GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
MASALSI YOLCULUKTAN KADİM ŞEHİRLERE... Gezilecek Yerler: DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA Gün : 3 GECE 4 GÜN Ulaşım : UÇAK-LÜKS OTOBÜS VE TREN Konaklama : 2 GECE OTEL 1 GECE TREN Vize : Telefon : 0212 236 5850
7000.00 TL / Kişi Başı

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU Hakkında Genel Bilgiler


ÖYLE BİR TUR DÜŞÜNÜN Kİ HEM TRENLE ANADOLUNUN TÜM GÜZELLİKLERİNİ GÖRECEK HEM DE GÜNEYDOĞUNUN GİZEMLİ TARİHİNE TANIKLIK EDECEKSİNİZ.

Tur Programı

1. Gün: ANKARA – GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ

Değerli misafirlerimizle, Ankara tren garında Saat 10:30'da  buluşmamızın ardından TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ vagonlarımıza yerleşiyor ve 11:20’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİnde.


2. Gün: DİYARBAKIR - MARDİN

  Sabah saatlerinde Diyarbakır’a varıyoruz. TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ seyahatimizi sonlandırıyoruz. Varışımızla birlikte ekstra düzenlenecek kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi,Ziya Gökalp Evi, 27 Sahabenin  yattığı yer olan Hz.süleyman Cami, Mardin Kapı, Surlar, Keçi burcu, On Gözlü Köprü ve ardından 1 saatlik yolculuk yaparak Mardin’e geçiyoruz ve Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak Cihangir bey türbesi ve Kasımiye medresesini geziyoruz Eski Mardin şehir merkezine geçip Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. (Mardin müzesinde Etnoğrafya ve arkeoloji müzesi ve Meryem ana kilisesi bulunmaktadır.) Mardin şehir turumuza Kasım Tuğmaner camii yanından Tarihi Kayseriye pasajına giriyoruz. Buradan içinde sakalı şerifinde olduğu Ulu Cami ve minaresini görüp Sipahiler çarşısı sonrası Hasan Akyar halk çarşısından Şehidiye medresesini ziyaret diyoruz. Zinciriye medresesine doğru hareket ediyoruz. Zinciriye medresesi ziyareti sonrasında serbest zaman belirtilen yer zamanda buluştukdan sonra Otobüsümüze doğru hareket ediyoruz. Süryanilerin en eski mabetlerinden birisi olan Deyrul Zaferan Manastırına geçiyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize hareket ve konaklama.


3. Gün: MARDİN - GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Turumuzun en ilgi çekici yeri olan ve insanlığın bilinen en eski anıtı olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere'de bulunan Stonehenge'den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkıyor.

Rehberimizin özel anlatımlarıyla Göbeklitepe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göbeklitepe ziyareti sonrası Şanlıurfa merkezine geri dönüyoruz. Ardından Urfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi’nde zaman yolcuğunda bölgenin tarihi geçmişini gezildikten sonra Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence URFA  SIRA GECESİ (ekstra) ne katılabilirler.


4. Gün: ŞANLIURFA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacak ve Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Urfa’nın manevi değerlerinden sayılan Hayatı Harrani Hazretleri’nin türbesini ziyaretimizin ardından Urfa merkeze ulaşıp. Yol üstünde Hz. Eyyüp’ün çile çektiği mağara ile yıkanarak şifa bulduğu şifalı kuyuyu ziyaret ettikten sonra Urfa merkeze dönüyoruz.Varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları gezilecek yerler arasında.Alışveriş ve kişisel keşifler için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket ediyor ve vedalaşıyoruz.

(Yoğunluğa göre dönüş uçağı çevre şehirlerden yapılabilir)


Birde Bu Turlara Bakın

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
3 GECE 4 GÜN 28.09.2023
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
7000.00 TL Kişi Başı

MASALSI YOLCULUKTAN KADİM ŞEHİRLERE...

İncele / Satın Al
EROL MÜTERCİMLER İLE CUMHURİYETİN İZİNDE ANADOLU TURU
2 GECE 3 GÜN 13.10.2023
EROL MÜTERCİMLER İLE CUMHURİYETİN İZİNDE ANADOLU TURU
8750.00 TL Kişi Başı

MİLLİ MÜCADELE YILLARINDA ANADOLU

İncele / Satın Al
TREN GİDİŞ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
3 GECE 4 GÜN 03.01.2024
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
14250.00 TL Kişi Başı

MASALSI YOLCULUĞA HAZIR MISINIZ?

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x