÜMÜLCİNE - KAVALA Gün : 2 gece 3 Gün ( 1 Gece Konaklama ) Ulaşım : Lüx Otobüsle Konaklama : 4 Yıldızı otelde Oda Kahvaltı Konaklama Vize :

TC Vatandaşlarına Shengen vize uygulaması vardır.

Yeşil Pasaport sahipleri turumuza vizesiz katılabilirler

Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

İskeçe Karnaval Turu Hakkında Genel Bilgiler

Brezilya’nın Rio şehrinde düzenlenen ünlü uluslararası karnavalın benzeri olan bu karnavalda çok eğleneceğiz.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – KAVALA-SELANİK ( Yunanistan )

Kadıköy: 19:00 Evlendirme Dairesi Önü
Mecidiyeköy : 19:30 Bambi Cafe Önü 
Bakırköy: 20:00 İncirli Ömür Plaza Önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek İpsala'ya doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç (Alexandropouli), Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanthi) güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Kavala’ya varış. 


2. Gün: SELANİK ( Yunanistan )

Kavala’da kahvaltı molası. Kahvaltı sonrası, Kavala şehir turuna başlangıç. Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı. Fotoğraf çekme molası. Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesinden sonra serbest zaman. Volvi – Koronia Gölleri'ni görerek Selanik’e varış.Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından Büyülü Selanik sokaklarını keşfetmek için serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve otelimize varışla birlikte dinlenme. Dileyenler Selanik sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler. Konaklama Selanik’te ki otelde.

Dileyen Misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Sirtaki Eğlencesine katılabilirler ( 45 Euro )


3. Gün: İSKEÇE KARNAVALI ( Yunanistan )- İstanbul

Sabah erken kahvaltı sonrası İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe, Avrupa Birliği tarafından Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri ünvanına sahiptir. Osmanlı izlerinin hâkim olduğu tarih kokan sokaklarını gezdikten sonra İskeçe karnavalının geçit törenini izleyeceğiz. Brezilya’nın Rio şehrinde düzenlenen ünlü uluslararası karnavalın benzeri olan bu karnavalda çok eğleneceğiz. Ülke ve ülke dışından karnavalı izlemeye gelen yaklaşık 200 bin kişi ile birlikte coşkulu bir şekilde karnaval görüntülerini izleyerek, eğlenip akşam saatlerinde Gümülcine şehrine geçiyoruz. Tarihi Çukur Kahve'de demleme çay, Türk Kahvesi içtikten sonra Dedeağaç karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk ve turumuzun sonu.


Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x