KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
TARİHE TREN İLE YOLCULUK Gezilecek Yerler: DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : UÇAK-LÜKS OTOBÜS VE TREN Konaklama : 2 GECE OTEL 1 GECE TREN Vize : Telefon : 0212 236 5850
1399.00 TL / Kişi Başı

KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: VE 2.GÜN İSTANBUL - ANKARA – KURTALAN EKSPRESİ

03:30 - Beylikdüzü Migros
04:00 - İncirli Metrobüs Boyner Önü
04:30 - Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
05:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
05:15 - Kartal Köprüsü 

Değerli misafirlerimizle, belirtilen noktalarda buluşmanın ardından Hitit Tour otobüs içi ikramları eşliğinde, Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 09.00 civarında sona ermesini takiben, sabah saat 10:30 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 10:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD KURTALAN EKSPRESİ vagonlarımıza yerleşiyor ve 11.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Kurtalan Ekspresinde.


3. Gün: BATMAN – HASANKEYF– MİDYAT

Sabah saatlerinde Batman’a varıyoruz. Batman’da yapacağımız kısa turun ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasan Keyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilı Su Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalacak olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini , gizli su tünelini , El Rızık camiinin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Midyat’a hareket ediyoruz. İlk olarak öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Midyat’a gezilecek yerler arasında Estel Han, Midyat kent müzesi(Hacı Şehmus Mete konağı),Ulu cami gezisi sonrasında otelimize yerleşip otelde akşam yemeğimizi alıyoruz.


4. Gün: MİDYAT- MARDİN

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Mardin’e 22 km uzaklıktaki Mor Gabriel Manastırı ( Deyrul Umur) geziyoruz. Kilise Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryemana, Mor Şamuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmaktadır.Buradan Mardin’e hareket ve Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak Cihangir bey türbesi ve Kasımiye medresesini geziyoruz Eski Mardin şehir merkezine geçip Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. (Mardin müzesinde Etnoğrafya ve arkeoloji müzesi ve Meryem ana kilisesi bulunmaktadır.) Mardin şehir turumuza Kasım Tuğmaner camii yanından Tarihi Kayseriye pasajına giriyoruz. Buradan içinde sakalı şerifinde olduğu Ulu Cami ve minaresini görüp Sipahiler çarşısı sonrası Hasan Akyar halk çarşısından Şehidiye medresesini ziyaret diyoruz. Zinciriye medresesine doğru hareket ediyoruz. Zinciriye medresesi ziyareti sonrasında serbest zaman belirtilen yer zamanda buluştukdan sonra Otobüsümüze doğru hareket ediyoruz. Süryanilerin en eski mabetlerinden birisi olan Deyrul Zaferan Manastırına geçiyoruz. Gezimizin bitiminde akşam yemeğimizi alacağımız restoranata geçiyoruz.Yemek sonrası otelimize hareket ve konaklama.


5. Gün: ŞANLIURFA - İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Şanlıurfa’ya hareket.Varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları gezilecek yerler arasında.Alışveriş ve kişisel keşifler için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket ediyor ve vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
4 GECE 5 GÜN 10.04.2019
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN 23.04.2019
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
1599.00 TL Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN 24.04.2019
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
1599.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - LAODİKYA TURU
1 GECE 2 GÜN 21.06.2019
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - LAODİKYA TURU
489.00 TL Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x