GÜNEY EKSPRESİ İLE KARS-VAN-ERZURUM TURU
MASALSI BİR YOLCULUK Gezilecek Yerler: Van-Ağrı-Kars-Erzurum Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : Güney Ekspresi ile Gidiş - Uçakla Dönüş Konaklama : 1 Gece Trende 3 Gece Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
11950.00 TL / Kişi Başı

GÜNEY EKSPRESİ İLE KARS-VAN-ERZURUM TURU Hakkında Genel Bilgiler

BU KEZ BAMBAŞKA BİR MASALSI YOLCULUKLA SİZLERLEYİZ

Tur Programı

1. Gün: ANKARA - TREN SEYAHATİ GÜNEY EKSPRESİ

Değerli misafirlerimizle, Ankara tren garında Saat 10:30 'da  buluşmamızın ardından TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ vagonlarımıza yerleşiyor ve 11:20’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır.

Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİnde.


2. Gün: TREN SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ – KURTALAN-VAN

Muhteşem manzaralar eşliğinde tren yolculuğumuz devam ediyor. Öğle saatlerinde Siirt’in Kurtalan  ilçesine varıyoruz. TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ seyahatimizi sonlandırıyoruz. Varışımızla birlikte özel otobüsümüze yerleşiyor ve Kış masalına başlıyoruz. Öncelikle Van Gölü kıyısında bulunan Tatvan’a varıyoruz. Panoramik gezimizin ardından Tatvan üzerinden Van’ın Edremit ilçesinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

( Tren varış süresinde gecikme olması durumunda Tatvan turu iptal edilebilir )


3. Gün: AKDAMAR ADASI – VAN MERKEZ – MURADİYE ŞELALESİ -KARS

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Gevaş’a geçiyoruz. Gevaş da  panoramik turun ardından bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncil’den alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi gezdikten sonra Gevaş’a dönüyoruz. Tekne turu sonrası Van Merkeze gidiyoruz. Van şehir merkezini panoramik olarak gördükten sonra harika görüntüler eşliğinde Muradiye’ye varıyoruz. Muradiye şelalesinde vereceğimiz molada gözlerimizi ve ruhumuzu dinlendiriyoruz. Ardından Doğu Beyazıt’a gidiyoruz. Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra beyaz şehir Kars’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Merkezdeki otelimizde.


4. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz .Konaklama otelimizde.

( Akşam yemeği dahil değildir )

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek yemekli Kafkas Gecesi turumuza katılabilirler.


5. Gün: SARIKAMIŞ - ERZURUM - İSTANBUL

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi Kars gezimizin bitiminde Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Erzurum şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada yapacağımız panoramik turun ardından İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka  organizasyonda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

( Yoğunluğa bağlı olarak uçuş çevre şehirlerden yapılabilir )


Birde Bu Turlara Bakın

TREN GİDİŞ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
3 GECE 4 GÜN 03.01.2024
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
14950.00 TL Kişi Başı

MASALSI YOLCULUĞA HAZIR MISINIZ?

İncele / Satın Al
GÜNEY EKSPRESİ İLE KARS-VAN-ERZURUM TURU
4 GECE 5 GÜN 06.01.2024
GÜNEY EKSPRESİ İLE KARS-VAN-ERZURUM TURU
11950.00 TL Kişi Başı

MASALSI BİR YOLCULUK

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x