KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
TARİHE TREN İLE YOLCULUK Gezilecek Yerler: DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA Gün : 3 GECE 4 GÜN Ulaşım : UÇAK-LÜKS OTOBÜS VE TREN Konaklama : 2 GECE OTEL 1 GECE TREN Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - ANKARA – KURTALAN EKSPRESİ

03:30 - Beylikdüzü Migros
04:00 - İncirli Metrobüs Boyner Önü
04:30 - Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
05:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
05:15 - Kartal Köprüsü 

Değerli misafirlerimizle, belirtilen noktalarda buluşmanın ardından Hitit Tour otobüs içi ikramları eşliğinde, Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 09.00 civarında sona ermesini takiben, sabah saat 10:30 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 10:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD KURTALAN EKSPRESİ vagonlarımıza yerleşiyor ve 11.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Kurtalan Ekspresinde.


2. Gün: DİYARBAKIR - MARDİN

Sabah saatlerinde Diyarbakır’a varıyoruz.Varışımızla birlikte ekstra düzenlenecek kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi,Ziya Gökalp Evi, 27 Sahabenin  yattığı yer olan Hz.süleyman Cami, Mardin Kapı, Surlar, Keçi burcu, On Gözlü Köprü ve ardından Eğil’e yolculuk. Burada Tekne Turu (ekstra) ve Hz.Elyesa Türbesi Ziyaret, ardından 1 saatlik yolculuk yaparak Mardin’e geçiyoruz ve Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak Cihangir bey türbesi ve Kasımiye medresesini geziyoruz Eski Mardin şehir merkezine geçip Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. (Mardin müzesinde Etnoğrafya ve arkeoloji müzesi ve Meryem ana kilisesi bulunmaktadır.) Mardin şehir turumuza Kasım Tuğmaner camii yanından Tarihi Kayseriye pasajına giriyoruz. Buradan içinde sakalı şerifinde olduğu Ulu Cami ve minaresini görüp Sipahiler çarşısı sonrası Hasan Akyar halk çarşısından Şehidiye medresesini ziyaret diyoruz. Zinciriye medresesine doğru hareket ediyoruz. Zinciriye medresesi ziyareti sonrasında serbest zaman belirtilen yer zamanda buluştukdan sonra Otobüsümüze doğru hareket ediyoruz. Süryanilerin en eski mabetlerinden birisi olan Deyrul Zaferan Manastırına geçiyoruz. Gezimizin bitiminde akşam yemeğimizi alacağımız restoranata geçiyoruz.Yemek sonrası otelimize hareket ve konaklama.


3. Gün: MARDİN - GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacak ve Şanlıurfa’ya bağlı ismi 19 km mesafede yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbekli Tepe’ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz

Ardından Urfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi’nde zaman yolcuğunda bölgenin tarihi geçmişini gezildikten sonra Konaklama otelimizde. Ardından dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence URFA  SIRA GECESİ (ekstra) ne katılabilirler.


4. Gün: ŞANLIURFA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacak ve Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Urfa’nın manevi değerlerinden sayılan Hayatı Harrani Hazretleri’nin türbesini ziyaretimizin ardından Urfa merkeze ulaşıp. Yol üstünde Hz. Eyyüp’ün çile çektiği mağara ile yıkanarak şifa bulduğu şifalı kuyuyu ziyaret ettikten sonra Urfa merkeze dönüyoruz.Varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları gezilecek yerler arasında.Alışveriş ve kişisel keşifler için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket ediyor ve vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN 25.11.2019
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
1999.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN 18.12.2019
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
1799.00 TL Kişi Başı

GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS''

İncele / Satın Al
AYVALIK-CUNDA ADASI TURU
1 Gece 2 Gün 24.01.2020
AYVALIK-CUNDA ADASI TURU
449.00 TL Kişi Başı

KUZEY EGE'NİN KALBİ ''AYVALIK''

İncele / Satın Al
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN 12.02.2020
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
1599.00 TL Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x